Brno má za sebou svůj první Brasil Fest

Vydáno: 
3. 8. 2020 15:45

Čtyřdenní program plný hudby, žhavého tance, rytmů a spontánního nadšení přitáhl do města stovky lidí, kteří dali zřetelně najevo, že u prvního ročníku by zůstat nemělo. Program vrcholil v pátek karnevalovým průvodem pod vedením perkusisty Jakuba Škrhy a vítězky StarDance Veroniky Lálové a v sobotu na dvou koncertních stagích na Zelném trhu a nádvoří Staré radnice.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo sehnat to nejlepší z brazilské kultury u nás a ze sousedních zemí. Účinkující byli převážně rodilí Brazilci žijící v Evropě a atmosféra festivalu tak byla opravdu autentická. Jsem neskutečně šťastný, že to celé ocenilo i samo publikum, které si to užívalo po celou dobu. Byla to zkrátka nespoutaná jízda pro všechny z nás,“ prohlásil těsně po akci ještě v očividné euforii dramaturg festivalu a účinkující v jednom Jakub Škrha.

„Město Brno akci podpořilo čtvrt milionem korun. Brňané zažili neskutečnou atmosféru pravého brazilského karnevalu. Program se líbil i zástupcům brazilského velvyslanectví. Nadšení byli i účinkující, kteří přijeli převážně z ČR, Německa, Rakouska, Slovenska a Polska, a zúčastnila se taky přibližně stovka Brazilců z místní brněnské komunity. Původně to měla být jednorázová akce, ale po tomto úspěchu si nedokážu představit, že by nenavázaly další ročníky," slibuje brněnský radní pro kulturu Marek Fišer.

Pavla Havrlíková, bývalá konzulka v Sao Paulu, která se celého programu zúčastnila i s manželem pronesla: „Za Brasil Fest Brno patří velká gratulace a poděkování všem organizátorům, zvláště statutárnímu městu Brnu a TIC BRNO, a rovněž skvělým účinkujícím. Výborné dramaturgii se podařilo vedle všeobecně známých prvků brazilské kultury představit i další hudební žánry a rytmy, o kterých se toho v Česku již tolik neví. Úžasné publikum pak dotvořilo tu správnou atmosféru. Brasil Fest, kterým Brno oslavilo letošní stoleté výročí česko-brazilských diplomatických vztahů, tak nasadil hodně vysokou laťku a zřejmě i tradici do budoucna. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že kdo jednou Brazílii pozná zblízka, podlehne jejímu kouzlu na celý život.“

„Rád bych za brazilskou ambasádu poděkoval za milé pozvání k návštěvě města Brna a účasti na Brasil Festu. Všechny kulturní události byly velmi dobře zorganizované a bylo mi ohromným potěšením sledovat a poslouchat brazilské a české umělce spolu vystupovat. Vše se odehrávalo v duchu radostné interakce mezi brazilskou komunitou a Brňany a jsem si jistý, že akce přispěla k posílení vazeb mezi našimi kulturami i lidmi.“ nechal se slyšet vyslanec Brazilského velvyslanectví v Praze Albino Ernesto Poli Junior.

V Brně 3. 8. 2020

 

PROSÍME UVÁDĚT JMÉNA AUTORŮ, KTERÁ NAJDETE V POPISKÁCH FOTEK. NENÍ-LI JMÉNO UVEDENO, JE ZDROJEM ARCHIV. DĚKUJEME.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí