Skrytý příběh: Mamutí problém

Akce již proběhla
Pisárky
ZDARMA

V pátrací venkovní hře Skryté příběhy vás mimozemšťan To-to přenese svým strojem času do minulosti, abyste spolu s ním drobně pozměnili dějiny. Na misi v Brně Pisárkách se ocitnete v roce 1928 a budete pomáhat doktoru Karlu Absolonovi vyřešit jeho mamutí problém.

Skrytý příběh: Mamutí problém

Vypravíte se do Pisárek a to do doby, kdy se chystá velká výroční výstava, která má být oslavou desetiletého výročí vyhlášení Československé republiky. Prezident Tomáš Garrigue Masaryk prosadil, aby výstava proběhla v Brně, kde se k tomuto velkolepému národnímu svátku buduje zbrusu nové výstaviště. Nejlepší architekti nové republiky připravují výstavní pavilony a odborníci vybírají díla nejlepších českých a slovenských umělců, která zde budou vystavována.

Součástí výroční výstavy má být i speciální expozice o vzniku člověčího druhu a především o lovcích mamutů, jejichž vesnice byly nedávno odkryty hned na několika místech Moravy. Tuto expozici má na starosti známý vědec a objevitel řady prehistorických skvostů doktor Karel Absolon. Ten se však nehodlá spokojit s nějakou maličkou výstavkou kostí a omlácených šutrů a bere výstavu jako příležitost, jak prosadit velkolepě pojatý institut pro výzkum pračlověčího života. Naléhavě potřebuje vaši pomoc. Jinak výstava nevznikne a Absolonův nápad se rozplyne.

Tato venkovní hra je určena rodinám s dětmi a potřebujete k ní jen pohodlné boty a chytrý telefon. Právě do něj si zdarma stáhnete aplikaci Skryté příběhy (k dispozici na Google Play či iTunes), zvolíte si trasu Mamutí problém a můžete si stáhnout instrukce ke hře a potřebnou mapu, abyste mohli být off-line. No a pak už zbývá jen vyrazit za zábavou, poznáním, do přírody.

 

Obchod Google Play    Obchod iTunes

 

Charakteristika trasy:

Rok 1928 | Brno - Pisárky | délka 4 km | 8 zastavení | trvání 2h

Trasa vede od vstupu do výstaviště přes řeku Svratku do okouzlující Kamenné kolonie a pak dál lesem podél řeky k pavilonu Anthropos.
Doktor Absolon chce udělat skvělou výstavu o lovcích mamutů, ale všichni mu to hatí. Potřebuje podpořit.

 

SKRYTÉ PŘÍBĚHY NA FACEBOOKU

Inzerce