Maraton hudby Brno 2016

27. – 29. 5. 2016
(dle programu)
Stará radnice

Festival, který rozehraje naše město. To je mottem akce, jejíž první ročník se uskuteční od 27. do 29. května v centru Brna. „Hudba napříč žánry – klasická, jazz, rock, pop, lidová, elektronická, folk nebo country – zazní v klubech, divadlech, koncertních sálech, ale i v kavárnách nebo v plenéru. Právě tento nepřetržitý hudební proud vyjadřuje i název festivalu,“ vysvětluje Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra.

Naplnit jeden víkend Brno hudbou se podaří díky spolupráci a propojení zřizovaných, spolkových i  nezávislých institucí. Ústředním dnem je pak sobota, kdy se bude program, při zachování sportovního žargonu, živě rozbíhat mnoha směry a jeho trasy povedou exteriéry i interiéry v širším centru města. Přes den rozezvučí Brno různorodé hudební projekty. Příkladem jsou Nekonečné varhany, Pianoštafeta či Domácí koncerty. Prostor dostane také folklórní scéna.  Hudební produkce rozezní i tradičně oblíbené brněnské kavárny, program nejen pro děti bude na nádvoří Staré radnice a v ulicích potěší kolemjdoucí pestrý busking (hudba v ulicích). Další z linií je klubová noc, zahrnující nabídku nejznámějších brněnských podniků. Do Maratonu se zapojí i tradiční kulturní instituce zvučných jmen jako je Filharmonie Brno, Národní nebo Městské divadlo Brno.

Maraton hudby 2016

Maraton hudby Brno přináší do našeho města úplně nový koncept festivalu – multižánrový projekt, který chce představit to nejlepší z hudebního Brna. Vznikne přehlídka umělců, představení, koncertů, festivalů, spolkových akci atd., doslova brněnská hudební výkladní skříň, která bude obohacena o inspirativní přespolní projekty a řadu happeningů či netradičních performancí. „Významným efektem festivalu je zviditelnění místních umělců a ozvláštnění netradičních a architektonicky zajímavých míst,“ dodává Petra Rusňáková, brněnská radní.

Veškeré tyto aktivity proběhnou v rámci projektu Brno – město hudby a organizačně je zaštítí Turistické informační centrum města Brna, hudební agentura C.E.M.A. a agentura TWENTYFOURSEVEN Promotions. Více informací a kompletní program zájemci naleznou na www.maratonhudby.cz.

 

Sobotní okruhy MARATONU HUDBY 2016

Hudba na Staré radnici / 10:00 – 20:00

Nádvoří Staré radnice bude žít od rána. Od 10 hodin zde budou probíhat dva workshopy pro děti s Jitkou Šuranskou Marianem Friedlem, jejichž cílem bude sdílení lidových písniček. Jitky Šuranská bude mít následně i vlastní koncert. Odpolednem pak návštěvníky provedou kapely Acute Dose, The Weathermakers a sobotu v šest hodin zakončí program legendární kapela Květy. Na Staré radnici bude také informační centrum festivalu a chill-out zóna.

Ve spolupráci: SKØG Urban Hub, Léto na Staré radnici, ZUŠ Vítězslavy Kaprálové Brno

Hudba a gastronomie / 10:00 – 22:00

Park Lužánky bude díky festivalu Street Food Rocks patřit gastronomii a rocku. Celodenní hudební program doplní gastronomický koktejl vietnamské, gruzinské, chorvatské či slovinské kuchyně.

Ve spolupráci: Rock For People, Burgerfest, Fléda

Nekonečné varhany / 10:45 – 19:30

V Jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie vzdají hold tomuto královskému nástroji nejlepší brněnští varhaníci. Vystoupí Barbara Maria Willi, Hana Bartošová, Martin Jakubíček, Alena Veselá, Petr Kolař, Věra Heřmanová a Zdeněk Nováček. Nekonečné varhany budou pod záštitou profesorky Aleny Veselé.

Ve spolupráci: Nadační fond Campianus Brněnský varhanní festival, Bachův varhanní podzim, cyklus koncertů staré hudby Barbara Maria Willi uvádí...

Pianoštafeta / 15:00 – 18:00

V krásných kulisách funkcionalistických kulisách pasáže ALFA se u piana sejdou profesionálové i amatéři, aby převzali klavírní štafetu a po odehrání svého kousku ji předali dál. Bude to jedinečná možnost zahrát si na jednom pódiu s osobnostmi, jako jsou Renata a Igor Andraševovi, Jan Jiraský, Sára Medková nebo David Mareček, který bude navíc celou štafetu moderovat. 

Ve spolupráci: Alfa pasáž, JAMU

Maratonské hudcování / 15:30 – 19:30

Palác šlechtičen se v sobotu promění na centrum folklóru a cimbálové muziky. Studentky brněnské konzervatoře zájemce provedou Cimbálem napříč staletími, Jiří Plocek je zasvětí do tajemství archivu Českého rozhlasu Brno, který je nejucelenější pamětí hudební kultury na Moravě a v půl sedmé pak zahraje legendární Cimbálová muzika Kunovjané.

Ve spolupráci: Moravské zemské muzeum, Etnografický ústav MZM, Konzervatoř Brno, Český rozhlas Brno, Mezinárodní folklorní festival Brno

Hudba v kavárnách / 16:00 – 21:00

Kavárny v centru města nebudou v sobotu servírovat pouze výbornou kávu, hosté k ní dostanou také lahodný hudební zákusek. Celkem devět kaváren připravilo rozmanitý hudební program a zazní v nich například jazz, swing či romská hudba.

Ve spolupráci: BLOKK, Flexaret, 3 ocásci, Tungsram, Zákoutí, Mezzanine, Kafe do vany, Panksy, Kavárna Trojka, JAMU

Hudba v ulicích - busking / 16:30 – 19:30

Busking, tedy hudba v ulicích, rozezní 13 míst v centru města včetně Janáčkova náměstí, České, Moravského a Malinovského náměstí. Kolemjdoucí bude bavit hudba mnoha žánrů a orchestr Filharmonie Brno pak v 16:30 u Sálu pro Brno ukáže, že happening dokáže rozehrát i vážná hudba.

Ve spolupráci: Filharmonie Brno, JAMU

Domácí koncerty

Domácí koncerty nahrazují akustiku koncertních sálů příjemnou domácí atmosférou a propojují přátele, známé, sousedy, hudebníky a všechny zájemce o vážnou hudbu. V rámci Maratonu hudby můžete koncert navštívit, uspořádat, nebo si na něm zahrát.

Ve spolupráci: platforma Vážný zájem

Šalina pub / 18:00 – 21:00

V každou celou hodinu bude z Náměstí Svobody vyjíždět unikátní hospoda na kolejích a pro cestující si energetickou taneční směs připravil DJ Green. Ta bude obsahovat kousky od dřevního hip hopu přes starý soul, old schoolové disco až po rare groove a funk records.

Ve spolupráci: Starobrno

Klubová noc / od 19:00

Legendární a zásadní brněnské kluby si připravily program na míru šitý Maratonu hudby Brno 2016. V rámci sobotního večera a noci vystoupí v deseti klubech moravské, české i zahraniční kapely, které nenechají diváky chvilku oddechnout. Mezi nimi bude například Ukulele orchestra jak Brno, portlandská skupina Us Lights, rockový nářez Pass či brněnské trio ŇUŇU.

Ve spolupráci: Centrum, Alterna, Stará Pekárna, Kabinet Múz, Music lab, Fléda, Metro Music Bar, Melodka, PRAHA

Hudba institucí

Sobotní okruh Hudba institucí se uskuteční díky spolupráci Maratonu hudby Brno 2016 a Divadelního světa Brno. Programová linka tak bude obohacena o několik exkluzivních hudebních představení renomovaných brněnských divadel, jako Divadlo Husa na provázku, Janáčkovo divadlo a Městské divadlo.

Ve spolupráci: Divadelní svět Brno, Divadlo Husa na provázku, Janáčkovo divadlo, Městské divadlo Brno

Stará radnice – kontakt

Stará radnice – Radnická ulice

Adresa
Radnická 8
602 00 Brno

 

Otevírací doba věže
DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENO

leden - březen
pá - ne   10-18

duben
po - ne    10 - 18

květen
po - ne   10 - 20

červen - září
po - ne   10 - 22

 

Otevírací doba sálů

Sály se otevírají spolu s věží a zůstávají otevřeny do 18.00

 

Vstupenky

Vstupenky v informačním centru „pod krokodýlem“.
Po-Pá  8:30 - 18:00 hod.
So, Ne a svátky 9:00 - 18:00 hod.

Po uzavření pokladen infocentra – prodej vstupenek na pokladně v 1. patře vyhlídkové věže.

Prodej vstupenek končí 30 minut před koncem otevírací doby.

plné vstupné70 Kč
studenti, senioři, ZTP,ZTP/P40 Kč
děti do 15 let   40 Kč
děti do 6 letZdarma
rodinné vstupné (max. 2 děti)150 Kč
Novináři  /po předložení platného průkazu/, průvodci, pedagogický doprovodzdarma
focení, kamerazdarma


Slevy

BRNOPASzdarma
IDS JMK – s předplatní jízdenkou15%
skupinová /více než 20 osob/10%
senior pasy10%
rodinné pasy10%
/ slevy nelze kombinovat / 

 

V případě skupinové prohlídky doporučujeme si návštěvu předem rezervovat.

Prohlídka sálů a vyhlídkové věže je individuální, bez průvodce.

Komentované prohlídky sálů s průvodcem jsou možné pouze na základě předchozí rezervace.
Prohlídka sálů není možná v době konání svatebních obřadů a koncertů.

Vstup na věž je z nádvoří Staré radnice, Radnická 8.

+420 542 427 150