Affetto

Akce již proběhla
19:00
Sál B. Bakaly
180 Kč
140,- Kč v předprodeji TICmB, Radnická 2

Přítomnost humoru je vždy občerstvující a platí to beze zbytku i pro umění hudební.  Affetto - vokálně experimentální soubor - často a rádo překračuje hranice klasických žánrů, aby se pokusilo sledovat vývoj zábavnější hudební produkce.

Koncertní programová nabídka ověřených titulů může být zcela přirozeně rozšiřována o ukázky tvorby nižších pater dobové umělecké produkce. Sledujme tedy snahy slavnějších i méně slavných skladatelů o oživení „seriózního“ repertoáru kousky poněkud odlehčenějšími. Věrni mottu „Muži mlsají vždy rádi“ si pochutnejme společně s posluchači na vybraných hudebních lahůdkách, které nejsou často k mání.

www.affetto.cz

…Největší překvapení přinesla část vytvořená současnou hudbou, jako např. Jakubíčkovo Ave Maris Stella s disonancemi blízkými středověké hudbě. Vokální soubor Affetto se nazývá experimentálním díky svému pokusu přiblížit vzájemně styly a epochy do jednoho prožitku: přímo magicky toho dosahuje a i samotný Bach tak zní překvapivě moderně. Návštěvník zůstává s otevřenými ústy.

A.Poscharsky-Ziegler

Inzerce