Procházka filmovým Brnem

15. 10. 2015
10:30
centrum města
VSTUP VOLNÝ – rezevace nutná

Podzimní komentované procházky – Trasa dlouhá 3 km provede zájemce centrem města a ukáže jim některá z míst, kde mohli obyvatelé Brna v průběhu uplynulých 119 let navštěvovat filmové projekce. Procházku povede filmový historik Pavel Skopal.

Kino Scala – Bio DPZ

Vyjdeme od kina, které zahájilo provoz před 85 lety pod názvem-zkratkou Dopz, tedy od kina Scala na Moravském náměstí. Procházku zakončíme v souladu s letošním leitmotivem Brněnské 16 u domu, ve kterém vyrůstala prvorepubliková filmová hvězda Hugo Haas. Cestou se zastavíme například na místech, kam chodili do nonstop kina cestující čekající na vlakové spojení, kde bylo na začátku 20. století Brněnské varieté, kde se poprvé v Brně promítaly filmy (např. Poprava Marie Stuartovny nebo Scéna u holiče), nebo kde mohli lidé sledovat filmy při procházení městem. Zamíříme k modernistickým a funkcionalistickým palácům, ve kterých fungovala kina – bude řeč o jejich vzniku, o tom, jaké filmy se v těchto kinech promítaly, kdo kina provozoval, jak vypadal interiér, jak se proměňovalo jejich publikum. (Pavel Skopal)

Sraz: u kina Scala, Moravské náměstí, Brno

Z důvodu omezné kapacity 40 účastníků prosíme všechny zájemce o vytvoření rezervací prostřednictvím našeho formuláře (viz níže). Rezervace není potřeba pro osoby mladší 15 let. V případě nedostupnosti formuláře, byla kapacita již naplněna.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání.

Průvodcovské služby

Průvodcovské služby – objednávky

Kontakty:

Věra Pečínková
Tematické procházky, průvodcovské služby

PO – PÁ 7.00 – 15.00

+420 542 427 153
+420 775 891 790

so + ne + svátky:
Informační centrum, Radnická 8
tel.: +420 542 427 150
e-mail: info@ticbrno.cz