Do galerie, kina i podzemí přijďte v sobotu v rámci Brněnské muzejní noci

Vydáno: 
13. 5. 2015 12:30

V rámci Brněnské muzejní noci, která se uskuteční 16. května, Turistické informační centrum města Brna otevře hned čtyři prostory.

Galerie TIC
V Galerii TIC budou otevřeny aktuální výstavy – Martin Lukáč: Boil!, Jan Šrámek a Veronika Vlková: Filmové ruiny, Kateřina Burgertová: Bouře, Samanta Ferrari Kos: Apple.
V 19 hodin se v prostorách galerie uskuteční komentovaná prohlídka vedená kurátorkami Marikou Kupkovou a Zuzanou Janečkovou.
Ve 20 hodin začíná v Galerii TIC AZ kvíz rulez. Soutěžící si zábavnou formou připomenou nejen zásadní ikonická díla z dějin výtvarného umění, ale také rozšíří svoje kulturní znalosti z historie dávno minulé až po tu zcela současnou. Soutěžící ideálně vytvoří týmy po pěti hráčích, které budou mezi sebou soupeřit. Vítězové budou odměněni věcnou cenou a všichni účastníci si odnesou diplom. Soutěží bude provádět moderátor Ondřej Homola.
Ve 22 hodin pak na radničním dvorku začne videoprojekce umělců Jana Šrámka a Veroniky Vlkové.
Místo: Galerie TIC, Radnická 4, Brno.
Vstup: zdarma.
Poslední vstup: 23.30.

Kino ART
Kino ART se v programu Brněnské muzejní noci objevuje letos poprvé. Od 18 do 22 hodin mohou návštěvníci pochopit podstatu principu pohyblivého obrazu a prohlédnout si Lunapark filmových vynálezů. Interaktivní výstavou filmových vynálezů Kung-fu dr. Caligariho provedou školení lektoři. Výstava všem předvede, jak se vytvářejí sny! Na své si přijdou děti i dospělí. Zvědavé ruce vítány.
Místo: Kino ART, Cihlářská 19, Brno.
Vstup: zdarma.
Poslední vstup: 22.00.

Vyhlídková věž Staré radnice
Noční Brno z výšky si mohou návštěvníci Brněnské muzejní noci prohlédnout z věže Staré radnice, která je nejstarší a nejzajímavější dochovanou světskou stavbou v Brně. Na 63 metrů vysokou věž s renesanční helmicí a vyhlídkovým ochozem lze vystoupat po 173 schodech.
Místo: Stará radnice, Radnická 8, Brno.
Vstup: zdarma.
Poslední vstup: 22.45.

Brněnské podzemí
Turistické informační centrum otevře v sobotu 16. 5. 2015 také Labyrint pod Zelným trhem a Mincmistrovský sklep. V Labyrintu trvá prohlídka podzemních chodeb a expozic s průvodcem celkem 45 minut, v Mincmistrovském sklepě si mohou návštěvníci prohlédnout historii ražby mincí v Brně a na Moravě.
Místo: Labyrint pod Zelným trhem, Zelný trh 21, Brno a Mincmistrovský sklep, Dominikánské náměstí 1, Brno
Vstup: 20% sleva ze vstupného.
Poslední vstup: 23.00.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí