BRNOPAS vyhlíží druhou sezónu z vily Tugendhat

Vydáno: 
23. 1. 2019 16:00

Jeden z nejvýraznějších projektů TIC BRNO poslední doby, městská turistická karta BRNOPAS, uzavírá svou pilotní sezónu a začíná vyhlížet druhou. Po končící výstavě Alfonse Muchy na výstavišti nabídne návštěvníkům další trhák – přednostní vstup do jediné brněnské památky zařazené na seznamu UNESCO – vily Tugendhat.

Výhod BRNOPASU aktuálně využilo již více než 1100 návštěvníků, počet původních 41 partnerských institucí se rozrostl o tři a spolupráce s vilou Tugendhat povýšila na novou úroveň. V letošním roce zaručoval BRNOPAS svým držitelům vstup zdarma do její zahrady. Dostat se totiž až dovnitř funkcionalistického skvostu není nic snadného. Omezená kapacita prohlídek a enormní zájem o ně mají za následek dlouhou čekací lhůtu na rezervace. V sezóně se může protáhnout až na několik měsíců. Pokud s tím turista nepočítá, většinou má po příjezdu do Brna smůlu a do vily se nedostane. V roce 2019 se zájemcům otevře jedinečná příležitost. S BRNOPASEM si koupí vstupenku do vily Tugendhat přímo na infocentru TIC a navštívit ji může ihned poté. Věříme, že tuto nabídku ocení nejen ti, kteří cestují spontánně a nemají itinerář výletu vyřešený čtvrt roku dopředu.

„Jedinečnost vily Tugendhat spočívá i v jejím umístění a nepřekonatelném výhledu na Brno s jeho dominantami. Jsem ráda, že se podařilo s vilou prohloubit spolupráci, protože s BRNOPASEM bude vaše prohlídka města právě tak nezapomenutelná jako z obýváku rodiny Tugendhatových.“okomentovala manažerka BRNOPASU Kateřina Šimčíková.

Brno však není jen o vile Tugendhat. BRNOPAS vám zajistí výhodný vstup i do dalších zásadních památek, institucí a atrakcí. Už samotná brožura může fungovat jako seznam toho nejlepšího ve městě, co by žádný návštěvník neměl minout. Za připomínku jistě stojí hrad Špilberk (sleva 20%), věž staré radnice (sleva 50%), kostnice u sv. Jakuba a Labyrint pod Zelným trhem (oboje sleva 20%), Mincmistrovský sklep, Muzeum romské kultury nebo Diecézní muzeum (všechny tři zcela zdarma) a VIDA Science Centrum (sleva 20% pro dospělé a dítě do 15 let zdarma).

BRNOPAS je k dostání na všech infocentrech TIC a ve vybraných ubytovacích zařízeních. Existuje ve variantách na jeden, dva a tři dny. Ke kartě si může návštěvník dokoupit i jízdné do městské hromadné dopravy a mít tak vše potřebné pohromadě. Celou funkci lze nahrát dokonce i na kreditní kartu a tím pak použití ještě víc zjednodušit. Nákup je samozřejmě možný i online, a to prostřednictvím stránky www.gotobrno.cz/brnopas, kde zároveň najdete i kompletní informace o službě.

V Brně 18.12.2018

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí