Brno ukáže sedm nových průvodců „z lidu“

Vydáno: 
26. 3. 2018 8:15

Může být prohlídka Brna ještě autentičtější, než když své město ukáží ti, kteří jej mají rádi? Na naši Výzvu: Staň se průvodcem! zareagovalo osmnáct průvodců amatérů a vymysleli osmnáct nových tras. O víkendu 14. – 15. dubna bude mít sedm vybraných tras svou premiéru.

Jednou v roce si TIC BRNO a jeho průvodci prohodí roli s veřejností. Každý, kdo chce ukázat ostatním město po svém, může přihlásit návrh komentované prohlídky. Pokud uspěje ve veřejném hlasování, stane se na jeden den profesionálním průvodcem a představí svoji trasu zájemcům.

Letos získaly nejvíc hlasů okruhy Příběhy řeky Svitavy, Trapná procházka a MOJE staré Brno.
 
„Zájem o výzvu byl letos násobně vyšší než minule. Protože i kvalita byla vyrovnaná, rozhodli jsme se dát prostor hned sedmi komentovaným prohlídkám a věnujeme jim celý víkend,“ říká ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

TIC BRNO tedy vypraví také prohlídky: Brno v Četnických humoreskách, Školní výlet s lepeňákem, Brněnští rodáci slavní doma i ve světě a Lost In Brno? Jak názvy napovídají, půjde o prohlídky tzv. autentické – tedy svérázné, originální a je v nich cítit vliv charakteru a temperamentu autora.

„Se zbrusu novými průvodci zahájíme letošní turistickou sezonu. Pokud rádi experimentujete a chcete si užít jarní Brno neobvyklým způsobem a pohledem, máte neopakovatelnou příležitost,“ zve ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

Vstupenky na tyto prohlídky bude možné za 50 korun koupit od 23. března.

Podrobnosti o všech trasách i předprodej on-line najdete na www.ticbrno.

Vítězové v hlasování:

Příběhy řeky Svitavy

„Řeka Svitava je již po staletí svědkem mnoha lidských osudů, lidského štěstí i neštěstí. Na procházce představím některé z mnoha příběhů, které se na březích řeky udály“ popisuje vítěznou trasu její autor Ladislav Kotík.

Trapná procházka

„Ukážeme vám nejtrapnější místa v Brně - tak trapný, že se budete červenat až za ušima!  Nejtrapnější zákoutí, bizarní kluby, schované poklady či místa, kde se propadnete do minulého století,“ zvou Trapný čubiny.

 MOJE staré Brno

„Moje staré Brno je oblast, kterou vyjadřuje kombinace šedi, hnusu a krásy. Člověk se musí umět dívat, aby si té krásy všiml. Tady jsem se ji naučil hledat, a kdo hledá, najde“ říká o své trase Jan Gerych.

Protože kvalita letos byla vyrovnaná, dohodli jsme se, že jim věnujeme celý víkend a zrealizujeme procházek 7,“ zve Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Vstupenky za 50 Kč je možné zakoupit on-line na www.ticbrno.cz nebo v předprodeji v informačních centrech.

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí