Fotografie mladých umělců v labyrintu jsou tajemné jako brněnské podzemí

Vydáno: 
31. 10. 2014 9:00

V Labyrintu pod Zelným trhem najdete nyní, kromě stálé expozice, i výstavu fotografií. Výstava s názvem Imprese prezentuje soubor děl tří autorů, které spojuje láska k fotografii. Pokouší se odhalit okolí své pocity a vnímání světa plného iluzí, metafor a tajemna. Fotografie jsou černobílé a záhadné stejně jako brněnské podzemí.

Galerie Labyrint, kterou provozuje Turistické informační centrum města Brna, je podle autorů fotografií vhodným místem, kde tuto výstavu poprvé ukázat českému publiku. Výstava v podzemí potrvá měsíc a je součástí prohlídkové trasy Labyrintu pod Zelným trhem. Pokud si tedy chcete černobílé fotografie Zuzany Vernerové, Tomáše Brozmana a Ester Dobiášové prohlédnout, počítejte s tím, že si musíte zakoupit vstupenku do labyrintu.

O autorech

Zuzana Vernerová (1992, SK)
Fotografie? Prchavé momenty. Stroj času ve víru světa. Návrat. Vzpomínka. Já? Věčný estét. Milovník vína, umění, přírody a cestování. Pisálek, skeptik, humanista a racionalista s existencialistickými sklony. Student filozofické fakulty v oblasti kultury a umění, preferující osobní setkání před technickými vymoženostmi. Tečka.

Tomáš Brozman (1993, SK)
Věčně zasněný student skandinávských studií fascinovaný severským chladem a tajemnou přírodou, snažící se prostřednictvím fotografie utéct do světa svých vlastních představ. Milovník jídla, kávy, odrazů na hladině vody a svěžího větru ve vlasech.

Ester Dobiášová (1993, CZ)
Studentka filosofické fakulty, vášnivá čtenářka a obdivovatelka umění. Ráda se pohybuje mezi fotografiemi velikánů 20. století, kteří ji učí kompozici, vnitřnímu řádu snímku a podávají zprávu o kusu vzrušující historie. Ve své tvorbě se věnuje převážně subjektivní fotografii. V současnosti si klade otázku smyslu své činnosti, svého života i života obecně, a pomocí fotografie se na tuto otázku snaží reagovat. Hledá.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí