Neživá příroda v centru Brna

Akce již proběhla
14:00
Denisovy sady
120 Kč
60 Kč děti od 7 let, studenti, senioři 65+, ZTP, ZTP/P

TEMATICKÉ PROHLÍDKY

Neživá příroda ve městě? A kde? Na každém kroku! Brno má dlouhou, pestrou a občas i dobrodružnou geologickou minulost, která se výrazně podepsala na jeho utváření, rozvoji a současném vzhledu.

Geostezka centrem Brna

V centru města projdeme místa, kde se s neživou přírodou můžeme setkat – jak ve formě skal starých více jak sedm set miliónů let, tak v podobě stavebního a dekoračního kamene na významných památkách. Během prohlídky se dozvíte, že Brno kdysi leželo na dně moře nebo že červená a bílá nejsou jen barvy města, ale i barvy nejužívanějších stavebních materiálů ve středověku.

Průvodkyně: Lucie Kubalíková
Sraz: Denisovy sady u obelisku
Délka prohlídky: 1,5 hodiny

Procházka je určena pro omezený počet osob, doporučujeme proto zakoupit vstupenky v předprodeji.

INFORMAČNÍ CENTRUM /Radnická 8/ tel. 542 427 150
PŘEDPRODEJ a INFORMAČNÍ CENTRUM PANENSKÁ / Panenská 1/ tel. 513 039 035

 

Lucie Kubalíková

Vystudovala jsem fyzickou geografii na Masarykově univerzitě a v současné době pracuji na Ústavu geoniky AV ČR. Na Brně mě kromě atmosféry a vnitřní rozmanitosti fascinuje i jeho příroda, které je zde stále relativně dost - parky, lesy, skalní výchozy, řeky nebo třeba opuštěné lomy. Při komentovaných vycházkách chci zájemce seznámit hlavně s neživou přírodou (geodiverzitou). Brno je v tomto ohledu jedinečné svou pozicí na hranici dvou významných geologických oblastí, najdeme zde horniny z různých geologických období, které se podepsaly v současné tváři města ať už v podobě tvarů reliéfu nebo stavebního kamene využitého pro místní památky.

Inzerce

Tematické prohlídky a školní procházky

Tematické prohlídky a školní procházky

Kontakty:

Tereza Uřičářová
Tematické procházky, průvodcovské služby

PO – PÁ 7.00 – 15.00

+420 773 762 302