Děkujeme návštěvníkům našich prostor za dodržování nařízení vlády o povinné ochraně dýchacích cest rouškou.

25. ročník Tmavomodrého festivalu rozezní Sál B. Bakaly

Akce již proběhla
(dle programu)
Sál B. Bakaly

Zveme všechny milovníky hudby na koncertní vystoupení zrakově postižených dětí a mládeže v rámci Tmavomodrého festivalu. Mezinárodní festival mladých hudebníků letos oslaví již své 25. výročí!

Festival se uskuteční od 14. – 17. května v Sále Břetislava Bakaly a bude mít několik vrcholů. Před samotným zahájením festivalu je pro vás připraven benefiční koncert VUS Ondráš, z jehož výtěžku bude financován pobyt mladých hudebníků na festivalu. Koncert se uskuteční 14. 5. 2014 od 19 hod. v Sále Břetislava Bakaly a vystoupí na něm orchestr lidových nástrojů společně s dívčím sborem.

Tmavomodrý festival 2013

Po slavnostním zahájení v prostorách Sálu Břetislava Bakaly 15. 5. 2014 od 17 hod., bude v 19:30 hod. následovat společný koncert houslisty Jaroslava Svěceného a kytaristy Vladislava Bláhy v Besedním domě. Toto výjimečné spojení předních českých hudebníků slibuje skvělý hudební zážitek, který si nesmíte nechat ujít..

Nejdůležitější událost festivalu pak vypukne v pátek 16. 5. 2014, kdy se na podiu Sálu B. Bakaly představí účastníci festivalu se svým programem zahrnujícím sborový zpěv, sólová, instrumentální a pěvecká vystoupení i kapely. Pestrá směsice hudebních žánrů a nadšení interpretů jistě nakazí každého dobrou náladou.. Hudební přehlídka začíná od 13 hod. a trvá do 18 hod.

Po přehlídce bude od 19 hod. následovat koncert neviidomého klavíristy a pedagoga Konzervatoře Brno Antona Mészárose.

V průběhu pátečního vystoupení bude v prostorách Sálu B. Bakaly a na venkovním prostranství probíhat zároveň výstava kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené, s možností si některé z nich vyzkoušet. Dále se uskuteční prezentace škol vodicích pejsků a jarmark výrobků dílny HapAteliér. Tento doprovodný program bude možné navštívit také v sobotu 17. 5. 2014.

Festival následně 17. 5. 2014 v 15 hod. (opět v Sále B. Bakaly) zakončí premiéra představení Scapinova šibalství Divadélka FORTEL, kde působí také nevidomí herci. Divadélko působí pod mezinárodní organizací Nová Akropolis.

Veškeré další informace a přihlašovací formulář pro zrakově postižené hudebníky a zpěváky naleznete na internetových stránkách www.tmavomodry.cz. Na těchto stránkách bude také v průběhu dubna k nahlédnutí podrobný program festivalu.

Pokud máte mezi sebou literárně tvůrčí osobnosti, rádi přivítáme i jejich tvorbu, kterou můžete zaslat společně s přihláškou. Básně, případně krátké povídky pak budou otištěny v bulletinu.

Přihlášky prosím posílejte nejpozději do 30. 4. 2014.

Festival se uskutečňuje hlavně díky pravidelné podpoře sponzorů a jejich příspěvkům, za které všem, kteří nám pomáhají děkujeme.

Ještě jednou vás srdečně zveme k účasti na jubilejním Tmavomodrém festivalu. Přijďte se podívat a zaposlouchat, jak tyto děti vnímají hudbu. Přijďte zažít, co jste ještě neviděli.

 

Mgr. Barbora Hocková
oddělení produkce

Turistické informační centrum města Brna, příspěvková organizace
Radnická 2-10, 658 78 Brno
hockova@ticbrno.cz   
tel. 542 427 127
www.ticbrno.cz

Vstup do Sálu B. Bakaly v pátek 16. 5. 2014, kdy se na podiu v hlavním programu představí účastníci festivalu je zdarma. Přicházet lze během celé doby konání koncertu.