Jundrov – vesnice ve městě

Akce již proběhla
14:00
úřad městské části Brno–Jundrov
100 Kč
50 Kč děti 7–18, senioři, studenti a ZTP, 30% sleva s kartou BRNOPAS

Letní tematické prohlídky – Pojďte s námi na procházku jednou z nejklidnějších a nejzelenějších městských částí. Jundrovem, vesnicí uprostřed města obklopenou řekou a horami, místo, kde najdete domky ze začátku minulého století, ale i paneláky, žijící staré tradice i rušný současný společenský život.

stará jundrovska škola,dnes Akademie Sting

Nahlédněte do zákoutí Jundrova, kde každé místo má svou vzpomínku.

Průvodce: Helena Matulová
Sraz: před úřadem městské části Brno-Jundrov

Trasa: Úřad městské části, bývalé kino Svratka – Památník padlých – Stará škola a sokolovna na Stromovce – Parčík na Nálepkově, kde stávala kaplička – Dubová – Prašnice – Veslařská u mostu

V blízkosti mostu přes řeku Svratku bychom v minulosti narazili na velký placatý kámen, na kterém jundrovské ženy praly prádlo. Kámen už zmizel v propadlišti času, stejně tak jako hospoda U Mojžíšů, kam často a ráda zavítala vybraná společnost z Brna, která se chodívala koupat na jundrovské Prašnice. Mezi mnohými významnými osobnostmi jste tak mohli u řeky potkat třeba Petra Bezruče nebo také Jiřího Mahena, který zde na tomto placatém kameni rád rybařil. Jednoho dne se zde potkal s tvrdohlavou jundrovskou ženou, která ho od této činnosti zdržovala, protože prala příliš pomalu. A tak Jiří Mahen na kameni vykonal něco, díky čemu máme v Brně jedno oblíbené přísloví.

Dnes již neexistující kaplička (autorem fotografie je dědeček průvodkyně)

Tematické prohlídky a školní procházky

Tematické prohlídky a školní procházky

Kontakty:

Tereza Uřičářová
Tematické procházky, průvodcovské služby

PO – PÁ 7.00 – 15.00

+420 773 762 302