Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

Maraton hudby Brno 2016

Akce již proběhla
(dle programu)
Stará radnice

Festival, který rozehraje naše město. To je mottem akce, jejíž první ročník se uskuteční od 27. do 29. května v centru Brna. „Hudba napříč žánry – klasická, jazz, rock, pop, lidová, elektronická, folk nebo country – zazní v klubech, divadlech, koncertních sálech, ale i v kavárnách nebo v plenéru. Právě tento nepřetržitý hudební proud vyjadřuje i název festivalu,“ vysvětluje Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra.

Naplnit jeden víkend Brno hudbou se podaří díky spolupráci a propojení zřizovaných, spolkových i  nezávislých institucí. Ústředním dnem je pak sobota, kdy se bude program, při zachování sportovního žargonu, živě rozbíhat mnoha směry a jeho trasy povedou exteriéry i interiéry v širším centru města. Přes den rozezvučí Brno různorodé hudební projekty. Příkladem jsou Nekonečné varhany, Pianoštafeta či Domácí koncerty. Prostor dostane také folklórní scéna.  Hudební produkce rozezní i tradičně oblíbené brněnské kavárny, program nejen pro děti bude na nádvoří Staré radnice a v ulicích potěší kolemjdoucí pestrý busking (hudba v ulicích). Další z linií je klubová noc, zahrnující nabídku nejznámějších brněnských podniků. Do Maratonu se zapojí i tradiční kulturní instituce zvučných jmen jako je Filharmonie Brno, Národní nebo Městské divadlo Brno.

Maraton hudby 2016

Maraton hudby Brno přináší do našeho města úplně nový koncept festivalu – multižánrový projekt, který chce představit to nejlepší z hudebního Brna. Vznikne přehlídka umělců, představení, koncertů, festivalů, spolkových akci atd., doslova brněnská hudební výkladní skříň, která bude obohacena o inspirativní přespolní projekty a řadu happeningů či netradičních performancí. „Významným efektem festivalu je zviditelnění místních umělců a ozvláštnění netradičních a architektonicky zajímavých míst,“ dodává Petra Rusňáková, brněnská radní.

Veškeré tyto aktivity proběhnou v rámci projektu Brno – město hudby a organizačně je zaštítí Turistické informační centrum města Brna, hudební agentura C.E.M.A. a agentura TWENTYFOURSEVEN Promotions. Více informací a kompletní program zájemci naleznou na www.maratonhudby.cz.

 

Sobotní okruhy MARATONU HUDBY 2016

Hudba na Staré radnici / 10:00 – 20:00

Nádvoří Staré radnice bude žít od rána. Od 10 hodin zde budou probíhat dva workshopy pro děti s Jitkou Šuranskou Marianem Friedlem, jejichž cílem bude sdílení lidových písniček. Jitky Šuranská bude mít následně i vlastní koncert. Odpolednem pak návštěvníky provedou kapely Acute Dose, The Weathermakers a sobotu v šest hodin zakončí program legendární kapela Květy. Na Staré radnici bude také informační centrum festivalu a chill-out zóna.

Ve spolupráci: SKØG Urban Hub, Léto na Staré radnici, ZUŠ Vítězslavy Kaprálové Brno

Hudba a gastronomie / 10:00 – 22:00

Park Lužánky bude díky festivalu Street Food Rocks patřit gastronomii a rocku. Celodenní hudební program doplní gastronomický koktejl vietnamské, gruzinské, chorvatské či slovinské kuchyně.

Ve spolupráci: Rock For People, Burgerfest, Fléda

Nekonečné varhany / 10:45 – 19:30

V Jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie vzdají hold tomuto královskému nástroji nejlepší brněnští varhaníci. Vystoupí Barbara Maria Willi, Hana Bartošová, Martin Jakubíček, Alena Veselá, Petr Kolař, Věra Heřmanová a Zdeněk Nováček. Nekonečné varhany budou pod záštitou profesorky Aleny Veselé.

Ve spolupráci: Nadační fond Campianus Brněnský varhanní festival, Bachův varhanní podzim, cyklus koncertů staré hudby Barbara Maria Willi uvádí...

Pianoštafeta / 15:00 – 18:00

V krásných kulisách funkcionalistických kulisách pasáže ALFA se u piana sejdou profesionálové i amatéři, aby převzali klavírní štafetu a po odehrání svého kousku ji předali dál. Bude to jedinečná možnost zahrát si na jednom pódiu s osobnostmi, jako jsou Renata a Igor Andraševovi, Jan Jiraský, Sára Medková nebo David Mareček, který bude navíc celou štafetu moderovat. 

Ve spolupráci: Alfa pasáž, JAMU

Maratonské hudcování / 15:30 – 19:30

Palác šlechtičen se v sobotu promění na centrum folklóru a cimbálové muziky. Studentky brněnské konzervatoře zájemce provedou Cimbálem napříč staletími, Jiří Plocek je zasvětí do tajemství archivu Českého rozhlasu Brno, který je nejucelenější pamětí hudební kultury na Moravě a v půl sedmé pak zahraje legendární Cimbálová muzika Kunovjané.

Ve spolupráci: Moravské zemské muzeum, Etnografický ústav MZM, Konzervatoř Brno, Český rozhlas Brno, Mezinárodní folklorní festival Brno

Hudba v kavárnách / 16:00 – 21:00

Kavárny v centru města nebudou v sobotu servírovat pouze výbornou kávu, hosté k ní dostanou také lahodný hudební zákusek. Celkem devět kaváren připravilo rozmanitý hudební program a zazní v nich například jazz, swing či romská hudba.

Ve spolupráci: BLOKK, Flexaret, 3 ocásci, Tungsram, Zákoutí, Mezzanine, Kafe do vany, Panksy, Kavárna Trojka, JAMU

Hudba v ulicích - busking / 16:30 – 19:30

Busking, tedy hudba v ulicích, rozezní 13 míst v centru města včetně Janáčkova náměstí, České, Moravského a Malinovského náměstí. Kolemjdoucí bude bavit hudba mnoha žánrů a orchestr Filharmonie Brno pak v 16:30 u Sálu pro Brno ukáže, že happening dokáže rozehrát i vážná hudba.

Ve spolupráci: Filharmonie Brno, JAMU

Domácí koncerty

Domácí koncerty nahrazují akustiku koncertních sálů příjemnou domácí atmosférou a propojují přátele, známé, sousedy, hudebníky a všechny zájemce o vážnou hudbu. V rámci Maratonu hudby můžete koncert navštívit, uspořádat, nebo si na něm zahrát.

Ve spolupráci: platforma Vážný zájem

Šalina pub / 18:00 – 21:00

V každou celou hodinu bude z Náměstí Svobody vyjíždět unikátní hospoda na kolejích a pro cestující si energetickou taneční směs připravil DJ Green. Ta bude obsahovat kousky od dřevního hip hopu přes starý soul, old schoolové disco až po rare groove a funk records.

Ve spolupráci: Starobrno

Klubová noc / od 19:00

Legendární a zásadní brněnské kluby si připravily program na míru šitý Maratonu hudby Brno 2016. V rámci sobotního večera a noci vystoupí v deseti klubech moravské, české i zahraniční kapely, které nenechají diváky chvilku oddechnout. Mezi nimi bude například Ukulele orchestra jak Brno, portlandská skupina Us Lights, rockový nářez Pass či brněnské trio ŇUŇU.

Ve spolupráci: Centrum, Alterna, Stará Pekárna, Kabinet Múz, Music lab, Fléda, Metro Music Bar, Melodka, PRAHA

Hudba institucí

Sobotní okruh Hudba institucí se uskuteční díky spolupráci Maratonu hudby Brno 2016 a Divadelního světa Brno. Programová linka tak bude obohacena o několik exkluzivních hudebních představení renomovaných brněnských divadel, jako Divadlo Husa na provázku, Janáčkovo divadlo a Městské divadlo.

Ve spolupráci: Divadelní svět Brno, Divadlo Husa na provázku, Janáčkovo divadlo, Městské divadlo Brno

Inzerce

Stará radnice – kontakt

Stará radnice – Radnická ulice

Adresa
Radnická 8
602 00 Brno

 

Otevírací doba věže

Prosinec
Po – Čt 14.00 – 20.00
Pá 12.00 – 22.00
So 10.00 - 22.00
Ne 10.00 - 20.00

Otevírací doba ve svátky
22. 12. – 31. 12. 10.00 – 22.00
24. 12. 10.00 – 16.00

Otevírací doba sálů
Sály se otevírají spolu s věží a zůstávají otevřeny do 18.00

 

Vstupenky
Prodej vstupenek na pokladně v 1. patře vyhlídkové věže.
Prodej vstupenek končí 30 minut před koncem otevírací doby.

plné vstupné75 Kč
studenti, senioři, ZTP,ZTP/P40 Kč
děti do 15 let   40 Kč
děti do 6 letZdarma
rodinné vstupné (max. 2 děti)150 Kč
Novináři  /po předložení platného průkazu/, průvodci, pedagogický doprovodzdarma
focení, kamerazdarma


Slevy

BRNOPASzdarma
IDS JMK – s předplatní jízdenkou15%
skupinová /více než 20 osob/10%
senior pasy10%
rodinné pasy10%
/ slevy nelze kombinovat / 

 

V případě skupinové prohlídky doporučujeme si návštěvu předem rezervovat.

Prohlídka sálů a vyhlídkové věže je individuální, bez průvodce.

Komentované prohlídky sálů s průvodcem jsou možné pouze na základě předchozí rezervace.
Prohlídka sálů není možná v době konání svatebních obřadů a koncertů.

Vstup na věž je z nádvoří Staré radnice, Radnická 8.

+420 542 427 150