Kino Art v roce 2015

Vydáno: 
2. 2. 2015 8:45

Kino Art je v současnosti posledním tzv. městským kinem. Je spravováno Turistickým informačním centrem města Brna. V průběhu posledních šesti měsíců podstoupilo řadu razantních změn směrem k modernímu zážitkovému kinu, které se chce zaměřovat nejen na náročného diváka, ale i na širší divácké skupiny jako jsou rodiče s dětmi, senioři nebo mládež a studenti.
A to se odrazilo i na návštěvnosti kina. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2014 skončilo Kino Art na čtvrtém místě v republice v hodnocení dvousálových kin.

Vedoucí kina, Miroslav Maixner, k předchozímu roku dodává: „Zvláště mám radost z vydařeného 55. ročníku Brněnské šestnáctky, která měla skutečně mezinárodní charakter díky množství velmi kvalitních filmů z celého světa a řadě mezinárodních hostů v čele s britským filmovým kritikem Ianem Christiem. Vítězný chorvatský snímek Slepice nedávno získal i ocenění za nejlepší evropský krátký film na cenách Lux.“

Po technické stránce patří mezi nejzásadnější novinky v Kině Art upgrade audiovizuální techniky na 3D – špičkové vybavení kina po zvukové i projekční stránce, úprava sedaček v sále kina s možností odložení nápoje a rekonstrukce interiéru předsálí, který se přizpůsobil vizuálnímu stylu Artu, i exteriéru budovy.

I v roce 2015 čekají Kino Art některé zásadní proměny. Tou nejzajímavější bude spuštění on-line prodeje vstupenek na představení Kina Art. V současné době se dokončují poslední technické úpravy u pokladen. Se spuštěním on-line prodeje bude souviset i spuštění možností věrnostního programu nebo slevových kupónů. 

Kino Art pro děti a rodiče:

Pro rok 2015 připravuje Kino Art kromě bohatého programu na plátnech i akce zaměřující se na mediální vzdělávání škol, dětí a mládeže prostřednictvím animovaného filmu a animačních dílen.

„Zavádíme mimořádný projekt zaměřený na mediální vzdělávání v oblasti animovaného filmu. V rámci diplomových projektů Pedagogické fakulty MU a FaVU VUT vznikají profesionálně zpracované metodiky a pracovní materiály určené především pro školní pedagogy. Pro Brno má projekt zásadní význam též díky zapojení mnoha českých a mezinárodní filmových profesionálů,“ poznamenává dramaturg projektu, Miroslav Maixner.

Projekt navazuje na jeden z úspěšných programových cyklů uplynulého roku, tzv Animování v Artu, v podobě dětských animačních workshopů. Ty jsou určeny pro děti od 7 let a jsou zaměřené na filmové a animační postupy. Worskshop se koná vybrané neděle v 15:00, je spojen s projekcí a trvá vždy asi 3 hodiny. Cena je 150 Kč.

Programová sekce Kino Art dětem - každou sobotu a neděli od 16 hodin probíhá v kině dětské představení a děti do tří let mají vstup zdarma.

Programová sekce Mimikino - každou středu od 15.30 hodin promítá kino Art film v duchu své dramaturgie s mírně ztlumeným zvukem a v částečně osvětleném sále. Promítání tak neruší děti, rodiče se jim mohou věnovat a přitom sledovat film. K dispozici je přebalovací pult a hračky.

Program kina Art v roce 2015:

Z pravidelného programu Kina Art by bylo dobré upozornit na živé přenosy z Bolšoj Ťeatru (8. 3. Romeo a Julie, 19. 4. Ivan Hrozný), kdy díky vysoké kvalitě přenosu se zvukem 7.1 se takřka ocitnete v hledišti i zákulisí známého moskevského divadla. Kino Art připravuje také promítání českých filmů s anglickými titulky (Czech & Slovak movies supplemented with English subtitles), Filmjukebox, kdy si diváci vybírají sami, který film by chtěli vidět.

Kino Art chce být vstřícné všem svým diváckým skupinám, a proto zavedlo levné projekce pro seniory a studenty a to i s krátkým úvodem. Tyto projekce se konají každý týden v úterý od 15. hodin za 60 Kč.

Kino Art dlouhodobě spolupracuje se studenty. Poskytuje prostor studentským filmům a workshopům a také jim nabízí možnost stáží (např. v nové sekci Kinobrigáda).

Kino Art pokračuje i v programech s výhodami pro své pravidelné návštěvníky. Sem patří především Filmový klub a Švédův cyklus pro středoškoláky.

Festivaly konané v Kině Art v roce 2015:

Kromě periodických dramaturgických bloků bude Kino Art samozřejmě hostit, spolupořádat a organizovat celou řadu filmových festivalů a přehlídek.
Scandi (14.1. – 18.1) – Dramaturgicky kvalitní přehlídka skandinávské kinematografie.
Severská filmová zima (17. –  22.2. ) - Pátý ročník přehlídky severských filmů. Filmy jsou promítány v původním znění s českými titulky.
Jeden svět (16. – 24.3.) –  Festival dokumentárních filmů o lidských právech. Součástí festivalu jsou také debaty na daná společenská témata.
Festival Futura Gate (26. – 29.3.) –  "Brněnské ozvěny" pražského sci-fi festivalu. Mimo filmy diváky čekají zajímavé technické instalace, velmi speciální dekorace a samozřejmě fanoušci v kostýmech oblíbených sci-fi hrdinů.
Febiofest (7. –  9.4.) – Brněnská verze 22. ročníku mezinárodního filmového festivalu (Praha 19. –  27. 3.).
Bonjour Brno (20. –  22.4.) –  K této celobrněnské akci Kino Art letos mimořádně přispěje speciálním fimovou sekcí dramaturgicky vedenou filmovým teoretikem, Lukášem Skupou.
Kocham film (23. – 25.4.) – Tři dny zaměřené na srovnávání polského a českého filmu. Dopoledne bude probíhat filmový workshop a večer projekce polských filmů. Očekáváme hosty z Lodže a z FAMU.
Brno 16, mezinárodní filmový festival (14. – 17. 10.) –  56. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky krátkého filmu. Jedna z nejtradičnějších brněnských akcí pro širokou kulturní veřejnosti.
Das Filmfest (28. – 31. 10.) –  Festival německy mluvících filmů je pořádán ve spolupráci s pražským Goethe-Institutem, Rakouským kulturním fórem v Praze a Švýcarským velvyslanectví. V roce 2015 proběhne 10. ročník.
Cine Argentino –  Festival argentinského filmu (říjen 2015) - Festival argentinské kultury probíhá ve spolupráci s Velvyslanectvím Argentinské republiky v Praze.V Kině Art probíhá přehlídka argentinské kinematografie.
Be2can (září 2015) –  Velké filmové echo - Berlinale, Benátky, Cannes; přehlídka přináší do české distribuce filmy, které bodovaly na evropských festivalech.
Severský filmový podzim (podzim 2015) –  Filmy severské kinematografie jsou promítány v původním znění s českými titulky.
Mezipatra (podzim 2015) –  V roce 2015 proběhne již 16. ročník tohoto festivalu, který divákům každoročně nabídne kolem stovky filmů s gay, lesbickými, bisexuálními, trans a
queer tématy.
Změna programu vyhrazena

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí