Léto na Staré radnici – každý večer jiný program

Vydáno: 
29. 6. 2015 12:45

Po celé prázdniny bude živo pod věží Staré radnice. Turistické informační centrum města Brna tam totiž připravilo festival „Léto na Staré radnici“ - pestrou směsici koncertů všech žánrů i letní kino. Na nádvoří Staré radnice se představí folkové, rockové i jazzové legendy, dobře vás naladí koncerty soudobé nebo staré hudby. A v atmosféře historického nádvoří si také skvěle vychutnáte to nejlepší z českého filmu od třicátých do sedmdesátých let.
Začínáme ve středu 1. července koncertem alternativní rockové skupiny Už jsme doma, na pódiu na nádvoří pak máme připravený program na každý následující den.

Letní koncerty
V průběhu července a srpna se divákům představí například folková legenda Karel Plíhal, alternativně rocková kapela Už jsme doma, netradiční spojení hry na cimbál a kytaru v podání Vladislava Bláhy a Zuzany Lapčíkové, nebo ti nejlepší bubeníci z celé republiky na Sletu bubeníků.

Program:
1.7. Už jsme doma
8.7. KonSira
15.7. Animé
20.7. Vladislav Bláha a Zuzana Lapčíková
23.7. Svítání
6.8. Karel Plíhal
26.8. Slet bubeníků
27.8. Večer jazzových legend
28.8. GaRe

Koncerty začínají vždy v 19.30 hodin a konají se za každého počasí, pokud pořadatel neurčí jinak.

Koncerty staré hudby
Ke klasickému cyklu koncertů pod širým nebem na nádvoří Staré radnice se v letošním roce připojily i večery z oblíbeného cyklu Hudební lahůdky. Posluchači se tak mohou v průběhu prázdnin těšit na několik večerů naplněných nejen krásnými tóny barokní hudby, ale i doplněnými ochutnávkami vybraných pochutin.

Program:
6.7. Španělské hudební lahůdky
31.7. Francouzské hudební lahůdky
23.8. Mexické hudební lahůdky
31.8. Italské hudební lahůdky

Koncerty soudobé hudby
Další hudební řada koncertů na Staré radnici je věnována hudbě současné a především brněnským skladatelům. Návštěvníci uslyší Brno Contemporary Orchestra založený dirigentem Pavlem Šnajdrem, komorní sdružení Parnas Quintet, které již není třeba hudbymilovným brněnským posluchačům představovat. Na koncertě violoncellisty a skladatele Štěpána Filípka zazní v premiéře jeho díla Jarní procitnutí pro sólový hoboj a Tři písně pro mezzosoprán, hoboj a cimbál.

Program:
4.7. Brno Contemporary Orchestra
29.8. Parnas Quintet
30.8. Štěpán Filípek

Koncerty začínají vždy v 19 hodin a konají se za každého počasí, pokud pořadatel neurčí jinak.

Letní kino
V rámci letního kina představíme především to nejlepší z českého filmu od třicátých do sedmdesátých let.  Nabídneme filmy, které jsou s láskou vybrané a které budou skvěle působit v atmosféře nádvoří Staré radnice, ale které byste si stejně dobře vychutnali i na seně. Deset projekcí českých filmů si budou moci zahraniční diváci šanci užít s anglickými titulky. Například průřez tvorbou Věry Chytilové, jejíž čtyři nejoceňovanější filmy promítneme. Zvláště bychom chtěli upozornit na čtyři projekce z formátu 16 mm, který je v prostředí letních (ale i běžných kin) již unikátem. Diváci se tak budou moci přímo seznámit i s mizející formou kinařského řemesla. Přitom je čeká skutečně zajímavý výběr titulů, ať už Fričův Jánošík z roku 1936, pásmo filmů z doby Protektorátu či raritní německé propagandistické snímky z období druhé světové války.
Diváky budou čekat také divácky vděčná pásma krátkých filmů vybraných z mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16.

Začátky filmů: v červenci v 21.30 hodin a v srpnu v 21 hodin.

Informace o programu a cenách vstupného naleznete na webových stránkách www.gotobrno.cz/leto
Kapacita nádvoří Staré radnice je 300 lidí, k dispozici je i občerstvení.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí