Mezinárodní den průvodců 2020

Akce již proběhla
(dle programu)
Stará radnice – nádvoří
30 Kč

Čtvrtý únorový víkend patří tradičně průvodcům a jejich tematickým prohlídkám. Již 17. ročník v Brně velmi oblíbeného Mezinárodního dne průvodců připravilo TIC BRNO ve spolupráci s Asociací průvodců ČR. Město si můžete s profesionálními průvodci projít za sympatické vstupné 30 korun.

Mezinárodní den průvodců

Vstupné:  30 Kč
Délka: 2 hodiny (není-li uvedeno jinak)
Prodej vstupenek: od 1. února 2020
Informační centrum pod krokodýlem Radnická  8
po – pá 8.30 – 18.00 | so – ne 9.00 – 18.00
Informační centrum TO JE BRNO Panenská 1
po – ne 9.00 – 18.00
Počet míst na každou procházku je omezen.

Slavnostní zahájení: sobota 22. února v 10.00 na nádvoří Staré radnice.

 

Sobota 22. února    10.00

Brněnské maličkostiVYPRODÁNO
Průvodkyně: Zdeňka Redererová
Sraz: nádvoří Staré radnice
Projdete se centrem města, ulicemi, které velmi dobře znáte, ale podíváte se na ně trochu jinak. Uvidíte malé sošky i větší sochy, prohlédnete si portály, erby a zjistíte, kde dříve stávaly městské brány.

Brněnští rodáci slavní u nás i ve světěVYPRODÁNO
Průvodkyně: Luboš Černý
Sraz: nádvoří Staré radnice
Průvodce vás zavede k budovám spjatými s významnými osobnostmi, které se narodily v Brně a později se staly slavnými doma i ve světě. Připomenete si známá jména především z oblasti kultury a architektury.

Secese v centru městaVYPRODÁNO
Průvodkyně: Miloslava Šoubová
Sraz: nádvoří Staré radnice
Trasa prohlídky povede ulicemi Radnická, Veselá, Rašínova, Jakubská a ještě dál. Uvidíte mnohá secesní průčelí domů postavených na místech těch, která byla zbourána v rámci brněnské asanace. Ta proběhla v letech 1896 – 1904 a byla počátkem nové etapy výstavby moderního Brna.

Komenského náměstí a FSSVYPRODÁNO
Průvodkyně: Bohuše Červená
Sraz: nádvoří Staré radnice
Podle vzoru vídeňské Okružní třídy byly na Komenského náměstí postaveny reprezentativní budovy – kostel, školy, Besední dům. Výklad se bude soustředit zejména na budovu Fakulty sociálních studií navrženou Ferdinandem Hrachem, která byla před několika lety citlivě upravena pro moderní provoz. Spolupořadatelem této vycházky je Klub turistů a lyžařů. Jeho členové nepotřebují vstupenku, prokážou se na místě členským průkazem.

Po stopách brněnských pověstíVYPRODÁNO
Průvodce: Ondřej Slávik
Sraz: nádvoří Staré radnice
Prohlídka je určena dětem od 6 let.
Pojďte s námi a svými dětmi po stopách brněnských legend a pověstí z časů již dávno minulých. Jak to vlastně bylo se slavným brněnským drakem? Během procházky si povíme o slavných symbolech, které lze dodnes spatřit a denně je míjíme, přičemž jejich význam nám mnohdy uniká.Sobota 22. února    14.00

Brno před 100 letyVYPRODÁNO
Průvodkyně: Marina Sedláková
Sraz: nádvoří Staré radnice
V loňském roce jsme si připomněli 100 let od vytvoření tzv. Velkého Brna připojením dvou desítek předměstských obcí. Během této prohlídky se dozvíte, jak vypadalo centrum před 100 lety, když bylo Nové Brno šestým nejlidnatějším městem v podunajské monarchii.

Po stopách císaře NapoleonaVYPRODÁNO
Průvodkyně: Jana Amadou
Sraz: Moravské náměstí u makety Brna
V roce 215. výročí bitvy u Slavkova a pobytu francouzského císaře Napoleona v Brně zveme na procházku městem se zakončením ve francouzské kavárně Art et Café Chez Catherine. Dozvíte se na ní, proč k bitvě Tři císařů vlastně došlo a co znamenala pro naše město. Kudy chodil v Brně Napoleon a byl opravdu jen pouhý uzurpátor? Kde pobývali jeho maršálové a generálové? A nakouknete i do soukromého života některých protagonistů…

Denisovy sady, Petrov, Zelný trhVYPRODÁNO
Průvodkyně:  Marie Schönová
Sraz: Denisovy sady u obelisku
Poznejte nejstarší část našeho města. Prohlídka začne pohledem na Staré Brno a hrad Špilberk. Dále půjdete do katedrály sv. Petra a Pavla. Budete pokračovat procházkou kolem celého chrámu, podíváte se na Kapucínské zahrady a poté projdete na Zelný trh a Kapucínské náměstí.

Po stopách brněnských pověstíVYPRODÁNO
Průvodce: Ondřej Slávik
Sraz: nádvoří Staré radnice
Prohlídka je určena dětem od 6 let.
Pojďte s námi a svými dětmi po stopách brněnských legend a pověstí z časů již dávno minulých. Jak to vlastně bylo se slavným brněnským drakem? Během procházky si povíme o slavných symbolech, které lze dodnes spatřit a denně je míjíme, přičemž jejich význam nám mnohdy uniká.

Vily v ŽabovřeskáchVYPRODÁNO
Průvodce: Kristýna Burianová
Sraz: zastávka autobusu č. 68 Kounicovy koleje
Vydejte se na procházku do další z brněnských vilových čtvrtí, kterou si oblíbili brněnští architekti. Projdete okolo vily slavného funkcionalistického architekta Bohuslava Fuchse. Seznámíte se s tvorbou architekta Kranze. Připomenete si příběh malé Lidušky a vzniku Dětského domova Dagmar. Budete obdivovat vlastní vilu Dušana Jurkoviče a procházku zakončíte v kolonii Nový dům.

Centrum města v němčině KOUPIT
Stadtführung im Stadtzentrum in Deutsch
Stadtführerin: Lenka Matulová
Treffpunkt: Altes Rathaus
Entdecken Sie die zweitgrößte Stadt Tschechiens. Es wartet auf Sie ein klassischer, spannender und unterhaltsamer Rundgang mit den wichtigsten Sehenswürdigkeiten der Stadt. Erleben Sie eine gemütliche Tour, die mit der Geschichte der Stadt und den Legenden verbunden ist. Lassen Sie sich von Brünn verzaubern. Die Stadt, wo die Menschen gerne zurückkehren.Neděle 23. února    10.00

Dvory, dvorky, nádvoříVYPRODÁNO
Průvodkyně: Jana Taušová
Sraz: nádvoří Staré radnice
Vydejte se spolu s průvodkyní na výpravu po malebných dvorcích, zajímavých dvorech či majestátních nádvořích. Objevíte mnohdy netušené kouzlo zákoutí ukrytých vedle rušných brněnských ulic.

Po stopách brněnských pověstíVYPRODÁNO
Průvodce: Ondřej Slávik
Sraz: nádvoří Staré radnice
Prohlídka je určena dětem od 6 let.
Pojďte s námi a svými dětmi po stopách brněnských legend a pověstí z časů již dávno minulých. Jak to vlastně bylo se slavným brněnským drakem? Během procházky si povíme o slavných symbolech, které lze dodnes spatřit a denně je míjíme, přičemž jejich význam nám mnohdy uniká.

Historické BrnoVYPRODÁNO
Průvodkyně: Ivanka Augustová
Sraz: nádvoří Staré radnice
Tato prohlídka je určená těm, kteří Brno ještě příliš neznají nebo Brňanům, kteří se chtějí dozvědět o historii některých památek v centru více. Dozvíte se o historii Staré radnice, Zelného trhu a největšího brněnského náměstí – náměstí Svobody. Podíváte se do katedrály sv. Petra a Pavla a do kostela sv. Jakuba.

Centrum města v angličtiněVYPRODÁNO
Guided tour in English
Guide: Zdeněk Galandr
Meeting point: Old Town Hall
The Brno Tourist Information Centre invites all Czech and foreign visitors to attend guided city tours around the city centre to learn about histocal monuments interesting places of Brno. Immerse yourself in the history of the city of Brno while listening to our experinced guides who will certainly know all the answers to your curious questions.

 

Neděle 23. února    14:00

Za osobnostmi z pamětních desekVYPRODÁNO
Průvodkyně: Martina Zdražilová
Sraz: nádvoří Staré radnice
Při procházce se seznámíte s barvitými osudy lidí, kteří se věnovali velmi různorodým činnostem a zasloužili si svou pamětní desku. Nejednou ovlivnili společnost a dění nejen v Brně.

Brněnské morytátyVYPRODÁNO
Průvodce: Jan Kruba
Sraz: nádvoří Nové radnice
Při této oblíbené procházce centrem Brna vám průvodce popovídá a ukáže, kde se odehrál v minulosti jaký mord, jaká pověst se k němu váže a jaký přízrak kdy a kde můžete potkat.

Smrt a rozklad v Brně aneb Až do morku kostíVYPRODÁNO
Průvodce: Jana Čuprová a Zdeňka Pitrunová
Sraz: nádvoří Staré radnice
Procházka začne u zločinu a trestu a skončí u zrady a pomsty. Vyrazíte od Staré radnice, kde se od vzniku města řešily kriminální činy, pak zjistíte, kde stával pranýř, a vydáte se směrem k popravišti. Minete káznici, jatka a dorazíte až ke Zderadovu sloupu. Od průvodkyň uslyšíte, jak se lišily středověké popravy od těch, které proběhly v káznici na Cejlu ani ne před sto lety, kdo to byl pohodný, k čemu potřeboval koželuh moč nebo kdo kontroloval v koželužně bezpečnost práce.   

Historické BrnoVYPRODÁNO
Průvodkyně: Ivanka Augustová
Sraz: nádvoří Staré radnice
Prohlídka určená pro ty, kteří Brno ještě příliš neznají nebo pro Brňany, kteří se chtějí dozvědět o historii některých památek v centru více.Dozvíte se o historii Staré radnice, Zelného trhu a největšího brněnského náměstí – náměstí Svobody. Podíváte se do katedrály sv. Petra a Pavla a do kostela sv. Jakuba.

Inzerce

Prohlídky a školní procházky

Tematické prohlídky a školní procházky

Kontakty:

Tereza Uřičářová
Tematické procházky, průvodcovské služby

PO – PÁ 7.00 – 15.00

+420 773 762 302