Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

Šifrovací sobota

Akce již proběhla
10:00
Stará radnice

Týmové, kreativní a plné zážitků. Takové jsou šifrovací hry, které začínají v Informačním centru v Radnické ulici – pod krokodýlem. Tento současný městský fenomén patří mezi novinky letošní turistické sezóny v Brně.

Šifrovací sobota

Zajímavé historické informace zabalené v šifrách a logických úkolech přináší hra „Tajemství Staré radnice“, kterou si mohou milovníci historie, ale hlavně luštitelé různých šifer a záhad zahrát na brněnské Staré radnici. Touto hrou vede příběh, který nutí hráče si historickou budovu řádně prohlédnout, protože právě v předmětech, obrazech, sochách na Staré radnici mohou být skryty šifry potřebné k řešení úkolů.

Druhá šifrovací hra Tmavomodré dobrodružství zase hráče zavede do rušných brněnských ulic i klidných parků. Je navíc určena i handicapovaným lidem - nevidomým a zrakově postiženým, stírá bariéry mezi oběma světy. Tmavomodré dobrodružství je příběh o setkání Báry s Michalem. Kamarádem, který jí otevřel oči tím, že jí ukázal, jak vnímat svět i když má oči zavřené. Je také procházkou Brnem, které neznáte, nebo jste si ho všimli jen okrajově. Brnem v jiné realitě, nikoli virtuální, ale zcela skutečné.

Luštitelé mohou do her vstoupit v Informačním centru v Radnické ulici. Ke hraní je potřeba mít chytrý telefon a hra vede několika stanovišti. Na každém ze stanovišť musí hráči najít kód, buďto v podobě čísel nebo jako QR symbolu. Po zadání kódu a zvládnutí úkolu se přesunou na další stanoviště. Nikdo se nemusí bát, že něco nevyřeší. Úkoly pracují s tím, co hráči v místě najdou, možné je i využití nápovědy.

Hlavním cílem šifrovacích her je pobavit, oživit prostory radnice, ukázat město z jiného pohledu a přilákat cílovou skupinu návštěvníků mezi 20 až 35 lety.

Vezměte proto přátele, rodinu, známé a přijďte si 18. června na Starou radnici zahrát. Připravili jsme pro Vás šifrovací sobotu pod krokodýlem s odměnou pro první přihlášené týmy. Začínáme v 10 hodin.

Cena hry:
Tajemství Staré radnice – 60,- Kč/osoba (v ceně je i vstup do sálů Staré radnice na věž)
Tmavomodré dobrodružství – 200 Kč/tým

Inzerce

Stará radnice – kontakt

Stará radnice – Radnická ulice

Adresa
Radnická 8
602 00 Brno

 

Otevírací doba věže

Prosinec
Po – Čt 14.00 – 20.00
Pá 12.00 – 22.00
So 10.00 - 22.00
Ne 10.00 - 20.00

Otevírací doba ve svátky
22. 12. – 31. 12. 10.00 – 22.00
24. 12. 10.00 – 16.00

Otevírací doba sálů
Sály se otevírají spolu s věží a zůstávají otevřeny do 18.00

 

Vstupenky
Prodej vstupenek na pokladně v 1. patře vyhlídkové věže.
Prodej vstupenek končí 30 minut před koncem otevírací doby.

plné vstupné75 Kč
studenti, senioři, ZTP,ZTP/P40 Kč
děti do 15 let   40 Kč
děti do 6 letZdarma
rodinné vstupné (max. 2 děti)150 Kč
Novináři  /po předložení platného průkazu/, průvodci, pedagogický doprovodzdarma
focení, kamerazdarma


Slevy

BRNOPASzdarma
IDS JMK – s předplatní jízdenkou15%
skupinová /více než 20 osob/10%
senior pasy10%
rodinné pasy10%
/ slevy nelze kombinovat / 

 

V případě skupinové prohlídky doporučujeme si návštěvu předem rezervovat.

Prohlídka sálů a vyhlídkové věže je individuální, bez průvodce.

Komentované prohlídky sálů s průvodcem jsou možné pouze na základě předchozí rezervace.
Prohlídka sálů není možná v době konání svatebních obřadů a koncertů.

Vstup na věž je z nádvoří Staré radnice, Radnická 8.

+420 542 427 150