Autentické procházky TO JE BRNO II – komentované procházky s autory průvodce TO JE BRNO II

Vydáno: 
1. 4. 2019 17:15

Četli jste druhý díl autentického průvodce TO JE BRNO? A zatoužili jste se rozběhnout do města všechno to objevit, prozkoumat a zažít na vlastní kůži? Určitě nejste jediní. Proto jsme autory průvodce oslovili a nabídli jsme jim možnost přiblížit jejich okruh čtenářům i na živo. Výsledkem je pětice exkluzivních komentovaných procházek TO JE BRNO II živě.

Brno – město uprostřed kolejí, Trapná cyklojízda, Módní Brno, Překročme řeku Svitavu a Po stopách fotky z obálky jsou názvy pěti procházek s autory průvodce TO JE BRNO II. Stojí za nimi odborníci na slovo vzatí, kteří vás zavedou do míst, která by outsider jen těžko nacházel. Zároveň si můžete ověřit, že si nevymýšlí a že jejich texty jsou čistá brněnská pravda.


Brno – město uprostřed kolejí

6. dubna 2019, sraz v 15:00 na 1. nástupišti hlavního nádraží, u vchodu z vestibulu, (průvodce bude mít oranžovou reflexní vestu), kapacita 30 lidí

Železniční publicista Petr Minařík je členem Klubu přátel kolejových vozidel, sbírá jízdní řády od data svého narození, aktuálně má procestovaných 80 % tuzemské železniční sítě a ve vzácných chvílích, když se nevěnuje vlakům, básní. Jednou měsíčně pak spojí obě své vášně ve vlastním pořadu VLÁKání divočiny na Radiu R. Během své procházky vás zavede mj. i do bývalého lokomotivního depa, kde spatříte zblízka unikátní parní lokomotivy a přesvědčíte se, že vlaky mohou být nejen dopravním prostředkem, ale i láskou na celý život.


Módní Brno

27. dubna 2019, sraz ve 13:30 na nádvoří Staré radnice, kapacita 30 lidí

David Severa není jen módní návrhář, ale poté co uhranul místní publikum na dvou ročnících události Malá noc módy, je označován za mluvčího mladé módní scény. Jeho kolekce se vyznačují sofistikovanými technologickými aplikacemi, ve kterých jeho modely svítí, kouří nebo i docela dost pálí. Jeho akce jsou tak vyhledávané, že bývají vyprodané během pár dnů, a to i po navýšení celkové kapacity. Dobře si jej zapamatujte, protože se později budete moci vytahovat, že jste o něm slyšeli už dávno. Na své procházce vám ukáže živou, kypící a strhující módní scénu, o jejíž existenci jste pravděpodobně ani netušili. Provede vás nejen místy s „high end fashion“, design storech, zbylými odkazy éry moravského Manchesteru, ale i sekáčích a protože je móda v Brně mnohem osobnější, zavede vás i do ateliérů přímo k módním návrhářům. Procházka vyvrcholí na akci Fashion Revolution Week.

 

Po stopách fotky z obálky

28. dubna 2019, sraz v 15.00 na autobusové zastávce Podzimní, kapacita 15 lidí

Poslední procházka je vskutku výjimečná. Povede ji profesionální fotograf a cestovatel Tomáš Valnoha, který je zároveň autorem ikonické fotografie z obálky našeho průvodce. Blízký přítel Petra Minaříka navazuje na jeho železniční vášeň svými fotografiemi, kde zachycuje tuto drsnou, leč podmanivou estetiku. Při omezené kapacitě nabízí příležitost nahlédnout na seřaďovací nádraží v Maloměřicích optikou hledáčku fotoaparátu a inspiraci k nalezení vlastního fotografického úhlu pohledu. Provede vás tímto opuštěným a přesto magnetizujícím koutem města a naučí vás dívat.

 

Překročme řeku Svitavu

12. května 2019, sraz v 16:00 u Zderadova sloupu, kapacita 30 lidí

Černovická patriotka Silvie Sanža je organizátorkou už 5. ročníku festivalu Překroč řeku, je také předsedkyní spolku Černovické sdružení, které se zabývá kulturou, historií, tradicemi a pořádáním akcí, a tak byste těžko hledali člověka, který se v těchto končinách vyzná lépe. V loni se spolupodílela na přípravě procházky Příběhy Svitavy zaměřené na horní část toku v oblasti Bílovické a Obřanské riviéry, která zvítězila ve veřejné výzvě MOJE Brno - staň se průvodcem ve vlastním městě. Trasa byla tak úspěšná, že jsme museli uvést několik repríz. Tentokrát se zaměří na dolní část toku od Křenové po proudu řeky k ulici Černovická a přiblíží historii této lokality spolu s jejími příběhy, legendami a tajemstvími. Uvidíte Zderadův sloup, nájemní domy pro chudé od Viléma

Kuby a Josefa Poláška na Zvěřinové, budovu masné burzy dle návrhu Bohuslava Fuchse, bývalá jatka a další.

 

Trapná cyklojízda

25. května 2019, sraz ve 14:30 na Moravském náměstí u jezdecké sochy markraběte Jošta, kapacita 30 lidí

Zakládající člen spolku BikeKitchenBrno a moderátor dnes již zaniklého a přesto kultovního rádiového pořadu Šlapeme, pícháme Tomáš Chalupský je zároveň strůjce prvního českého cyklosoundsystému. Jinak než na kole se prakticky nepohybuje a v současné době se zaměřuje především na vytváření správných cyklistických návyků u mládeže. Jak jistě tušíte, jeho procházka nebude pěšky ale kolmo. Oprašte tedy po zimě své velocipédy a následujte jej. Účel projížďky bude velmi výchovný. Vzal si na paškál ta nejhorší brněnská dopravní opatření, kterým zde cyklisti musí čelit. Zaručuje bezpečnou jízdu, po níž vás už ani ta nejnebezpečnější úskalí místního provozu ze sedla neshodí.

 

Jste připraveni na takovou dávku autentického Brna? Kdybychom přidali jen o trochu víc, hrozilo by předávkování. Pokud si troufáte zjistit, zač je toho TO JE BRNO II, neváhejte a rezervujte si lístky. Tato příležitost už se nebude opakovat.

Lístky za 100 Kč, děti od 7 let, studenti, senioři 65+, ZTP, ZTP za 50 Kč


K dostání v infocentrech na Radnické 8 a Panenské 1 a online na www.TICBRNO.cz
Oba díly autentického průvodce TO JE BRNO k mání tamtéž.

 

V Brně 1. 4. 2019
www.ticbrno.cz

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí