Školáci zabojují o truhlici markraběte Jošta

Akce již proběhla
centrum města
60 Kč

Markrabě Jošt a Brno. Od loňského podzimu v Brně jedno z hlavních témat. A zatímco dospělí se baví uměním, děti se o tomto velmi schopném muži, který byl obratným a ctižádostivým politikem, dozví něco více díky naší speciální hře pro školní skupiny.

O poklad markraběte Jošta

Dvouhodinový program hry začne u jezdecké sochy markraběte Jošta. Žáci spolu s průvodcem podniknou výpravu po stopách Moravských Lucemburků, seznámí se s nejvýznamnějšími představiteli tohoto rodu, dozví se, co měli společného se samotným Karlem IV. a především získají představu, jak město Brno a vůbec život v něm ve 14. století vypadaly. Druhá polovina programu se odehraje v Mincmistrovském sklepě, kde tematicky zaměřená prohlídka nabídne žákům pohled na mincovnictví za dob Lucemburků.

Během celé hry budou děti plnit úkoly, aby získaly tři klíče a dostaly se tak k zasloužené odměně! Každá skupina má navíc šanci postoupit do slosování a získat na konci školního roku truhlici markraběte Jošta, která bude naplněna drobnými dárky a sladkostmi.

Hra a prohlídky začínají 11. dubna. Slosování se uskuteční v pátek 24. června. Truhlici předá vítěznému kolektivu osobně markrabě Jošt v úterý 28. června v prostorách Staré radnice.

Informace poskytne a rezervaci termínů zajišťuje Eva Formánková, tel.: 542 427 152 nebo 724 059 504, e-mail: formankova@ticbrno.cz. Cena hry pro žáka je 60 korun.

Inzerce

Školní procházky – objednávky

Školní procházky – objednávky

Kontakt:

po–pá 7–15 hod

Tereza Uřičářová
Radnická 2
602 00 Brno

Možnost individuální domluvy, kombinace prohlídek, eventuálně změna trasy.

+420 773 762 302

so + ne + svátky:
Informační centrum, Radnická 8
tel.: +420 542 427 150
e-mail: info@ticbrno.cz