Festival UPROSTŘED léta

Vydáno: 
6. 8. 2020 15:00

Červenec je pryč a nejedno dítě školou povinné znejistělo – prázdniny jsou za půlkou a září na dohled. I dospělí zpozorněli, ti svědomitější se začínají poohlížet po vánočních dárcích, ostatní koukají, kam odjet na vytouženou dovolenou. Chce to klid a nohy v Brně, s pouličním festivalem UPROSTŘED léto ještě nekončí. Na brněnských ulicích a náměstích nás čeká tolik zábavy a zážitků, že dál už jezdit nemusíte.

Golden czech hits, DJ Libor Velek
6. 8. v 19.00, nádvoří Staré radnice

Vzpomínkový mejdan na zlaté hity božského Káji, nesmrtelné Helenky a věčně mladého Míši v podání pamětníka diskžokeje Libora Velka. Čeká nás dlouhá noc, pít budeme kolu a možná se dočkáme i rána, kdy muž se ženou snídá.

 

Swingový taneční večer na nádvoří
7. 8. v 19.00, nádvoří Staré radnice

Oblíbený swingový taneční večer je zpět. Tentokrát synkopy vykopne Dj Libor Velek a na vás je to pořádně roztočit pod pódiem.

 

Pižďuchové, Divadlo Facka
9. 8. v 15.00, zahrádka před klubem Leitnerova

Jediná pohádka Václava Havla – Spiknutí, Telefon a Zálesák – v úpravě Sergeje Sanži jako specificky pojatá, propracovaná, nonverbální herecká akce v originálních kostýmech o třech hercích. V propojování s neotřele upravenou audio nahrávkou Havlových slov, dětským pobrukováním, energickou hudbou a hrdelními zpěvy, vytváří dokonalou kompaktnost a celistvost divadelního kusu. Dětské oko si své nalezne v neustále měnícím se pohybu pižďuchů a jejich artistických kouscích, dospělí ocení autorova sdělení mezi řádky, která trefným a nenásilně provokativním způsobem kritizují jak lidskou vypočítavost a lehkou zmanipulovatelnost za minulého režimu tak i stále aktuální tradiční lidské neduhy nezávislé na politickém klimatu.

 

Sávitrí, Divadlo Líšeň
11. 8. ve 21.00, Dům pánů z Kunštátu

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

 

Swingová tančírna pod Petrovem, Café Biograf
12. 8. v 18.00, Denisovy sady

Café Biograf a taneční škola Swing Wings Brno uvádí letní swingový večer. Naučte se kroky a protančete večer pod altánem v Denisových sadech.
18:00 Začátek volný tanec
19:00 I. Swingová minilekc
19:15 – 20:30 Volný tanec
20:30 II. Swingová minilekce
20:45 – 22:00 Volný tanec

 

Vyšla hvězda na kraj léta, Efemér
13. 8. v 17.00, sraz u fakulty architektury VUT, Poříčí

V ulicích města roste mnoho ovocných stromů, jejichž přehlížené plody sklízí hlavně divoké ptactvo a nenasytné vosy. My si z nich vytvoříme společně ovocné víno, které bude pokojně kvasit v ateliéru Efeméru. Ve správný čas se opět sejdeme, stočíme ho do lahví a oslavíme tichý, tajemný advent.
Babí léto, sklizeň úrody v městské krajině s vazbou na tradice našich předků, společná práce, výroba domácího ovocného vína, čekání, trpělivost, opětovné setkání a oslava v době adventu
S sebou tašku na ovoce.

 

Více informací najdete na www.festivaluprostred.cz. 

V Brně 5. srpna 2020


PROSÍME UVÁDĚT JMÉNA AUTORŮ, KTERÁ NAJDETE V POPISKÁCH FOTEK. NENÍ-LI JMÉNO UVEDENO, JE ZDROJEM ARCHIV. DĚKUJEME.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí