Brno je láska na celý život. A na jaře to platí dvojnásob!

Vydáno: 
10. 5. 2016 14:30

Nová turistická sezóna je v plném proudu. V letošním roce bude Turistické informační centrum pokračovat v oblíbených aktivitách určených návštěvníkům i obyvatelům města, představí ale také řadu novinek. Jaro a léto v Brně tak bude vážně zábava. Jarní a letní city tours: Turistické informační centrum letos opět doplnilo nabídku klasických city tours novými tematickými a možnosti výběru jsou tak opravdu bohaté. Jen v květnu jich probíhá deset a tematicky pokrývají například období baroka, brněnské sochy, domovní znamení či židovský hřbitov. Na červen jsou pak v plánu city tours tři, konkrétně Brněnské opevnění, Počátky města Brna a Funkcionalismus. „Na tyto tematické city tours je možné zakoupit vstupenky v předprodeji na ulici Radnická a nově také online z pohodlí domova. Standardním jazykem je čeština, ale v květnu i v červnu proběhne vždy jedna v jazyce anglickém. Ty jsou vhodné nejen pro cizince, ale například i pro studenty, kteří se o svém městě chtějí dozvědět něco nového a obohatit si slovní zásobu,“ doplňuje Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra města Brna.

City tours ale nejsou jediným zdrojem informací o moravské metropoli. Brno lze poznávat i dobrodružněji v rámci městských šifrovacích her. Z loňského roku zůstává oblíbené Tajemství Staré radnice, která je dostupná v češtině i angličtině, a nově přibývá také Tmavomodré dobrodružství, hra, která vznikla v rámci Tmavomodrého festivalu a bude dostupná celoročně.

Turistický minibus: Návštěvníci mají i v letošním roce možnost poznat Brno a jeho památky v rámci vyhlídkových jízd turistickým minibusem. Od začátku června bude minibus opět pravidelně odjíždět ze zastávky uprostřed náměstí Svobody a jeho trasa trvající dvě a půl hodiny povede v neposlední řadě okolo čtyř slavných brněnských vil - Tugendhat, Stiassny, Löw-Beer a Jurkovičovy. „Při jízdě minibusem doprovodí turisty průvodce, pro zahraniční návštěvníky jsou připraveny audioguidy s nahrávkou v anglickém a německém jazyce,“ doplňuje Petra Kovářová, vedoucí Městské destinační agentury. Brno a jeho chrámy: Brna již poosmé organizuje úspěšný projekt Brno a jeho chrámy. V jeho rámci bude zpřístupněno pět brněnských chrámů, konkrétně katedrála sv. Petra a Pavla, kostel sv. Jakuba, bazilika Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Michala a kostel sv. Janů. Od 14. června do 17. září je lidé budou moci navštívit zdarma a průvodci v nich poskytnou výklad v českém a v případě zájmu i v cizím jazyce. „Projekt je velice oblíben v rámci takzvané církevní turistiky, díky které do Brna přijíždí lidé z celé Evropy. V loňském roce brněnské chrámy navštěvovali hlavně turisté z Polska, Itálie a Rakouska,“ připomíná radní města Brna pro cestovní ruchu Petra Rusňáková.

Informační centrum na Brněnské přehradě: Na konci minulého roku bylo otevřeno nové informační centrum na brněnském letišti. Všechny důležité informace se přes letní sezónu zájemci dozví také na Brněnské přehradě, kde TICmB na začátku června opět otevře stánek. Ten bude umístěn před vstupem na přístaviště a zastavit se u něj mohou lidé třeba V nabídce budou nejen informační a propagační materiály, ale také tematické propagační a turistické předměty. A téma je jasné – léto a voda. „V infocentru u Brněnské přehrady potěší letos v sezóně speciální letní suvenýry s motivem Brno je zlatá loď. Budou to předměty, se kterými si užijete volný čas, a které se vám budou hodit právě u vody – frisbee nebo třeba nafukovací míče,“ upozorňuje vedoucí městské destinační agentury Petra Kovářová.

Suvenýry:
Příběhy, osobnosti, designově zpracované symboly města, spolupráce s mladými umělci, aktuální trendy – to vše se promítá a ještě promítne do suvenýrů z Brna. A také to, že Brno je cool město. „Naše nové suvenýry, které jsou již k dostání, si hrají se sloganem Brno láska na celý život a zájemci jej najdou například na čokoládách či moravských vínech,“ říká ředitelka Turistického informačního centra Jana Janulíková. To, že láska k Brnu je dědičná, hlásají i suvenýry odkazující se na osobu otce genetiky Johanna Gregora Mendela. V prodejně suvenýrů na Radnické je možné od tohoto týdne zakoupit i úplnou novinku, předměty s folklorní tematikou, která je nyní velice oblíbená i mezi módními návrháři.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí