Brno zahájilo turistickou sezónu. Starou radnicí, městem i podzemím prošly stovky lidí

Vydáno: 
11. 4. 2015 22:00

Akcemi na Staré radnici a v Labyrintu pod Zelným trhem zahájilo v sobotu 11. dubna Turistické informační centrum města Brna turistickou sezónu v Brně.

V 10 hodin dopoledne začal program na nádvoří Staré radnice. „Jménem Turistického informačního centra bych chtěla říct, že budu usilovat o to, aby dění v Brně bylo pro vás, a všechny ostatní návštěvníky, přehledné. Aby jste se vždy dozvěděli všechny informace, které potřebujete a opravdu vám nic z toho, co se v Brně pořádá, neuniklo. Užijte si tento krásný den,“ přivítala ředitelka centra Jana Janulíková všechny ty, kteří dopoledne dorazili na Starou radnici.

Věž, sály Staré radnice – Freskový a Křišťálový - i výstavu dětských krojů a panenek s porcelánovými hlavičkami v lidových krojích Moravského Slovácka si od 10 do 16 hodin přišlo prohlédnout 490 návštěvníků. V průchodu „Pod krokodýlem“ ukazoval městský mincmistr, jak se razily brněnské groše. Labyrint pod Zelným trhem, který v den zahájení sezóny nabízel vstupné s 20 procentní slevou, si prohlédlo 240 návštěvníků, Kostnici stovka a Mincmistrovský sklep čtyřicet návštěvníků. Dětského programu v Labyrintu se zúčastnilo 92 dětí.

Stará radnice i její věž již zůstane otevřena, informace o cenách vstupného a otvíracích hodinách najdete na: http://ticbrno.cz/cs/stara-radnice

Tradičně v rámci zahájení nové turistické sezóny nabídlo Turistické informační centrum města Brna zájemcům také procházky městem s průvodci. Všech pět okruhů - Po stopách brněnských pověstí, Brněnské maličkosti, Architektura, která vytvořila Brno, Gotika v centru města a Brno, hlavní město Moravy - bylo vyprodáno, s průvodci si vyšlo 200 zájemců o prohlídku města.  

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí