3D festival STEREOSKOP

Akce již proběhla
12:00
Sál B. Bakaly
250 Kč
děti do 15 let a důchodci 180 Kč

2. ročník 3D festivalu Stereoskop, představující atraktivní svět stereovize a 3D, se uskuteční v sobotu 25. 2. 2017 od 12 hodin v sále Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí 6.

Stereoskop 3D

Děvět hodin plných 3D prezentací, tématických 3D filmů a osobních setkání s českými filmaři a s autory unikátních 3D fotografií.

Společně navštívíme vzdálené země nebo těžce přístupná místa u nás i za hranicemi. Budeme objevovat tajemné podzemí, ponoříme se do historie a odhalíme něco z tajů přírody.

 

Program projekcí:

12:00 – Brněnské podzemí • Martin Zimmerman
Pokud půjdete po ulici Orlí nebo Jánské, může být pod vámi až 8! poschodí sklepních prostor. Martin nás provede ale také moderním brněnským podzemím, místy, kudy vedou důležité inženýrské sítě, a prostorami, kam je běžným návštěvníkům vstup odepřen.

12:30 – Brněnské vodojemy • Marek Audy
Akvadukty, vodojemy nebo i kanalizační stoky vždy patřily k nejdůmyslnějším dílům lidských sídel. V krátkém filmu se podíváme do tzv. Krysí stoky na Špilberku. Prostřednictvím stereofotografií navštívíme také tři nejstarší brněnské podzemní vodojemy.

12:45 – Makrosvět • Miroslav Kopeček
K zachycení miniaturních přírodních krás, které lidskému oku mnohdy zcela unikají, ale jsou všude okolo nás (i přímo v Brně),  si Mirek vyrobil optické systémy vlastní konstrukce. Uvidíte motýly, brouky a jiný hmyz, nebo pavouky či orchideje tak, jak jste je ještě neviděli!

14:00 – Skotsko • Jan Junaštík
Jan Junaštík ve své slideshow publiku okrajově nabídne Edinburgh, zajímavé technické řešení Falkirk Wheel a malebná městečka jako South Queensferry, Inverness, Ullapool. Ovšem hlavní téma tohoto programu je West Highland Way. Jedná se o nejvyhledávanější turistickou trasu ve Skotsku. Užijete si krásy tohoto na živly bohatého nevlídného kraje.

15:30 – Venezuela, Akopán • Marek Audy
Venezuela je zemí zmítanou největší kriminalitou v Jižní Americe, špatně fungující infrastrukturou, ale i obrovským bohatstvím. Její unikátní příroda je  nevyčerpatelným zdrojem poznání i dobrodružných zážitku. Ilegální těžba zlata každý den ukrajuje pralesů a ničí to skutečně nejcennější, co Venezuela má. Přes civilizační džungli venezuelských měst navštívíme tropickou džungli delty Orinoka s jeho indiány kmene Warao. Cílem expedice byla stolová hora Akopán na jihu země. Jeskyňáři, s pomoci místních domorodců Pemonů, vystoupali pěšky horským lesem na náhorní plošinu. V místech, kde lidská noha dosud nikdy nestála zkoumali stovky metrů hluboké propasti. Výpravě se nevyhnuly ani vážné problémy. Při transportu se zřítilo letadlo a jeden z členů výpravy zahynul.

17:00 – Kyrgyzstan • Matěj Boháč
Pásmo stereofotografií z putování po zemi pastevců, koní, nekonečných hor, hustých lesů i vyprahlých stepí. Navštívíme náhorní jezera a větry ošlehané pastviny, po zvířecích stezkách pronikneme do opuštěných údolí Nebeských Hor - Ťan Šan. Přespíme s kočovníky v jurtě, rybáři u horského jezera nám půjčí koně a samozřejmě ochutnáme kumys - osvěžující nápoj z kyselého kobylího mléka.

 

V přísálí doprovodný program a netradiční občerstvení
V rámci festivalu probíhá také soutěž stereoskopických 3D fotografií, do které se může přihlásit každý, kdo se věnuje stereoskopii. Podrobnosti na www.stereoskop3d.cz

 

Vstupné:

Celodenní vstupné: 250 Kč
3D brýle jsou v ceně vstupenky a návštěvníci je obdrží při vstupu na festival.
Rezervace vstupenek na info@stereoskop3d.cz , prodej na místě v den konání festivalu

www.stereoskop3d.cz

Pojďte si vychutnat prostor a podívat se do míst, kam se snadno nedostanete!

Stereoskop je zařízení zkonstruované sirem Charlesem Wheatstonem v roce 1838. Stereoskop umožňuje prostorový zrakový vjem dvou obrazů snímaných ze dvou úhlů. Na podobném principu fungují dnešní 3D kina.

Inzerce