Hudba, design a gastronomie na Brněnských Vánocích 2016

Vydáno: 
2. 11. 2016 15:30

Začátek listopadu kromě klasického podzimního počasí přináší také vrcholící přípravy na jednu z největších akcí v centru města, Brněnské Vánoce. Letošní ročník v mnohém naváže na ten minulý, přinese ale také spoustu novinek. Advent v Brně tak bude opravdu pestrý a zaměřený na kvalitní hudbu, skvělou gastronomii a moderní design.

Brněnské Vánoce, které se uskuteční od 25. listopadu do 23. prosince, organizuje Turistické informační centrum města Brna a jedná se o akci, která oživí náměstí Svobody, ulici Radnickou a nově i Dominikánské náměstí. „Právě oživení centra města, kvalitní zábava a spolupráce napříč kulturním Brnem jsou hlavní přínosy tohoto festivalu, který, jak věřím, nadchne obyvatele i návštěvníky města,“ říká Petra Rusňáková, radní statutárního města Brna.

Brno pohledem z kaleidoskopu

Podobně jako v minulém roce budou mít Brněnské Vánoce ucelenou komunikační kampaň. „Logo jednoduché poloviční vločky zůstává stejné, vizuál pak vychází z myšlenky vánočně laděného kaleidoskopu tvořeného z typických brněnských fotografií,“ vysvětluje Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra města Brna. Vizuál letošního ročníku připravilo brněnské grafické studio Pixl-e. Všechny potřebné informace o předvánočním dění v Brně se zájemci dozví z připravované brožury. Nový vizuál bude k vidění v ulicích města a promítne se také do online komunikačních kanálů, konkrétně na web brnenskevanoce.cz a na sociální sítě.

Náměstí Svobody v rytmu swingu a folklóru

Letošní ročník se uskuteční v rytmu swingu a také folklóru. „Tyto hudební žánry se budou promítat do hlavního kulturního programu na náměstí Svobody i do programů doprovodných. Mezi hlavní hvězdy bude patřit například Dan Bárta či Lenka Dusilová, tato velká jména ale doplní také nastupující generace jako je beatboxer En.dru a zpěvačka Sisa Fehérová,“ říká dramaturg Brněnských Vánoc Vilém Spilka.

Veškeré dění odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu v pátek 25. listopadu v pět hodin odpoledne, které bude doprovázet světelná show. V následujících dnech budou každý den od 9:00 do 21:45 hodin otevřeny stánky s tradičním sortimentem a to až do 23. prosince. Kromě nich budou na náměstí Svobody k dispozici také tři designové moduly, tedy prosklené kontejnery, ve kterých si zájemci vyzkouší například virtuální realitu či koupí vánoční suvenýry. Stejné moduly s pestrým programem pak budou také v Radnické ulici v rámci programu Radnická RESTART. „Pestrým programem je myšlen například design market, nonprofit market nebo předprodej vstupenek na další ročník Velké ceny,“ doplňuje Janulíková.

Výsostné postavení bude mít v celém programu Brněnských Vánoc program pro děti. Z loňského ročníku se vrací oblíbený cyklus Osobnosti čtou dětem, v jehož rámci vystoupí například Anna Polívková či Petr Koukal. Dále nebude chybět ani Ježíškova pošta, ZOO koutek, vánoční dílny pro děti přímo na náměstí či betlém od řezbáře Jiřího Halouzky. Letos bude doplněn o velké dřevěné figury, které budou sloužit dokonce i jako photopointy pro děti i dospělé.

Zajímavá gastronomie špičkové kvality

Jedním z hlavních lákadel Brněnských Vánoc bude také gastronomie. „Kromě klasických stánků bude na náměstí Svobody nově také velký Zimní bar. V něm si hosté pohodlně vychutnají alkoholické a nealkoholické drinky i za nepříznivého počasí,“ představuje jednu z novinek Janulíková. Gastronomii pak bude věnováno celé Dominikánské náměstí. V návaznosti na historické souvislosti zde bude nabídka rybích a kuřecích specialit. Pokud návštěvníci centra Brna budou hledat klidné místo, na kterém se dá zažít pravá adventní atmosféra a ochutnat to nejlepší z nabídky brněnské gastronomie, bude to právě Dominikánské náměstí. Na všech vánočních a adventních trzích bude opět fungovat systém vratných obalů, v letošním roce budou nápoje podávány ve vratných kelímcích i porcelánových hrníčcích. Ty budou mít design Náš Ježíšek, ale vznikla i limitovaná edice navržená výtvarníkem Petrem Kvíčalou. „Kvalitní a originální gastronomie spolu s vysokou kulturou konzumace jsou jedním z hlavních lákadel vánočního a adventního Brna. Tato pestrá nabídka a služby dále moravskou metropoli odlišují od zbytku republiky,“ uzavírá Rusňáková.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí