Muž ve větru – diskusní pořad o Edvardu Benešovi

Akce již proběhla
18:00
Sál B. Bakaly – velký sál
VSTUP VOLNÝ

Kdo byl a kým dnes pro nás je Edvard Beneš? To je námět interaktivní debaty o postavě druhého československého prezidenta, která se bude konat v Sále Břetislava Bakaly a bude živě přenášena na webu České televize.

Kdo nebude moci přijít osobně, může v průběhu diskuse klást otázky a uplatnit svůj názor mailem nebo přes Facebook Roku smíření a během konání akce také prostřednictvím SMS na telefonu: +420 724 549 813

Muž ve větru – diskusní pořad o Edvardu Benešovi

* Facebook události *

 

Na pódiu budou diskutovat tito hosté:

 

Pavel Kosatík
Novinář a publicista je autorem dvou tuctů biografií a historických knih zabývajících se novodobou historií naší země, mimo jiné Osm žen z Hradu (1993), „Člověk má dělat to, nač má sílu“ – Život Olgy Havlové (1997), Gottwaldovi muži (2004 s Karlem Kaplanem) nebo České snění (2010). Stojí také za seriálem České století (2013).

 

Matěj Spurný
Jeden ze zakladatelů občanského sdružení Antikomplex, které významně posunulo polistopadovou reflexi poválečného odsunu, je spoluautorem výstavy Zmizelé Sudety či knihy Nejsou jako my (2012) o situaci menšin v prvních letech po únoru 1948. Od roku 2012 působí na Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.

 

Michal Pehr
Historik a politolog působící na Masarykově ústavu AV se specializuje na dějiny první a třetí československé republiky a na vývoj českého politického myšlení a stranictví. Publikoval řadu studií v odborných časopisech a sbornících, je členem několika odborných společností či vědecké rady ÚSTR.

 

Attila Simon
Ředitel Fórum inštitútu pre výskum menšín v Šamoríně a vedoucí Katedry historie na Univerzitě Jánosa Selyeho v Komárně. Soustředí se na dějiny maďarské menšiny na Slovensku a je autorem mnoha monografií a vědeckých studií.

 

Moderuje:
Vladimír Kučera
Novinář a publicista je veřejnosti nejznámější jako moderátor a hlavní scenárista pořadu ČT historie.cs, stejně tak se však autorsky podílí na pořadu Politické spektrum a dříve na dokumentech jako Začátek konce, Labyrintem revoluce či cyklu Konečné řešení. Kromě toho píše do celé řady periodik a je držitelem několika významných ocenění za novinářskou, publicistickou a dokumentární tvorbu.

Inzerce