Bílovice předají vánoční strom Brnu

Vydáno: 
18. 11. 2015 9:15

S vánočním stromem pro Brno se ve čtvrtek 19. listopadu v 16 hodin odpoledne u Myslivny lišky Bystroušky rozloučí lidé z Bílovic nad Svitavou. Smrk rostl v lese nedaleko obce 22 let. Jako ten nejkrásnější, který v období adventu, ozdobí náměstí Svobody, si strom vybrali Brňané v anketě na internetových stránkách.

V Bílovicích nad Svitavou se ale ještě před předáním stromu bude vzpomínat. Na Lidušku, dítě odložené 22. prosince 1919 pod strom poblíž myslivny, a na spisovatele Rudolfa Těsnohlídka, který toto děvčátko s přáteli náhodou v lese našel. Tato událost ho inspirovala k založení tradice vánočních stromů a sbírek pro děti na náměstích.

Kromě představitelů Brna a Bílovic – primátora Petra Vokřála a starosty Miloslava Boháčka - se předání zúčastní také děti z Dětského folklorního souboru Bystrouška a z Dětského domova Dagmar, které stromu na rozloučenou zazpívají a zatančí.

A jako již tradičně, za jeden strom z bílovického polesí daruje město Brno obci Bílovice dva malé stromky určené pro vysazení do lesa.

Vánoční smrk se poté vydá na cestu do Brna. Ještě večer ho postaví na náměstí Svobody a v dalších dnech ho ozdobí.  Sváteční podobu stromu lidé poprvé uvidí 27. listopadu v pět hodin odpoledne, kdy se rozsvítí při slavnostním zahájení vánočních trhů na náměstí Svobody.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí