Martin Loew: „Kuba – ostrov na rozcestí dějin“

Akce již proběhla
19:00
Sál B. Bakaly
150 Kč
130 Kč v předprodeji

Nejnovější diashow „Kuba – ostrov na rozcestí dějin“ uvádí na svém letošním jarním turné cestovatel a fotograf Martin Loew. Během multimediálních živě komentovaných projekcí vypráví Loew ve 20 městech ČR svůj dobrodružný příběh plný krásných fotografií a nevšedních zážitků z „ostrova svobody“.

Kuba je fantastická země.

Unikát, co se jinde nevidí. V prostředí tropického Karibiku tu žijí nádherní lidé ve světě, který jakoby vypadl z historického, mírně apokalyptického filmu. Duch místa - genius loci – je doslova omamný. V kulisách rozpadajících se měst zní temperamentní a podmanivé rytmy. Mezitím se jaksi mimochodem a rezignovaně stojí fronty na chleba, vejce či mléko. Nebo se čeká na rozhrkaný náklaďák, co tu slouží místo autobusu.

„Když kubánským městům odpustíme jejich zašlost a omšelost, musíme uznat, že oplývají neuvěřitelnou krásou. Svět tu je opravdový, svérázně kubánský, nezkažený moderní dobou a globalizací. Ulice nejsou ucpané automobilovým provozem, domy nehyzdí žádné reklamy ani vývěsní štíty nebo dokonce bilboardy. Je tu minimum dopravních značek. A to v některých městech ani nemají asfalt. Ulice jsou dlážděné šišatými kameny. K tomu všude ti nádherní lidé. Jako v živém skanzenu. Vypadá to skutečně úžasně! Fotogeničtější svět si lze těžko představit,“ říká cestovatel Martin Loew.

Bohužel vše, co cestovatel popisuje, je ovšem vykoupeno desetiletími strádání a útrap zdejších lidí. „To co vidíme, není skanzen. Není to ani svět, který by Kubánci záměrně udržovali tak autenticky historický. To, co na Kubě vidíme, je výsledek téměř 60 let izolace od okolního světa, špatné ekonomiky i státní správy,“ zve Martin Loew nejmodernější multimediální show, tvořenou stovkami fotek, hudbou, filmovými záběry, ale především živým vyprávěním.

Program celého diashow turné „Kuba – ostrov na rozcestí dějin“ najdete zde.

Inzerce