Mimi Fortunae: Jarní REFRESH

Akce již proběhla
19:00 - 21:00
Sál B. Bakaly
100 Kč
platba na místě

Probuďte taneční buňky ze zimního spánku, dejte tělu pohyb a duši osvěžení, zkrátka buďte RESFRESHED! Taneční studio MIMI FORTUNAE uvádí aktivní pohybový večer pro (nejen) laickou veřejnost. Znalost tanečních technik nutně netřeba, chuť se pohnout se však vřele doporučuje!

Mimi fortunae

Čeká Vás dechová relaxace a aktivace těla i duše v rytmu afro s lektorkou Lenkou Konečnou, ochutnání různých technik pohybu a tance s lektorkou Hanou Smičkovou-Látalovou a Janou Smržovou-Zajíčkovou, ukázky v podání tanečníků a herců TD MIMI FORTUNAE, video z některých atraktivních choreografií souboru.

S sebou: pohodlné svršky, ponožky nebo cvičky (nikoliv „tenisky“ – budete se pohybovat po baletní podlaze - baletisolu), ručník.

KDY A KDE: 26. 4.2017 - 19:00 – 21:00 (jedna přestávka) v sále Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí v Brně
Vstupné na místě 100 Kč, rezervace na tel. č. 776 465 926 nebo 605 120 909

 

MIMI FORTUNAE

Kdo nezná TD MIMI FORTUNAE ? Soubor již 30 let produkuje představení současného a historického scénického tance a divadla, uvádí krátká i celovečerní autorská představení. Cílem tvůrců a členů souboru je vyprávět příběhy nebo evokovat nálady a k vyjádření myšlenky používat nejen taneční pohyb, ale také projev zcela divadelně herecký. Soubor působí po celé ČR a je také pravidelně zván k turné po Evropě i USA, Indii, apod. Je nositelem mnoha ocenění u nás i mezinárodně… nejdůležitější jsou však pro něj jeho diváci a následovníci… (více na www.mimi-fortunae.cz)

Tradice workshopů choreografů a pedagogů souboru je poměrně rozsáhlá, ale je pravdou, že v Brně již dlouho pořádány nebyly a už vůbec ne pro dospělé, ať už tanečníky či „netanečníky“ – využijte proto možnost založit s TD MIMI FORTUNAE a TIC Brno novou tradici!

NEVÁHEJTE! spolu si vytvoříme program, jaký se nám bude nejvíc líbit …prohýbáme tělo a pobavíme duše…

www.tanecni-divadlo.czLEKTOŘI

Hana Smičková-Látalová
Hana Smičková-Látalová je uměleckou ředitelkou, choreografkou a sólistkou tanečního divadla MIMI FORTUNAE Brno po celých 30 let trvání souboru. Studovala u  zahraničních pedagogů a tanečníků. Vytvořila mnoho tanečních rolí a svůj vlastní styl tance a pohybově-taneční techniky. Vyučuje moderní scénický tanec, historický scénický tanec, kontaktní improvizace, atd.. Dodnes vytvořila přes 80 choreografií, prezentovaných v ČR i v zahraničí (viz přehled premiér TD MIMI FORTUNAE). Je nositelkou několika cen za choreografii, je vedena v almanachu českých žijících osobností „Who is…? a  rovněž v Who is Who of European Women. Další informace (http://www.tanecni-divadlo.cz/o-souboru/choreografie/hana-smickova-latalova)

Jana Smržová-Zajíčková
Jana Smržová-Zajíčková je sólistkou a choreografkou TD MIMI FORTUNAE. Vyučuje základy moderního scénického tance (zejména Graham, Cunningham, jazz, Hawkins – studovala přímo u asistentky Erika Hawkinse, Sandi Combest z USA) a klasického baletu pro moderní tanečníky. Jana vytvořila desítky tanečních rolí - nejslavnější rolí bylo sólo BIRDY v celovečerním baletu »Ptáci«, kde scénář a choreografie Hany Smičkové-Látalové a hudba amerického skladatele Thomase Clarka byly vytvořeny právě pro ni.

Lenka Konečná
Lenka Konečná, herečka a hudebnice působící již několik let v TD MIMI FORTUNAE (a nejen tam…) se inspiruje africkým tancem vycházejícím z každodenního života Afričanů, z různorodosti energie pohybů při práci, při různých oslavách a slavnostech. Její příjemně laděné lekce zapojují celé tělo a duší nechají proudit energii pohybu a africké hudby. Pohyb je živý, klade důraz na kontakt se zemí, radost a vnímání vlastního těla. Tzv. „afro“ dává možnost vyjádřit sama sebe, neboli je na každém jednotlivci, aby si nalezl vlastní možnosti – nakolik nechá rytmus, hudbu a pohyb splynout v sobě samém.

Martina Kalivodová
Martina Kalivodová, členka  TD MIMI FORTUNAE. Tancu sa aktívne venuje od svojich 6 rokov. Počas dlhej tanečnej aktivity prešla rôznymi štýlmi tanca, od ľudového tanca, cez disko až na koniec našla lásku v scénickom tanci alebo taktiež vo výrazovom tanci. Má za sebou rôzne kurzy a workshopy. Ako napríklad balet v NDB pod vedením Zlatky Beňovej a Vandy Skopalovej, workshop jazzového tanca pod vedením Rastislava Letenaja, techniku Limón pod vedením Janky Letenajovej. Tanec avšak nemusí byť len o ťažkej technike, ale mal by vychádzať zo srdca a každý by mal tancovať ako to cíti.

Inzerce