Tmavomodrý festival – den plný zážitků i galakoncert

Akce již proběhla
(dle programu)
Sál B. Bakaly
Divadlo na Orlí

Tradiční mezinárodní setkání dětí a mládeže se zrakovým postižením přivítá Brno už po osmadvacáté. Tmavomodrý festival se uskuteční od 27. do 29. dubna a kromě hudby nabídne i výstavy, besedy či zážitkový den.

Tmavomodrý festival 2017Název festivalu byl inspirován songem Tmavomodrý svět z dílny slavné trojice Ježek, Voskovec a Werich. Festival patří mládeži a dětem, které se nechávají místo zraku vést hudbou, ale je také jedinečnou příležitostí, aby do jejich světa mohli nahlédnout i lidé bez tohoto handicapu.

První z akcí festivalu je od 3. do 30. dubna Tmavomodrá výstava v Knihovně Jiřího Mahena. Je to výstava výrobků zrakově postižených klientů terapeutické dílny HapAteliér. Ti je vytvořili většinou bez vizuální kontroly a jsou tedy výsledkem náročné práce, kdy se na výrobek dívali převážně rukama.

Program se odehraje kromě Divadla na Orlí a Sálu Břetislava Bakaly i na Moravském náměstí, které bude 27. dubna (13 – 17 hodin) patřit zážitkovému Tmavomodrému dni. Na 29. dubna (19 hodin) je připraven koncert skupiny Čankišou, výtěžek z prodeje vstupenek půjde na podporu pořádání festivalu.

Po celou dobu festivalu se zájemci mohou zdarma bavit šifrovací hrou Tmavomodré dobrodružství, kterou připravila společnost Cryptomania ve spolupráci s TIC. Týmy potřebují ke vstupu do hry jen chytrý telefon s připojením na internet, papír, tužku a hrací kartu, kterou dostanou v infocentru na Radnické 8, kde celá hra startuje.

Další informace najdete na webu tmavomodry.cz

Inzerce