Brněnské Vánoce 2017 - hudba a design na náměstí Svobody

Vydáno: 
20. 11. 2017 14:15

Živá hudba na náměstí Svobody každý den

Každý večer živé koncerty různých žánrů, od swingu přes jazz, pop až k folklóru. Odpoledne divadla a ještě před nimi vystoupení dětí z mateřských, základních a základních uměleckých škol a souborů. Na náměstí Svobody bude letos stát menší pódium, dramaturgicky propracovaný program je ale připraven na každý den. Konkrétně se můžete těšit na koncerty Jitky Šuranské, Xaviera Baumaxy, Muchy, skupiny Voxel a mnohé další. Kompletní program je na stránkách www.brnenskevanoce.cz.

Živá hudba bude dotvářet atmosféru a toto centrální náměstí tak bude místem milých setkání s rodinou a přáteli.

Každodenní a pestrý hudební program na náměstí Svobody zcela zapadá do konceptu letošního ocenění od UNESCO. To označením „Kreativní město hudby“ uznalo aktivity Brna na poli hudby a právě i mimořádnou rozmanitost hudební nabídky.

Dárky z Brna!

Centrum Brna bude v době adventu také místem, kde snadno pořídíte skvělé a originální vánoční dárky pro své blízké.

Od 1. do 17. prosince budou dva prosklené city moduly na náměstí Svobody patřit designu a  December Design Days. V rámci tohoto festivalu si můžete prohlédnout a koupit výrobky od tvůrců, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění. Konkrétně se představí:

TOTUMO - šperky inspirované jihoamerickou přírodou

Jsem Studio - šperky a světelné objekty vyráběné pomocí 3D tiskárny

Nápady pro Aničku - inspirace pro tvoření pro děti

Agapornis Luis - tašky, psaníčka, obaly, peněženky, šperky

Plevel - malé české ekologické květinářství

Theó & Company - oděvy, šperky, tašky či grafiky z republiky i ze zahraničí

Marie Mukařovská - kabáty, topy, sukně či šaty

Dlouhá punčocha - dětské knihkupectví

MORROWS - design a módní interiérové doplňky z plsti, kůže a kartonu

ARKI - skandinávská a severská dekorace, hračky a knihy pro děti

Jindřich Plotica Stein - autorské šperky a číše

Lustry Luminance - originální osvětlení a křišťálové lustry v nové podobě

REPARÁDA - módní dílna, sukně a šaty inspirované vintage

Klukovna - stylové doplňky pro muže

V infocentru na náměstí Svobody bude k dostání nová vánoční kolekce, kterou speciálně pro Brněnské Vánoce 2017 vytvořila česká výtvarnice Vendula Chalánková. Motivem této kolekce jsou fronty – známé brněnské osobnosti, které by bylo možné potkat ve frontě na vánoční drink v minulosti a nyní. Postavy se objeví v kolekci hrnků, na chňapkách, polštářích, čokoládách či mentolkách.

Další dárky z Brna budou k dispozici také v infocentru TO JE Brno v Panenské ulici

Další zábava na náměstí Svobody

Prosklené city moduly i letos budou hostit virtuální realitu. V letošním roce díky ní vstoupíte přímo na zasněžené náměstí Svobody. Chybí vám vláček? Nasedněte do něj! Chcete si zahrát koulovanou, zkusit ochránit vánoční strom před sněhuláky? To vše zažijete ve virtuálním světě.

Všechny své zážitky z náměstí Svobody můžete sdílet s hastagem #brnenskevanoce. Na Instagramu se pak vaše fotky se objeví díky technologii Enplug na velkoplošném plátně u pódia.

V adventním čase se o slovo opět hlásí také časostroj. Kuličky z něj budou padat od první adventní neděle 3. 12. až do 24. 12. A to každou celou hodinu od 11 hodin do 23 hodin. Tedy 13 kuliček každý den, za celý advent to bude 286 kuliček. Kuličky mají nový vánoční motiv.

A tradičně nebude chybě ani pomoc potřebným, charitě budou na náměstí patřit středy. Vždy od 12.30 do 14.30 hodin vybereme peníze formou příspěvku do kasičky. Dostanete „něco dobrého na zub“ a poděkují vám lidé z Diecézní charity Brno, Dětského domova Dagmar a sdružení Vodicí pes.Pod vánočním stromem na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí se konají i tradiční sbírky Českého červeného kříže. Příspěvky poputují na ozdravné pobyty dětí ze SOS vesniček a seniorů, i na pomoc sociálně slabým osobám a rodinám.

 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí