Adventní tematické prohlídky

Akce již proběhla
(dle programu)
120 Kč
60 Kč děti od 7 let, studenti, senioři 65+, ZTP, ZTP/P

láštery v Brně a Brněnské betlémy – to jsou témata Adventních tematických prohlídek, které připravil TIC BRNO na prosinec. Protože se jedná o atraktivní témata, ale zatím vzhledem k vládním opatřením není jisté, jak se situace vyvine, nabízíme jejich rezervaci, abyste o místo na prohlídkách nepřišli. Ve středu před Vaším termínem Vás budeme kontaktovat e-mailem s pokyny k úhradě.

Adventní tematické prohlídky

 

Kláštery v Brně

Protože adventní čas má mít primárně rozměr duchovní, projdeme se během těchto procházek duchovními centry města Brna. Těmi byly již od středověku kláštery a řádové komunity. Zjistíte, že dominikánský klášter je nejstarší v Brně, proč jsou kapucínské kostely stejné na celém světě a že brněnští minorité jsou řád, který svůj klášter obývá nejdéle ze všech v celém Brně.

Přijďte si udělat příjemné odpoledne během adventních sobot. Dozvíte se spoustu zajímavých informací o slavení adventu, proč se váže adventní věnec, proč je barva svíček taková, jaká je a proč se v adventu nemají zpívat koledy a co se během tohoto období v minulosti zpívalo. Začátek vycházek bude vždy na nádvoří Staré radnice a končit budeme na náměstí Svobody.

Sraz: nádvoří Staré radnice
Délka: 90 min.
Průvodce: Martin Koplík

Termíny: so 5. 12., 12. 12., 19. 12. 2020 ve 14.00 – ZRUŠENO

 

Brněnské betlémy

Vydejte se s námi na vánočně laděnou prohlídku po betlémech umístěných v brněnských kostelích. Dozvíte se o historii tradice betlémů v Brně i ve světě.

Sraz: před kostelem sv. Jakuba
Délka prohlídky: 90 min.
Průvodce: Martin Koplík
Termín: 28. 12. 2020 ve 16.00 – ZRUŠENO


UPOZORNĚNÍ: V průběhu akce mohou být pořizovány fotografie, které budou následně použity k marketingovým účelům TIC BRNO.
 Děkujeme za pochopení.

Adventní tematické prohlídky
Adventní tematické prohlídky
Adventní tematické prohlídky
Adventní tematické prohlídky

Vzhledem k mimořádným opatřením rušíme plánované prohlídky Kláštery v centru Brna v termínu 19. 12. 2020 a Brněnské betlémy v termínu 28. 12. 2020. Vracení peněz za již zakoupené vstupenky je možné vyřešit prostřednictvím e-mailu michalkova@ticbrno.cz, při nákupu na podkladně informačního centra pak přímo na IC.
Děkujeme za pochopení

Tematické prohlídky a školní procházky

Tematické prohlídky a školní procházky

Kontakty:

Tereza Uřičářová
Tematické procházky, průvodcovské služby

PO – PÁ 7.00 – 15.00

+420 773 762 302