Tiskové zprávy TIC města Brna

RSS

Vydáno: 
17. 7. 2018 16:45

Již počtvrté se letos uskuteční festival věnovaný jedné z nejslavnějších osobností Brna – Johannu Gregoru Mendelovi. Mendel byl osobností s množstvím znalostí a renesanční člověk v pravém slova smyslu. Proto i festival, který jej oslavuje a připomíná, je multižánrový, odborný i zábavný a spojuje vědu, umění a komunitní rozměr. Nabídne program pro děti i dospělé, vědecko-populární vystoupení, komentované prohlídky, koncerty i oblíbený videomapping.

Vydáno: 
3. 7. 2018 16:30

Do Brna obvykle míří návštěvníci, kteří ví, co chtějí a komentované prohlídky s originálním tématem jsou tak stále oblíbenější.  Dokazuje to například enormní zájem o autentické procházky ze začátku sezóny. Na prázdniny proto TIC BRNO připravil novou letní sérií tematických prohlídek, tentokrát s profesionálními průvodci.

Vydáno: 
22. 6. 2018 11:30

21 odborníků. 21. chutí. 21 názorů. Gourmet Brno 2018 zná své vítěze!

TIC BRNO již potřetí požádal brněnské osobnosti i zástupce gastroasociací o pomoc a zeptal se jich, kam rádi chodí na jídlo, drink, kávu či zákusek. Ty podniky, které se v odpovědích objevily vícekrát, pak zařadil do finálních nominací. Už potřetí šly brněnské podniky s kůží na trh a nechaly se ohodnotit od profesionálů v oboru, gastronovinářů a milovníků dobrého jídla a pití. Díky této spolupráci lze představit Gourmet Brno 2018!

Gourmet Brno 2018 – ucelený průvodce brněnskou gastroarénou

Gourmet ambasador Roman Blumaier foto: Vladimír Kiva Novotný
Vydáno: 
14. 6. 2018 11:45

Festival RE:PUBLIKA míří do finále. Tento víkend bude poslední a navíc randící! Na své si přijdou ti, kteří partnera mají, i ti, kteří jej teprve hledají. Na Festivalové stage vystoupí například kapela Buty nebo Anna K. a Michal Hrůza, naposledy se otevřou expozice, věž výstaviště rozzáří světelná show a zazní Má vlast zblízka a nahlas. S festivalem skončí také cenově zvýhodněné vstupné na Slovanskou epopej.

Největší Masaryk a další nej

Vydáno: 
11. 6. 2018 16:15

Víkend ve znamení první republiky a folkloru. Swingové večery, závody mopedů Stadion, sraz veteránů motocyklů Jawa, II. československé všecyklistické hry, světová premiéra audiovizuální instalace České filharmonie, taneční představení Origami i ukázky požárního sportu. Olympijský vítěz Lukáš Krpálek, fotbalová legenda Antonín Panenka v Re:lax zóně, Ondřej Ruml, Jaroslav Uhlíř  a Brno folklorní na Festivalové stage. To vše a mnohem víc bude k vidění a zažití na Festivalu RE:PUBLIKA o víkendu 8‒10/6/2018.

Vydáno: 
11. 6. 2018 16:15

Osamělost je celosvětová moderní epidemie, která vážně poškozuje naše psychické i fyzické zdraví. Právě proti ní bojuje Festival RE:PUBLIKA ve svém posledním týdnu. V Brně se tak láskou zastavuje čas!


Ve Velké Británii zřídili ministerstvo pro osamělé lidi, samota je problém i u nás

Vydáno: 
29. 5. 2018 14:30

Festival RE:PUBLIKA, který o zahajovacím víkendu navštívilo 18 tisíc lidí, myslí na děti po celou dobu konání, ale v souvislosti s jejich mezinárodním dnem obzvlášť. Rodinný víkend 1–3/6/2018 jim nabídne program na míru. Divadlo Radost, koncert Kašpárka v rohlíku a další koncerty, divadla, dětské filmy, hrami nabitý festival Game Access, speciální program hasičů, Technického muzea v Brně i science centra VIDA! nebo Literární salon s Petrem Sísem.

Re:pubika – rodinný víkend
Re:pubika – rodinný víkend
Re:pubika – rodinný víkend
Re:pubika – rodinný víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Re:pubika – Opening víkend
Vydáno: 
15. 5. 2018 11:30

Tomáš Garrigue Masaryk. Tomáš Klus. Kromě křestního jména mají společné ještě něco. Oba se potkají 26. května na výstavišti v Brně. Tento den totiž začíná třítýdenní oslava sta let od vzniku Československa – Festival RE:PUBLIKA. Ten přinese to nejlepší za uplynulé století, ale hlavně spoustu známých jmen, zábavy, hudby a skvělé gastronomie! Program pro děti i dospělé, pro lačné po informacích i odpočinku, pro milovníky umění i pro sportovní fanoušky.

Hudební a kulinářské pecky od soboty až do poloviny června

Vydáno: 
10. 5. 2018 14:30

Hůře vidí, ale o to bližší je jim hudba nebo pohyb.  Již po dvacáté deváté se v Brně setkají nevidomé a slabozraké děti a mládež na mezinárodním Tmavomodrém festivalu.

Vydáno: 
6. 4. 2018 13:15

Výjimečná příležitost navštívit místa a nahlédnout do prostor, která nejsou běžně přístupná. To je festival OPEN HOUSE, který TIC BRNO pořádá v sobotu 14. dubna. Zdarma se otevřou dvě desítky míst v centru i mimo něj, některá bude možné projít i s průvodcem. Seznam míst zařazených do festivalu OPEN HOUSE najdete už nyní na portálu GOtoBRNO.cz, registrace pro vstup do budov budou spuštěny 11. dubna.

Ke stažení: 
Vydáno: 
3. 4. 2018 10:30

Rádi hledáte příběhy, historická data, milujete neobvyklá místa a lákavá témata? Pohled na Brno, jako město neobyčejné i každodenně prožívané, utvářené lidskými příběhy, vztahy a vzpomínkami vám zprostředkuje oblíbený cyklus tematických prohlídek. Jeho jarní část startuje v sobotu 7. dubna.

Jarní komentované prohlídky. Vizuál: TIC BRNO
Vydáno: 
27. 3. 2018 9:45

Velikonoční svátky, prázdniny a prodloužený víkend vyplní TIC BRNO hned několika akcemi. Na Zelený čtvrtek se můžete vydat Po stopách brněnských pivovarů, v pátek otevírá po zimní přestávce věž Staré radnice a v sobotu pořádá velikonoční procházku centrem města.

Po stopách brněnských pivovarů

Vydáno: 
26. 3. 2018 11:15

Je to už 90 let, co se slavily kulatiny vzniku Československa v Brně poprvé. 26. května 1928 zahájil prezident Masaryk na brněnském výstavišti jubilejní výstavu k oslavě 10 let samostatnosti. Přesně 90 let poté, 26. května 2018, Masaryk, tentokrát „v zastoupení“, zahájí festival ke 100 letům.

100 – 90

Festival RE:PUBLIKA. Foto: Marie Schmerková
Festival RE:PUBLIKA. Foto: Marie Schmerková
Festival RE:PUBLIKA. Foto: Monika Hlaváčová Pocket Média
Festival RE:PUBLIKA. Foto: skypix-cz
Pavel Anděl. Foto: Marie Schmerková
Festival RE:PUBLIKA.
Festival RE:PUBLIKA.
Festival RE:PUBLIKA. 100 let 100 knih. Foto:  Monika Hlaváčová Pocket Média
Festival RE:PUBLIKA. Avant Garde. Foto:  Monika Hlaváčová Pocket Média
Festival RE:PUBLIKA. Dance Brno 100. Foto:  Monika Hlaváčová Pocket Média
Festival RE:PUBLIKA. Expo. Foto:  Monika Hlaváčová Pocket Média
Festival RE:PUBLIKA. Příběhy fotek. Foto:  Monika Hlaváčová Pocket Média
Festival RE:PUBLIKA. Relax. Foto:  Monika Hlaváčová Pocket Média
Festival RE:PUBLIKA. Slovanská epopej. Foto:  Monika Hlaváčová Pocket Média
Festival RE:PUBLIKA. Snímeček prosím. Foto:  Monika Hlaváčová Pocket Média
Vydáno: 
26. 3. 2018 8:15

Může být prohlídka Brna ještě autentičtější, než když své město ukáží ti, kteří jej mají rádi? Na naši Výzvu: Staň se průvodcem! zareagovalo osmnáct průvodců amatérů a vymysleli osmnáct nových tras. O víkendu 14. – 15. dubna bude mít sedm vybraných tras svou premiéru.

Jednou v roce si TIC BRNO a jeho průvodci prohodí roli s veřejností. Každý, kdo chce ukázat ostatním město po svém, může přihlásit návrh komentované prohlídky. Pokud uspěje ve veřejném hlasování, stane se na jeden den profesionálním průvodcem a představí svoji trasu zájemcům.

Ke stažení: 
Procházky průvodců z lidu. Foto: TIC
Vydáno: 
14. 3. 2018 11:00

TIC BRNO letos opakuje úspěšnou akci – „Výzva: Staň se průvodcem!“ V uplynulých hodinách jsme ukončili sběr přihlášek a nyní je v hlasování osmnáct zbrusu nových tras Brnem, které navrhli ti, kteří mají Brno rádi a chtějí ho ukázat ostatním.

Vymysleli trasu, název prohlídky a chtějí se stát průvodcem. Je jich osmnáct a do 18. března čekají na vaše hlasy.V sobotu 14. dubna se pak z těch nejzajímavěji navržených procházek stanou opravdové komentované procházky a budou součástí slavnostního zahájení letošní turistické sezony.

Stránky

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 2
658 78 Brno

1. poschodí