Až k bráně hradu Špilberk dopraví diváky ekologické elektromobily

Vydáno: 
13. 7. 2015 10:45

Přesně za týden, v pondělí 20. července, začne na nádvoří hradu Špilberk 16. ročník Letních shakespearovských slavností. Brněnská premiéra hry Romeo a Julie v režii autorského tandemu SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský je na programu od 20.30 hodin a podle ohlasů půjde o opravdu nevšední zážitek - http://kultura.idnes.cz/romeo-a-julie-recenze-05l-/divadlo.aspx?c=A150701_134602_divadlo_ts

Letní shakespearovské slavnosti v Brně letos lákají na celkem sedmnáct představení šesti vybraných her známého anglického dramatika – program: http://shakespearebrno.cz/program-lss-brno-2015

I v letošním roce můžete využít dopravu na Špilberk autobusem č. 81. Tato služba je pro návštěvníky připravena ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna. Kapacita linky č. 81 bude navýšena tak, aby bylo možné uspokojit všechny návštěvníky festivalu. Informace o odjezdech z ulice Česká najdete v aktuálním jízdním řádu na www.dpmb.cz.  

Zajímavou novinkou pro letošní rok je speciální kyvadlová doprava, kterou zajistí ekologické elektromobily. Od 19 do 20.15 hodin budou z ulice Husova (od vstupu do parku naproti hotelu International) vyjíždět čtyři auta až k bráně hradu. Dopravu zajišťuje společnost BS Auto elektromobily Nissan.

Příjezd vlastním autem přímo k hradu ani k parkovišti pod hradbami není možný. Zákaz neplatí pro vozidla s platným označením ZTP.

Pro návštěvníky slavností je kromě divadelních představení a dopravy připravena i možnost občerstvení v podobě grilované klobásky a točeného piva. Hned u vchodu nabídneme také možnost zakoupení knižní podoby díla Wiliama Shakespeara v překladu Martina Hilského nebo velkých i malých programů letošních slavností. Ve stánku budou k dostání pláštěnky a pro lepší komfort diváků nabízíme letos opět možnost zapůjčení (oproti vratné záloze 50 Kč) izolační podložky k sezení. Zvlášť zimomřiví si mohou zakoupit i deku.

Vstupenky na představení zakoupíte v předprodeji v Radnické ulici č. 2 nebo online na vstupenky.ticbrno.cz. Od 18 hodin budou každý den před představením v pokladně informačního centra hradu Špilberk k dispozici ty vstupenky, které nebyly prodány v předprodeji.

Hlavním partnerem festivalu je skupina PPF. Letní shakespearovské slavnosti v Brně pořádá AGENTURA SCHOK, ke spolupořadatelům patří Ogilvy&Mather Morava, Turistické informační centrum města Brna, příspěvková organizace a Muzeum města Brna, příspěvková organizace.

Další informace naleznete na http://www.shakespearebrno.cz a na Facebooku: http://1url.cz/lFFJ.

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí