Festival UPROSTŘED 2020

Vydáno: 
22. 6. 2020 15:15

Umění ve veřejném prostoru, živé centrum, pouliční představení a tanečky na dlažbě vynesly Brno do sítě kreativních měst UNESCO. Udržet si ceněné umístění pomáhá především festival UPROSTŘED, který připravuje po celé léto kulturní program v ulicích zdarma. Letos probíhá 4. ročník, který do dění vtahuje i klubovou scénu.

Festival UPROSTŘED zhodnocuje potenciál města, když do jeho exteriéru staví muzikanty, DJe, divadelníky a další umělce a nechává je předvést svůj um. Každé představení vytváří jinou atmosféru, a tak i místa, která znáte jako své boty, najednou zapůsobí novým dojmem. Nečekané zážitky vždy potěší, tak se pojďme podívat, co na nás přes léto čeká.

Město Brno letos navýšilo festivalu UPROSTŘED rozpočet, protože se tím snaží podpořit i podniky v centru města po koronavirové odstávce. Napomoci má i projekt Letní oáza v Brně, který na vybraných místech vytvoří odpočinkové zóny pro zpříjemnění zde stráveného času. Jejich součástí bude zeleň, stínění, kropící systémy apod. I v těchto lokacích se bude odehrávat klubová část festivalu UPROSTŘED, která je nyní v přípravě. Oblíbené podniky jako Sono music club, Fléda, Kabinet Múz, Metro Music Bar, Eleven, Alterna, Favál, Ponava, Šelepka a další zde představí svůj program, takže se bude tančit pod otevřeným nebem spíš než v dusnu brněnského podsklepí.   

Na ulici jistě nechceme zažívat žádná dramata, ale nějaké divadýlko by pobavit mohlo. UPROSTŘED uvede představení souborů jako Služebníci lorda Alfréda, Divadlo Líšeň, Facka, Mikro-teatro, Buranteatr, DNO a další. Dospělé by mohla zajímat pohybová inscenace Deep Shit, ve které je dovoleno mnohé, nebo improvizační představení Saši Stankova a Romana Blumaiera Jukebox. Děti se zabaví u Kočkování (pohádkového kabaretu pro koťata od 4 let) nebo Pižďuchů (jediné pohádky z pera Václava Havla).

Tancechtiví se můžou těšit na pravidelné večery se swingem a rock’n’rollem v podání DJů Cuba6, Libor Velek a Cliché. Vybrané události slibují i taneční školu, takže se zájemci naučí i správné kroky. Na své si přijdou i milovníci oldies a dalších žánrů.

Živé koncerty odehrají Ghost of You, Vanua2, Minami, Martin Kudlička s kapelou v krabici, Hrozně, Namars, Funky Chicken, D. N. A. Brno, TyJáTrio, Aivn's Naked Trio a další. Součástí Uprostřed bude i exotický tahák Brasil Fest Brno, který během 4 dnů ve městě rozdmýchá karnevalovou atmosféru.

Zajděte si na balet na kolejích, brunch na Moraváku nebo víno v parku, seznamte se s progresivní slovní zásobou slovníku Čeština 2.0, vyhoďte si z kopýtka u cimbálu, zhlédněte promítání Fantoma opery s hudebním doprovodem Toma Holiče v Tugendhatce, vytvořte si poutní úbor s módní návrhářkou a vyrazte na vycházku za květinami, zkrátka zažijte nezapomenutelné léto v Brně 2020.

Festival UPROSTŘED pořádá Kávéeska a TIC BRNO.
Více informací najdete na www.festivaluprostred.cz

V Brně 22. 6. 2020
www.ticbrno.cz

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí