Běh Lužánkami 1946 – 2015

Vydáno: 
24. 9. 2014 13:45

Výstava v Křišťálovém sále Staré radnice mapující 70letou historii Běhu Lužánkami

BĚŽET, BĚŽET PRVNÍ. NEBO BĚŽET, KDE UŽ STOPY JSOU…

V pondělí 29. září 2014 proběhne slavnostní zahájení výstavy mapující 70letou historii tradičního brněnského běhu. Od 11:00 hodin bude ve Freskovém sále Staré radnice probíhat tisková konference k výstavě, po které bude následovat komentovaná vernisáž v Křišťálovém sále Staré radnice. V období od 1. října do 15. listopadu bude výstava zpřístupněna široké veřejnosti, a to vždy od pondělí do pátku od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup na výstavu je z nádvoří Staré radnice a je zdarma.

Výstava nabídne návštěvníkům pohled do historie lužáneckého běhu i jeho současnou podobu. K vidění budou dobové fotografie ze soukromých archívů, video záznamy a řada cenných artefaktů. K dispozici budou digitalizované články z dobových novin a návštěvníci si tak budou moci přečíst, co se o běhu v minulosti objevilo např. v denním tisku. Historická část výstavy bude věnována významným osobnostem závodu, které sbíraly úspěchy nejen v Lužánkách, ale také na mezinárodní úrovni. Současná éra běhu bude dokumentována moderními fotografiemi Radka Míči, dvorního fotografa posledních ročníků. Samotná výstava probíhá ve spolupráci s Muzeem města Brna, Turistickým informačním centrem města Brna a Brněnským deníkem.

Pořadatel běhu připravuje kromě samotného závodu i běžeckou akademii pro veřejnost - seriál běžeckých tréninků a cyklus přednášek se zajímavými běžeckými osobnostmi. Na pravidelných výbězích a tematických seminářích se mohou zájemci připravit na brzký březnový termín závodu, jenž zahajuje brněnské atletické jaro již od roku 1946.

Jubilejní 70. ročník Běhu Lužánkami se uskuteční 21. března 2015 v městském parku Lužnky.

Online registrace na závod bude otevřena 1. října 2014. Více informací o 70. ročníku Běhu Lužánkami naleznete na oficiálních stránkách www.behluzankami.cz

Na výstavu Vás srdečně zve brněnský atletický klub TRACK & FIELD Brno.

 

Ing. Karel Walter
ředitel Běhu Lužánkami
předseda TRACK & FIELD Brno
Lidická 40, Brno
Tel: 776 227 083
Email: info@behluzankami.cz

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí