Lid rozhodl a TO JE BRNO – MOJE BRNO zná vítěze

Vydáno: 
4. 4. 2019 15:30

Veřejné hlasování na webu TICBRNO.cz ukončilo období nejistot, dohadů a sázek a výsledky jsou konečně na světě. Třetí ročník výzvy „staň se průvodcem ve vlastním městě“ zná své výherce a poprvé osloví i zahraniční návštěvníky.

Letos se se svou originální prohlídkovou trasou přihlásilo 13 nadšenců. Po ukončení přihlášek měla veřejnost 14 dnů na hlasování a každý tak dostal příležitost zvolit si ty nejlákavější procházky. Poprvé jsme byli svědky snahy o neférové ovlivnění výsledků, kdy z jedné IP adresy chodilo nadměrné množství hlasů pro jednu z procházek. Nenechali sjem se však zaskočit, podvodníka jsem zablokovali a udrželi tak hlasování spravedlivé.

Největší zájem vzbudilo 7 procházek, které pro vás 27. dubna uskutečníme. Zvláštností tohoto ročníku jsou dvě z nich, které jejich autoři nabídli dvojjazyčně - anglicky a německy. Celkový počet autentických procházek tedy na konec bude 9. Předprodej spustí 5. dubna ve 12.00 online na www.ticbrno.cz a v infocentrech na Radnické 8 a Panenské 1.

27.4.  10.00  Po stopách hradeb                           

Průvodkyně: Lucie Hudecová
Sraz: Bašty (roh s Masarykovou ulicí), kapacita 20 lidí

Podíváme se, kde stály historické hradby, kudy se vcházelo do města a kde je najdeme dnes. Samozřejmě se o nich dozvíme i mnohem více – kdy a proč byly zbourány, co se na jejich místě v minulosti stavělo a co tam stojí dnes. Navíc projdeme přes náměstí Svobody a zkusíme si představit, jak v minulosti vypadalo náměstí a jeho okolí.  


27.4. 14.00  Tajemství vnitrobloků

Průvodce: David Zima
Sraz: Nová radnice (před ní na Dominikánském náměstí), kapacita 25 lidí

Fasády brněnských domů z ulice znáte. Mají však i druhou tvář. Procházka se zaměřuje na představení skrytých krás vnitrobloků, dvorů a nádvoří. Chybět nebude ani trocha historie.


27.4.  14.00  Trapná procházka za zelenou                                                  

Průvodkyně: Trapný čubiny
Sraz: Botanická zahrada (u vrátnice, z ulice Kotlářská, u zast. trolejbusu č. 25,26), kapacita 35 lidí

Přátelé Zeleného údolí, pojďte s námi zažít nejzelenější den vašeho života! Tolik chlorofylu jste ještě neviděli, tolik zelené jste ještě nevypili a takového zvonka zeleného jste ještě neslyšeli.


27.4.  Kamenné tváře v centru Brna
10.00 česky a slovensky a ve 14.00 anglicky

Průvodkyně: Veronika Lietavová
Sraz: U kostela sv. Tomáše, kapacita 25 lidí

Chodíme okolo nich téměř každý den. Jsou svědky mnoha našich příběhů, ale ty jejich jsou pro nás často neznámé. Některé mají stovky let, jiné jsou zatím mladíky. Sochy v centru Brna.


27.4.  10.00  Bývalé a současné "dělnické kolonie" a periferie města Brna

Průvodce: Jan Strouhal
Sraz: hlavní nádraží - před hlavním vstupem, kapacita 20 lidí

Každé místo bude popsáno z hlediska historie i současného života. Zajímavé jsou i budoucí možnosti a plány v daných lokalitách. Závěrem bude možnost zajít do tamější hospody.


27.4.  13.30  Hvězdy jim nepřály                                               

Průvodce: Marek Krejčí
Sraz: Dům umění, kapacita 40 lidí

Vycházka připomene tragické konce několika známých i pozapomenutých obyvatel, bez jejichž tvorby by Brno nebylo tím městem, kterým je.

Účastníci se vedle poznatků z archivního studia také dozví, co se nacházelo v jejich horoskopech, a mohou se vhledem do lidské psychiky zamýšlet, nakolik postavení planet mohla ovlivnit jejich osudová rozhodnutí.


27.4.  Maraton hudby –nehudby
10.00 česky a v 15.00 německy                                            

Průvodce: Lukáš Bartoněk
Sraz: před JAMU u fontány na Komenského náměstí, kapacita 50 lidí

Tušili jste, že v Brně máme kultovní jazzovou kavárnu, která se nachází v jedné z nejkontroverznějších budov v historii města? První elektricky osvětlené divadlo v Evropě? A že se zde narodila pouze čtvrtstoletí žijící skladatelka, která na místní konzervatoři osobně dirigovala svou vlastní absolventskou skladbu?

Poznejte a vychutnejte si během jediné vycházky tajemná místa v centru Brna, spojena nejen s hudebním děním v moravské metropoli včetně multižánrového festivalu Maraton hudby, ale také s řadou „mimohudebních“ zajímavostí!

Procházka je určena všem, kdo se v Brně nejen rádi baví hudbou, ale chtějí se také dovědět více zajímavostí o hudebních institucích.

 

V Brně 4. 4. 2019
www.ticbrno.cz

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí