Brno je láska na celý život. Zamilujte si ho i v roce 2016

Vydáno: 
14. 1. 2016 11:00

„Neočekávaná gastronomie a noční život v mekce architektury“

Od 14. do 17. ledna se v prostorách brněnského výstaviště koná REGIONTOUR, mezinárodní veletrh turistických možností v regionech. Při této příležitosti představuje také Turistické informační centrum města Brna novinky a hlavní akce, které na rok 2016 chystá. „Podle webu New York Times je Brno jednou z destinací, kterou se vyplatí letos navštívit. A my jsme tu proto, aby se lidé při návštěvě města cítili dobře a skvěle se bavili,“ vysvětluje Jana Janulíková, ředitelka TICmB.

Novinky v roce 2016 se budou týkat kulturních akcí i nabídky turistických služeb. Bude jich hodně, ale jedno mají společné. Motto celého roku: Brno - láska na celý život. „Brno má specifickou atmosféru, která se musí zažít. A kdo ji pozná, město si zamiluje. Do našich aktivit se letos bude tato emoce promítat a budeme s ní pracovat v několika linkách. Jednou je například oslava šedesátého výročí našeho časopisu KAM v Brně,“ vysvětluje Janulíková.

TOP akce, na kterých se Turistické informační centrum v roce 2016 podílí

Květen bude v Brně patřit setkávání a hudbě. První nový projekt, multižánrový festival, nese název Meeting Brno 2016. Svým obsahem naváže na úspěšný Rok smíření a jeho hlavním tématem budou ztracené a nalezené domovy. V květnu také poprvé odstartuje Maraton Brna – města hudby. „Bude představovat nepřetržitý proud hudby nejrůznějších žánrů, profesionálních i amatérských, uvnitř i venku, v opeře i klubech. Součástí akce bude také oblíbená klubová noc Hrnem Brnem,“ doplňuje Janulíková.

V červnu, tedy na vrcholu turistické sezony, se veřejnosti opět otevře nádvoří Staré radnice. Léto na Staré radnici bude podruhé v novém, multižánrovém konceptu. Stejný měsíc pak přinese divadlo přímo do ulic v podobě reje umělců, kejklířů a masek v rámci Festivalu pouličního divadla. Prázdniny pak budou patřit oblíbeným letním festivalům. Na nádvoří hradu Špilberk se odehrají Letní shakespearovské slavnosti, letos k výročí 400 let od úmrtí geniálního dramatika. Na konci července se také uskuteční festival nových médií Mendel – The Legacy jako oslava narozenin proslulého vědce a zakladatele genetiky J. G. Mendela. A Den Brna pak v srpnu opět připomene slavné nedobytí Brna za třicetileté války.

Ani podzim nebude smutný, v Brně bude patřit filmu a opět hudbě. V říjnu proběhne úctyhodný 57. ročník Brněnské šestnáctky, nejstaršího festivalu krátkých filmů v České republice, který je vysoce hodnocen profesionály také v zahraničí. Současně je oblíben díky komorní a specificky alternativní atmosféře. Stejný měsíc bude Brno oslavovat významnou hudební osobnost Leoše Janáčka. 5. ročník mezinárodního bienále Janáček Brno 2016 slibuje hudební i divadelní zážitek. Dobu předvánoční v Brně opět oživí tradiční a oblíbené vánoční trhy, které přinesou zajímavé a trendy novinky.

 

Brno je turisticky zajímavá destinace. A zůstane jí i v roce 2016

Klasický kavárenský život odkazující na tradice První republiky v kontrastu s rušnými bary a skutečnými gastronomickými skvosty. Významné architektonické památky vedle romantických zákoutí a historických ulic a náměstí. „Tyto kontrasty spolu s lidmi, kteří v Brně žijí, tvoří onu neopakovatelnou atmosféru města. Letošní rok pomůžeme našimi aktivitami návštěvníkům a turistům tuto atmosféru objevit,“ vysvětluje Jana Janulíková.

Zábavné a interaktivní poznávání města

Základní seznámení s Brnem umožní kompletní nabídka city tours. Kromě klasických okruhů bude letos rozšířena o další témata, jakými jsou například Napoleon a Brno, Alfons Mucha, gastronomie, moderní architektura či filmové Brno. Kromě procházek celoročně funguje také turistický minibus a možnosti dopravy budou doplněny i o méně tradiční prostředky - kolo, rykšu či segway. „Letos se budeme ještě více snažit o interakci a zážitkovou turistiku, nebudou proto chybět různé šifrovací a městské hry či prohlídka města formou simulace handicapu,“ doplňuje Petra Kovářová, vedoucí Městské destinační agentury.

Pro komfortní pobyt ve městě a rychlou dostupnost informací také bude zřízena partnerská síť míst, které poskytnou základní informační servis v podobě dostupné wifi, map a tiskovin. Ve spolupráci s Živým městem pak také vzniknou photopointy dostupné na portálu gotobrno.cz, tedy vytipovaná vhodná místa a podmínky pro focení významných památek a míst v Brně. Pro zájemce se rozšíří nabídka tiskovin, především pak vzniknou tematické mapy, dělené podle cílových skupin i oblasti zájmu.

I Brno má své dno!

Brněnské podzemí je turisty i obyvateli města vyhledávaným místem. Turistické informační centrum města Brna provozuje tři prostory, konkrétně Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep a Kostnici pod kostelem sv. Jakuba. Letos klasické prohlídky rozšíří jejich tematické varianty s příchutí romantiky či dobrodružství. Přístupné budou opět kolektory a protiatomový kryt 10-Z pod Špilberkem. „Pro dobrodružné povahy připravujeme také projekt Brno Underground, který bude zahrnovat adrenalinové procházky do hůře přístupných a dosud veřejnosti uzavřených míst,“ zmiňuje Kovářová.

KAM/WHERE v Brně?

Aktuální informace nejen o kulturním dění v Brně jsou dostupné online na portálu gotobrno.cz. Kompletní kulturně-informační servis poskytuje měsíčník KAM/WHERE v Brně, který letos slaví kulaté šedesáté narozeniny. „K tomuto jubileu jsme časopisu nadělili nový koncept s moderní grafikou a zajímavým obsahem. Chceme, aby se z něj stal moderní městský časopis představující navigaci v brněnském kulturním životě tak, jak na to byli lidé dříve zvyklí. Jeho narozeniny letos určitě oslavíme, protože i díky němu je Brno přece láska na celý život,“ uzavírá s úsměvem Janulíková.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí