Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

Pod klenbou hudby českých a maďarských géniů – cimbálistka Gabriela Jílková

Akce již proběhla
18:00
Stará radnice – Ernův sál

Ve středu 4. května zavítá do Brna známá hukvaldská cimbalistka Gabriela Jílková a její host, maďarský klavírista Tamás Bácsi. Koncert složený z děl předních českých a maďarských skladatelů začne v 18.00 hodin v prostorách Staré radnice.

Gabriela Jílková

Mladí interpreti Gabriela Jílková a Tamás Bácsi, studenti Hudební akademie Ference Listza v Budapešti, provedou návštěvníky koncertu hudbou významných světových skladatelů, jejichž rodné země pomyslně spojuje oblouk vytvořený v prostoru nad mapou od Ostravy až do Budapešti. Jak oba hudebníci s úsměvem tvrdí, tato vzdušná cesta je oboustranně průchozí, bez hranic, spojuje lidi a vmžiku je přenese tam, kde by to autem trvalo minimálně šest hodin.

Koncert nabídne posluchačům unikátní spojení dvou mladých umělců ze dvou zdánlivě odlišných kultur, ale stejné umělecké školy. Posluchači uslyší díla L. Janáčka, V. Nováka, M. Báchorka, B. Bartóka, F. Liszta a K. Lendvaye.

 

Gabriela Jílková

hukvaldská rodačka, začala hrát na cimbál ve svých pěti letech u profesorky Růženy Děcké v ZUŠ ve Valašském Meziříčí. Poté pokračovala pod vedením Mgr. Daniela Skály, Ph.D. na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě. Od roku 2015 studuje na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti u profesorky Ilony Szeverényi.

Během šestnácti let aktivního hraní dosáhla výrazných úspěchů nejen na domácí hudební scéně, ale i v zahraničí (Slovensko, Německo, Maďarsko, Francie). V roce 2009 se stala absolutním vítězem v celostátním kole soutěže Základních uměleckých škol. Pravidelně se účastní Mezinárodního festivalu cimbálu ve Valašském Meziříčí, z nějž má již čtyři první místa.

Nabídky na své sólové koncerty, které se konaly v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy, získala v letech 2006 a 2014. V roce 2014 účinkovala na festivalech Janáčkův Máj a Hudební současnost. Koncertem pro cimbál a smyčcový orchestr od Daniela Skály absolvovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava na jaře roku 2015. Od roku 2015 působí jako hostující hudebník v Divadle loutek v Ostravě.

www.cimbalistka.cz

 

Tamás Bácsi

se narodil v roce 1994 v maďarském městě Csongrád. Na klavír začal hrát ve svých pěti letech a hned čtyři roky poté vyhrál první místo v celostátní klavírní soutěži v Nyíregyháza. V devíti letech byl přijat jako nejmladší student do Školy pro mladé talenty, která je součástí Hudební akademie Ference Liszta. Od čtrnácti let pokračoval jako stipendista ve studiu hry na klavír v Torontu na Young Artists' Performance Academy (dnes Taylor Academy) of the Royal Conservatory of Music. Za dob studií v Kanadě vyhrál první místa v Hudební soutěži Kiwanis v sólové hře na klavír a také v kategorii klavírních duet i na školní soutěži RC Festival. Od roku 2014 je studentem Hudební akademie Ference Liszta v Budapešti, kde jej vedou dva klavírní pedagogové - István Gulyás a Attila Némethy.

V průběhu studijních let aktivně koncertoval na mnoha významných událostech, například při příležitosti oslav 80. narozenin uznávaného maďarského skladatele Györgye Kurtága, nebo jako hostující umělec na Vídeňské hudební Akademii. Před nedávnem vyhrál třetí místo na 4. Mezinárodní klavírní soutěži Bély Bartóka ve Vídni.

Inzerce

Stará radnice – kontakt

Stará radnice – Radnická ulice

Adresa
Radnická 8
602 00 Brno

 

Otevírací doba věže

Prosinec
Po – Čt 14.00 – 20.00
Pá 12.00 – 22.00
So 10.00 - 22.00
Ne 10.00 - 20.00

Otevírací doba ve svátky
22. 12. – 31. 12. 10.00 – 22.00
24. 12. 10.00 – 16.00

Otevírací doba sálů
Sály se otevírají spolu s věží a zůstávají otevřeny do 18.00

 

Vstupenky
Prodej vstupenek na pokladně v 1. patře vyhlídkové věže.
Prodej vstupenek končí 30 minut před koncem otevírací doby.

plné vstupné75 Kč
studenti, senioři, ZTP,ZTP/P40 Kč
děti do 15 let   40 Kč
děti do 6 letZdarma
rodinné vstupné (max. 2 děti)150 Kč
Novináři  /po předložení platného průkazu/, průvodci, pedagogický doprovodzdarma
focení, kamerazdarma


Slevy

BRNOPASzdarma
IDS JMK – s předplatní jízdenkou15%
skupinová /více než 20 osob/10%
senior pasy10%
rodinné pasy10%
/ slevy nelze kombinovat / 

 

V případě skupinové prohlídky doporučujeme si návštěvu předem rezervovat.

Prohlídka sálů a vyhlídkové věže je individuální, bez průvodce.

Komentované prohlídky sálů s průvodcem jsou možné pouze na základě předchozí rezervace.
Prohlídka sálů není možná v době konání svatebních obřadů a koncertů.

Vstup na věž je z nádvoří Staré radnice, Radnická 8.

+420 542 427 150