Šifrovací hra: Tmavomodré dobrodružství

1. 1. – 31. 12. 2021
Informační centrum pod krokodýlem

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NENÍ MOŽNÉ HRU HRÁT – Týmová, kreativní a plná zážitků. Taková je nová šifrovací hra Tmavomodré dobrodružství, která hráče zavede do rušných brněnských ulic i klidných parků. Je navíc určena i handicapovaným lidem (nevidomým a zrakově postiženým), stírá bariéry a propaguje netradiční formou Tmavomodrý festival.

Šifrovací hra Tmavomodré dobrodružství

Tmavomodré dobrodružství je příběh o setkání Báry s Michalem. Kamarádem, který jí otevřel oči tím, že jí ukázal, jak vnímat svět i když má oči zavřené. Je také procházkou Brnem, které neznáte, nebo jste si ho všimli jen okrajově. Brnem v jiné realitě, nikoli virtuální, ale zcela skutečné. Možná té nejskutečnější jaká může být. Milovníci logických úkolů a luštitelé různých šifer mohou do hry vstoupit v Informačním centru v Radnické ulici. Hra, ke které je potřeba mít chytrý telefon s připojením k internetu, vede týmy šesti stanovišti.

Na každém ze stanovišť musí hráči najít kód, buďto v podobě čísel nebo jako QR symbolu. Po zadání kódu a zvládnutí úkolu se přesunou na další stanoviště. Při řešení šifer, založených převážně na práci s Braillovým písmem, hmatem a sluchem, má výhodu ten tým, v němž je členem alespoň jeden hráč se zrakovým handicapem Hra trvá přibližně dvě hodiny.

Každý tým za vstupní kartu zaplatí 200 korun. Turistické informační centrum města Brna hru realizuje ve spolupráci se společností Cryptomania s.r.o.

Více na: hra.tmavomodry.cz

Detailní informace o trailu

Detailní informace o trailu Tmavomodré dobrodružství
+420 542 427 150
+420 542 427 151