Holduj tanci, pohybu – workshop tanečního divadla Mimi fortunae

Akce již proběhla
19:00 - 21:00
Sál B. Bakaly
100 Kč

Workshop pro laickou veřejnost Holduj tanci, pohybu… aneb aktivní večer s Tanečním divadlem Mimi fortunae. Relax pohybem – dejme trochu zabrat tělu, aby duch mohl vzlétnout! Znalost tanečních technik nutně netřeba, chuť se pohnout se však doporučuje!

Holduj tanci, pohybu – workshop tanečního divadla Mimi fortunae

Přitažlivý program nabízí:

  • ukázky v podání tanečníků a herců TD MIMI FORTUNAE
  • video z některých atraktivních choreografií souboru
  • dechová relaxace a aktivace těla i duše v rytmu afro (lektorka Lenka Konečná)
  • ochutnání různých technik pohybu a tance (lektorky Hana Smičková-Látalová, Jana Smržová-Zajíčková a další …)
  • Vaše účast na různých pohybových technikách je propoprvé dle výběru…

Info o lektorech – choreografech, tanečnících a hercích TD MIMI FORTUNAE najdete na www.mimi-fortunae.cz
Pohodlné svršky, ponožky nebo cvičky (nikoliv „tenisky“ – budeme se pohybovat po baletní podlaze - baletisolu), ručníček…
Vodu neperlivou a jemně perlivou pro občerstvení o přestávce zajišťuje pořadatel

SUPERAKČNÍ „zahajovací“ vstupné - přímo na místě – 100 Kč
REZERVACE:  Martina Kalivodová – 776465926 nebo na mimifortunae@gmail.com

 

Kdo nezná TD MIMI FORTUNAE ?

Soubor již 30 let produkuje představení současného a historického scénického tance a divadla, uvádí krátká i celovečerní autorská představení. Cílem tvůrců a členů souboru je vyprávět příběhy nebo evokovat nálady a k vyjádření myšlenky používat nejen taneční pohyb, ale také projev zcela divadelně herecký. Soubor působí po celé ČR a je také pravidelně zván k turné po Evropě i USA, Indii, apod. Je nositelem mnoha ocenění u nás i mezinárodně… nejdůležitější jsou však pro něj jeho diváci a následovníci… (více na www.mimi-fortunae.cz)
Tradice workshopů choreografů a pedagogů souboru je poměrně rozsáhlá, ale je pravdou, že v Brně již dlouho pořádány nebyly…a už vůbec ne pro dospělé „netanečníky“ – využijte proto možnost založit s TD MIMI FORTUNAE a TIC Brno novou tradici!
NEVÁHEJTE!
spolu si vytvoříme program, jaký se nám bude nejvíc líbit …prohýbáme tělo a pobavíme duše…Lektoři:
Hana Smičková-Látalová
Hana Smičková-Látalová je uměleckou ředitelkou, choreografkou a sólistkou tanečního divadla MIMI FORTUNAE Brno po celých 30 let trvání souboru. Studovala u  zahraničních pedagogů a tanečníků. Vytvořila mnoho tanečních rolí a svůj vlastní styl tance a pohybově-taneční techniky. Vyučuje moderní scénický tanec, historický scénický tanec, kontaktní improvizace, atd.. Dodnes vytvořila přes 80 choreografií, prezentovaných v ČR i v zahraničí (viz přehled premiér TD MIMI FORTUNAE). Je nositelkou několika cen za choreografii, je vedena v almanachu český žijících osobností „Who is…? a  rovněž v Who is Who of European Women. Další informace (http://www.tanecni-divadlo.cz/o-souboru/choreografie/hana-smickova-latalova)

Jana Smržová-Zajíčková
Jana Smržová-Zajíčková je sólistkou a choreografkou TD MIMI FORTUNAE. Vyučuje základy moderního scénického tance (zejména Graham, Cunningham, jazz, Hawkins – studovala přímo u asistentky Erika Hawkinse, Sandi Combest z USA) a klasického baletu pro moderní tanečníky. Jana vytvořila desítky tanečních rolí - nejslavnější rolí bylo sólo BIRDY v celovečerním baletu »Ptáci«, kde scénář a choreografie Hany Smičkové-Látalové a hudba amerického skladatele Thomase Clarka byly vytvořeny právě pro ni.

Lenka Konečná
Lenka Konečná, herečka a hudebnice působící již několik let v TD MIMI FORTUNAE (a nejen tam…) se inspiruje africkým tancem vycházejícím z každodenního života Afričanů, z různorodosti energie pohybů při práci, při různých oslavách a slavnostech. Její příjemně laděné lekce zapojují celé tělo a duší nechají proudit energii pohybu a africké hudby. Pohyb je živý, klade důraz na kontakt se zemí, radost a vnímání vlastního těla. Tzv. „afro“ dává možnost vyjádřit sama sebe, neboli je na každém jednotlivci, aby si nalezl vlastní možnosti – nakolik nechá rytmus, hudbu a pohyb splynout v sobš samém.

Holduj tanci, pohybu – workshop tanečního divadla Mimi fortunae
Holduj tanci, pohybu – workshop tanečního divadla Mimi fortunae
Holduj tanci, pohybu – workshop tanečního divadla Mimi fortunae
Holduj tanci, pohybu – workshop tanečního divadla Mimi fortunae

Inzerce