Secese v Brně

Akce již proběhla
14:00
náměstí Svobody
120 Kč
60 Kč děti 7–18, senioři, studenti a ZTP, 30% sleva s kartou BRNOPAS

Tematické prohlídky JARO 2020TERMÍN ZRUŠEN, O NOVÉM TERMÍNU JEDNÁME – Tématem prohlídky je přiblížení brněnské secesní architektury, která ovlivnila tvář města na přelomu 19. a 20. století.

Secese

Prostřednictvím význačných staveb budou návštěvníci obeznámeni se secesí jakožto vrstevnatým trendem, který i přes své krátké trvání významně spoluutvářel architektonické spektrum Brna.

Průvodce: Jakub Sochor
Sraz: náměstí Svobody u časostroje

Ke stažení: PRACOVNÍ LIST Secese v Brně .pdf

 

Procházka je určena pro omezený počet osob, doporučujeme proto zakoupit vstupenky v předprodeji.

INFORMAČNÍ CENTRUM /Radnická 8/ tel. 542 427 150
PŘEDPRODEJ a INFORMAČNÍ CENTRUM PANENSKÁ / Panenská 1/ tel. 513 039 035

 

Jakub Sochor

Provázím, jelikož se domnívám, že město Brno skýtá pozoruhodné kvality. Rád návštěvníky města s těmito aspekty seznamuji, což intenzivně - a na rozličných místech - činím již téměř pět let.

Stavby v secesním slohu se v Brně objevily na přelomu 19. a 20. stol. V té době si mladí avantgardní umělci uvědomili, že se nechtějí ohlížet do minulosti, kdy převládal historismus. Pokrokoví architekti, ale také malíři, vyznávali moderní přístup a tak vznikla secese. Tento výraz pochází z latinského odloučení, odtržení, v našem případě od starých historizujících slohů, které mladí umělci už nechtěli opakovat. V době vznikající secese probíhala tzv. brněnská asanace, při které byly zbořeny některé staré nevyhovující domy a bylo uvolněno místo stavbám mladým, barevným a veselým.

Tematické prohlídky a školní procházky

Tematické prohlídky a školní procházky

Kontakty:

Tereza Uřičářová
Tematické procházky, průvodcovské služby

PO – PÁ 7.00 – 15.00

+420 773 762 302