Brněnská muzejní noc: podzemí bylo plné lidí, z věže se na osvětlené Brno podívalo tisíc návštěvníků

Vydáno: 
17. 5. 2015 9:00

Galerie TIC, věž Staré radnice, podzemí a poprvé také kino ART otevřelo Turistické informační centrum města Brna v sobotu od 18 do 24 hodin, kdy se v Brně uskutečnila muzejní moc. Zájem těch, kteří se přišli zdarma, nebo za snížené vstupné, podívat do prostor centra, opět překvapil. 

V Galerii TIC byly otevřeny aktuální výstavy – Martin Lukáč: Boil!, Jan Šrámek a Veronika Vlková: Filmové ruiny, Kateřina Burgertová: Bouře, Samanta Ferrari Kos: Apple. Těmi zájemce provedly při komentované prohlídce kurátorky Marika Kupková a Zuzana Janečková. V Galerii TIC se uskutečnil i AZ kvíz rulez, kdy si soutěžící zábavnou formou rozšířili svoje znalosti z dějin výtvarného umění i kultury. Do galerií zavítalo zdarma celkem 720 návštěvníků.

Na vyhlídkovou věž Staré radnice vystoupalo v sobotu v noci přesně 1000 návštěvníků. Zdolali 173 schodů, nenechali si ujít pohled na noční Brno z výšky a dobře udělali. Brno žilo. 

Turistické informační centrum otevřelo v sobotu také Labyrint pod Zelným trhem a Mincmistrovský sklep. V labyrintu trvala každá prohlídka podzemních chodeb a expozic s průvodcem celkem 45 minut. "Uskutečnili jsme jedenáct zcela naplněných prohlídek, zájem o podzemí, které jsme otevřeli za zvýhodněnou cenu, nás opravdu překvapil," uvedla hlavní průvodkyně brněnského podzemí Zuzana Hladká. Do labyrintu se podívalo 305 návštěvníků. Ve druhé části brněnského podzemí - v Mincmistrovském sklepě - si historii ražby mincí v Brně a na Moravě prohlédlo 158 zájemců.  

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí