Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

Pražské komorní trio

Akce již proběhla
19:30
Stará radnice – Ernův sál
140 Kč
100,- Kč v předprodeji, 50% senioři a ZTP

Komorní hudba v podání těch nejpovolanějších – vynikajících českých hudebníků Roberta Pacourka, Tomáše Strašila a Michala Rezka. Ve spojení klavíru, violoncella a klarinetu zde zazní skladby W. A. Mozarta, J. Brahmse a L.van Beethovena. Klasika v podání předních českých umělců připraví jistě výjimečný zážitek pro dlouhé podzimní večery.

Pražské komorní trio

 

MICHAL REZEK

se narodil 28.3.1965 v Kraslicích, pochází z hudební rodiny. Od osmi let se učil hře na housle a klavír na ZUŠ B. Smetany v Plzni. Poté studoval na Konzervatoři v Plzni u prof. Antonína Brejchy. Konzervatoř ukončil sólovým recitálem a koncertem s orchestrem (L.van Beethoven: Koncert č.5 Es dur op.73, Plzeňský rozhlasový orchestr, dirigent Jiří Malát).

V roce 1986 začal Michal Rezek studovat na Akademii múzických umění u prof. Petera Toperczera. Kromě cen z národních soutěží získal úspěchy i na mezinárodních klavírních soutěžích (B. Smetany v Hradci Králové, J.N.Hummela v Bratislavì, italské Marsale). Reprezentoval AMU i na Mezinárodním týdnu vysokých hudebních škol v rakouském Grazu. Pražská studia zakončil získáním ceny E. Sažinové udělované nejúspěšnějším studentùm klávesového oddělení a byla mu udělena cena děkana hudební fakulty pro nejlepší studenty školy. V letech 1990-1992 studoval Michal Rezek mistrovskou třídu na Vysoké hudební škole v Mnichově u prof. Klause Schildeho. Studium zakončil s nejlepším možným výsledkem.

Od roku 1990 se Michal Rezek věnuje intenzivní koncertní činnosti doma i v zahraničí. Jako sólista, komorní hráč a sólista orchestrálních koncertů vystupoval na více než 1100 koncertech v mnoha zemích - Německu, Rakousku, Slovensku, Rusku, Japonsku, Itálii, Španělsku, Francii, Švýcarsku, Dánsku, Švédsku, Bulharsku a Lucembursku. Spolupracoval se známými orchestry a dirigenty, je i velmi vyhledávaným komorním partnerem. Vystupoval např s houslisty V. Černochem,  P. Šporclem, F. Novotným, J. Talichem, P. Bernáškem, L. Čepickým, violoncellisty M. Škampou, D. Veisem, J. Bártou, klarinetistkou L. Peterkovou, Wihanovým kvartetem nebo Afflatus kvintetem.

Společně s houslistou P. Šporclem získal cenu B.Martinů na festivalu Mladé pódium v Karlových Varech, vystupoval i na jiných festivalech, např. Pražské jaro, Concertus Moravia, Beethovenovy dny Karlových Varech, Trutnovské hudební jaro, Smetanovské dny v Plzni, aj. Rozsáhlá je i jeho nahrávací činnost pro rozhlasové a vydavatelské firmy. Od roku 1994 působí Michal Rezek jako profesor sólového klavíru na Pražské konzervatoři

 

TOMÁŠ STRAŠIL

se narodil 15. ledna 1971 v Praze. Už od raného dětství projevoval hudební nadání; v pěti letech se začal věnovat hře na violoncello, nejprve na LŠU Voršilská u prof. J. Pražáka, později na konzervatoři ve třídě prof. JUDr. P. Sádlo. Ve studiích pokračoval na pražské AMU pod vedením doc. R. Lojdy. Během posledního ročníku konzervatoře působil jako tutti hráč v Brucknerorchestru v Linci. Po přijetí na AMU(1991) absolvoval během studia řadu kurzù u osobností jako jsou:  A. Ariscuren, M. Roche, P. Wiespelway, A. May, F. Smetana, E. Rattay a J. Chuchro. Je držitelem čestných uznání ze soutìží o cenu Beethovenova Hradce afinalistou soutěže Prix Mercury – Semmering 1994.

V letech 1994 - 2000 působil Tomáš Strašil jako koncertní mistr Sukova komorního orchestru. Ve spolupráci s Josefem Sukem a SKO natočil své debutové CD s violoncellovým koncertem C dur Josefa Haydna. Jako sólista též účinkoval na stěžejních festivalech a spolupracoval s významnými českými orchestry (Severočeská filharmonie Teplice, Filharmonie Hradec Králové, Musici di Praga ,Sukuv komorni orchestr a další). V této době rovněž vyučoval na Teplické konzervatoři. Pro Český rozhlas natočil komorní skladby A. Dvořáka pro violoncello a klavír.

Tomáš Strašil se soustavně věnuje nejen sólové, ale především  komorní hře, kde dává přednost netradičnímu spojení nástrojů různých barev; např. flétna - klavír - violoncello (Sonatori ensemble,Sebastian trio) nebo kytara - violoncello (Duo della corde). Spolu s klavíristou Michalem Macourkem založil stabilní duo Libera Artes. S příchodem nového tisíciletí opustil svůj post na místě koncertního mistra SKO a věnuje se plně sólové, komorní a pedagogické činnosti; od roku 2000 předává své zkušenosti mladým violoncellistům jako profesor violoncellové hry na Pražské konzervatoři.

Intenzivne se zajímá o starou hudbu a spolupracuje s cembalistkou Monikou Knoblochovou na konzertech z barokní a moderní hudby. V roce 2002 sestavil malý komorní orchestr Camerata Bohemica, kde zastává funkci stálého sólisty a uměleckého vedoucího.V roce 2003 navázal spolupráci s klavíristkou Barborou Sejákovou a houslistkou Danou Oerterovou v Triu Bergerettes.V této době stál spolu s Vítězslavem Černochem, Danou Truplovou  a Vilémem Kijonkou u zrodu souboru Kubelík kvartet. Violoncellista hraje střídavě na nástroje signované: "Pietro Zanetto di Brescia 1686" a "Andreas Carolus Leeb fecit Viennae 1818 No. 3",jako barokní používá nástroj českého anonyma z 18.stol. a moderní hudbu provozuje na nové violoncelo mistra Radka Herouta/2003/

 

ROBERT PACOUREK

Robert Pacourek (1967 ve Strakonicích) se začal věnovat hře na klarinet ve třídě prof. B. Zákosteleckého ve strakonické LŠU (dnes ZUŠ) ve svých 9 letech. Po studiích na gymnáziu byl přijat na Státní konzervatoř v Praze do třídy prof. J. Stárka, kterou absolvoval v roce 1993.

Již v průběhu studia se věnoval pedagogické činnosti a spolupracoval se symfonickým orchestrem "Bohemia" v Poděbradech. V roce 1994 založil komorní trio "Musici Bohemiense" (klavír, klarinet, violoncello), s nímž uskutečnil řadu koncertů a realizoval nahrávky pro Český rozhlas. V letech 1995 a 1996 se aktivně zúčastnil hudebních kurzů "Německé Mozartovy společnosti" v bavorském Augsburgu. Svoji pozornost nezaměřuje pouze na klasické žánry hudby, ale věnuje se i lidové a folklórní tvorbě.
V letech 1999 – 2004 Robert Pacourek spolupracoval s klavíristou Karlem Prokopem, profesorem pražské Konzervatoře. Realizovali společně velké množství koncertů jak v Praze, tak v regionech České republiky. Výsledkem této spolupráce je CD „Klarinetový recitál“, které vzniklo v roce 2001 a obsahuje základní díla klarinetové literatury 19. a 20. století. Na realizaci tohoto CD se podílela i sopranistka Ivana Tőrőková.

Od jara 2004 spolupracoval Robert Pacourek s klavíristou Danielem Weisnerem, se kterým absolvoval velké množství koncertů jak domácích, tak zahraničních (Sofia, Budapešť). Společně se sopranistkou Klárou Novotnou založili soubor „Trio con Canto“.
Od roku 2004 spolupořádá Robert Pacourek spolu s agenturou ŠP Production v letních měsících cyklus koncertů „Po jihočeských zámcích“.

V květnu 2007 vydal své 2. profilové album „Klarinet 19. a 20. století“, jehož obsahem jsou významné skladby pro klarinet a klavír z období romantismu ( R. Schumann, J. Brahms), impresionismu ( C. Debussy) a hudby 20. století ( J. Páleníček, M. Arnold).
V současné době se R. Pacourek věnuje pedagogické a koncertní činnosti a spolupracuje s řadou významných českých umělců.

Inzerce

Stará radnice – kontakt

Stará radnice – Radnická ulice

Adresa
Radnická 8
602 00 Brno

 

Otevírací doba věže

Prosinec
Po – Čt 14.00 – 20.00
Pá 12.00 – 22.00
So 10.00 - 22.00
Ne 10.00 - 20.00

Otevírací doba ve svátky
22. 12. – 31. 12. 10.00 – 22.00
24. 12. 10.00 – 16.00

Otevírací doba sálů
Sály se otevírají spolu s věží a zůstávají otevřeny do 18.00

 

Vstupenky
Prodej vstupenek na pokladně v 1. patře vyhlídkové věže.
Prodej vstupenek končí 30 minut před koncem otevírací doby.

plné vstupné75 Kč
studenti, senioři, ZTP,ZTP/P40 Kč
děti do 15 let   40 Kč
děti do 6 letZdarma
rodinné vstupné (max. 2 děti)150 Kč
Novináři  /po předložení platného průkazu/, průvodci, pedagogický doprovodzdarma
focení, kamerazdarma


Slevy

BRNOPASzdarma
IDS JMK – s předplatní jízdenkou15%
skupinová /více než 20 osob/10%
senior pasy10%
rodinné pasy10%
/ slevy nelze kombinovat / 

 

V případě skupinové prohlídky doporučujeme si návštěvu předem rezervovat.

Prohlídka sálů a vyhlídkové věže je individuální, bez průvodce.

Komentované prohlídky sálů s průvodcem jsou možné pouze na základě předchozí rezervace.
Prohlídka sálů není možná v době konání svatebních obřadů a koncertů.

Vstup na věž je z nádvoří Staré radnice, Radnická 8.

+420 542 427 150