Brněnský drak – legenda se vrací: designová novinka

Vydáno: 
28. 8. 2018 15:15

Zbrusu nové černobílé suvenýry z dílny TIC BRNO představují tradiční brněnský symbol ve zcela nové podobě. Jako kráčející kostru. Pryč jsou totiž ty časy, kdy měl brněnský drak jen podobu vycpaného krokodýla zavěšeného v průchodu Staré radnice nebo dokonce vepřové panenky pokryté mřížkou z kečupu a hořčice. Kolekci Brněnský drak – legenda se vrací dominuje exkluzivní souprava kvalitního porcelánu.

TIC BRNO prezentuje Brno jako živé  a  duchem mladé město s bohatou kulturní nabídkou a unikátní architekturou. Oslovuje především ty, kteří vyhledávají autentické zážitky, mají rádi design a umění, rádi objevují nová místa, milují dobré jídlo a zábavu.  Prostě ty, kteří ocení styl a atmosféru Brna.

Nová kolekce Brněnský drak – legenda se vrací obsahuje zápisníky, trička, plátěné tašky, puzzle, plechovky s bonbóny, čokolády a svým originálním pojetím navazuje na předchozí autorské kolekce a suvenýry z dílny výtvarnice Venduly Chalánkové, street artové legendy TIMA a dalších, kteří svým osobitým způsobem představují Brno či brněnské ikony. Kolekce kvalitního porcelánu obsahuje porcelánovou misku, talíře dvou velikostí, hrnek coffee to go a šálek s podšálkem. Barva všech předmětů je bílá, kresba draka na ní černá.

Autorem ilustrací kráčející kostry krokodýla je sochař, malíř a ilustrátor Jan Klimeš. Když zrovna nekreslí brněnské draky, věnuje se tvorbě ilustrací knih vydávaných zejména v zahraničí nebo teoretické analýze literárně-obrazových vztahů. Svojí tvorbou je zastoupen ve stálé Sbírce moderního a současného umění Národní galerie v Praze, účastní se řady domácích i zahraničních výstav.

Suvenýry Brněnský drak – legenda se vrací jsou k dostání nejen v Informačních centrech Pod krokodýlem na Radnické 8 a TO JE BRNO na Panenské 1, ale také v e-shopu na www.ticbrno.cz.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí