25. ročník Tmavomodrého festivalu rozezní Sál B. Bakaly

Akce již proběhla
(dle programu)
Sál B. Bakaly

Zveme všechny milovníky hudby na koncertní vystoupení zrakově postižených dětí a mládeže v rámci Tmavomodrého festivalu. Mezinárodní festival mladých hudebníků letos oslaví již své 25. výročí!

Festival se uskuteční od 14. – 17. května v Sále Břetislava Bakaly a bude mít několik vrcholů. Před samotným zahájením festivalu je pro vás připraven benefiční koncert VUS Ondráš, z jehož výtěžku bude financován pobyt mladých hudebníků na festivalu. Koncert se uskuteční 14. 5. 2014 od 19 hod. v Sále Břetislava Bakaly a vystoupí na něm orchestr lidových nástrojů společně s dívčím sborem.

Tmavomodrý festival 2013

Po slavnostním zahájení v prostorách Sálu Břetislava Bakaly 15. 5. 2014 od 17 hod., bude v 19:30 hod. následovat společný koncert houslisty Jaroslava Svěceného a kytaristy Vladislava Bláhy v Besedním domě. Toto výjimečné spojení předních českých hudebníků slibuje skvělý hudební zážitek, který si nesmíte nechat ujít..

Nejdůležitější událost festivalu pak vypukne v pátek 16. 5. 2014, kdy se na podiu Sálu B. Bakaly představí účastníci festivalu se svým programem zahrnujícím sborový zpěv, sólová, instrumentální a pěvecká vystoupení i kapely. Pestrá směsice hudebních žánrů a nadšení interpretů jistě nakazí každého dobrou náladou.. Hudební přehlídka začíná od 13 hod. a trvá do 18 hod.

Po přehlídce bude od 19 hod. následovat koncert neviidomého klavíristy a pedagoga Konzervatoře Brno Antona Mészárose.

V průběhu pátečního vystoupení bude v prostorách Sálu B. Bakaly a na venkovním prostranství probíhat zároveň výstava kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené, s možností si některé z nich vyzkoušet. Dále se uskuteční prezentace škol vodicích pejsků a jarmark výrobků dílny HapAteliér. Tento doprovodný program bude možné navštívit také v sobotu 17. 5. 2014.

Festival následně 17. 5. 2014 v 15 hod. (opět v Sále B. Bakaly) zakončí premiéra představení Scapinova šibalství Divadélka FORTEL, kde působí také nevidomí herci. Divadélko působí pod mezinárodní organizací Nová Akropolis.

Veškeré další informace a přihlašovací formulář pro zrakově postižené hudebníky a zpěváky naleznete na internetových stránkách www.tmavomodry.cz. Na těchto stránkách bude také v průběhu dubna k nahlédnutí podrobný program festivalu.

Pokud máte mezi sebou literárně tvůrčí osobnosti, rádi přivítáme i jejich tvorbu, kterou můžete zaslat společně s přihláškou. Básně, případně krátké povídky pak budou otištěny v bulletinu.

Přihlášky prosím posílejte nejpozději do 30. 4. 2014.

Festival se uskutečňuje hlavně díky pravidelné podpoře sponzorů a jejich příspěvkům, za které všem, kteří nám pomáhají děkujeme.

Ještě jednou vás srdečně zveme k účasti na jubilejním Tmavomodrém festivalu. Přijďte se podívat a zaposlouchat, jak tyto děti vnímají hudbu. Přijďte zažít, co jste ještě neviděli.

 

Mgr. Barbora Hocková
oddělení produkce

Turistické informační centrum města Brna, příspěvková organizace
Radnická 2-10, 658 78 Brno
hockova@ticbrno.cz   
tel. 542 427 127
www.ticbrno.cz

Vstup do Sálu B. Bakaly v pátek 16. 5. 2014, kdy se na podiu v hlavním programu představí účastníci festivalu je zdarma. Přicházet lze během celé doby konání koncertu.

Inzerce