Dvanáct zajímavých míst v Brně ukáže lidem Turistické informační centrum při oslavách Mezinárodního dne průvodců

Vydáno: 
17. 2. 2015 12:00

Brno – Turistické informační centrum města Brna pořádá ve spolupráci s Asociací průvodců ČR v pořadí již 12. ročník Mezinárodního dne průvodců. Prohlídkové okruhy jsou připraveny na sobotu 21. a neděli 22. února 2015. Akce bude zahájena v sobotu 21. února v 10 hodin na nádvoří Staré radnice.

V rámci oslav Mezinárodního dne průvodců se na mnoha místech v České republice konají různé akce. Průvodci ve spolupráci s turistickými centry pořádají prohlídky po památkách, ulicích a pamětihodnostech měst, hradů, zámků a památek obecně. Těchto akcí se lidé mohou zúčastnit většinou bezplatně nebo za symbolickou cenu.

K oslavám se letos již po dvanácté připojuje i Brno. Pokud se tedy chcete dozvědět o Brně něco nového, nebo se podívat se na místa, kam byste sami jen tak nezašli, neváhejte a přijďte v sobotu nebo v neděli – 21. a 22. února – na Mezinárodní den průvodců. Turistické informační centrum města Brna nabízí hned 12 prohlídkových okruhů (19 prohlídek). Je mezi nimi prohlídka vily Stiassni, okruh „Po stopách Jiřího Mahena“ spojený s návštěvou Mahenova divadla, okruh pro rodiny s dětmi „Po stopách brněnských pověstí“, nebo procházka mimo centrum Brna „Od kláštera k nemocnici“, při které průvodkyně zavede skupinu do Husovic a Zábrdovic. 

Vzhledem k tomu, že předprodej vstupenek – za symbolickou cenu 30 korun – byl zahájen 6. února, jsou ty nejatraktivnější okruhy již bohužel vyprodány. Stále však jsou v předprodeji na pokladně v Labyrintu pod Zelným trhem (Zelný trh 21, otevřeno: út - ne 9.00 - 18.00 hod., tel. 542 212 892) volné vstupenky na zajímavé okruhy – Památky a funkcionalismus v centru Brna, Brněnské kostely, Ztracené Brno a také prohlídkové okruhy po brněnských památkách v angličtině (neděli 22. 2. v 10 hodin) a němčině (sobota 21. 2. ve 14 hodin).

Přijďte si užít den s Turistickým informačním centrem města Brna, naši báječní průvodci se na Vás těší za každého počasí!

Přehled okruhů najdete zde: http://ticbrno.cz/cs/prochazky/mezinarodni-den-pruvodcu

Prohlídkové okruhy Mezinárodního dne průvodců jsou určeny především Brňanům, kteří se o svém městě chtějí dozvědět něco zajímavého. Pokud na některé zájemce vstupenky nyní nezbyly, není nic ztraceno. Pro novou sezónu již Turistické informační centrum města Brna připravuje další zajímavé prohlídkové okruhy. V rámci Zahájení turistické sezóny - 11. 4. 2015 - nabídneme prohlídkové okruhy jako „Brněnské maličkosti“ - (dozvíte se například to, proč je na divadle Reduta umístěna řeznická sekera), „Architektura, která vytvořila Brno“, nebo „Gotika v centru Brna“. Cyklus Jarních komentovaných prohlídek pak začne 25. dubna 2015 úplně novým okruhem, který je věnován české skladatelce a dirigentce Vítězslavě Kaprálové.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí