Lidé si v noci užili pohled z věže, sestup do podzemí, kvíz v galerii i výstavu v kině

Vydáno: 
22. 5. 2016 8:30

Galerie TIC, věž Staré radnice, podzemí a také kino ART otevřelo Turistické informační centrum města Brna v sobotu večer, kdy se v Brně uskutečnila muzejní moc. Zájem těch, kteří se přišli zdarma, nebo za snížené vstupné, podívat do prostor centra, byl velký.  

V Galerii TIC byly otevřeny aktuální výstavy – Pavlína Fichta Čierna (Galerie U Dobrého pastýře), Markéta Filipová (Galerie mladých), Alžběta Bačíková a Barbora Švehláková (konText). Uskutečnil se tam také TIC kvíz s názvem Pod rouškou tmy v dramaturgii Evy Jandové. Kvíz předcházel projekci filmu maďarského dokumentu Drifter o „mladém rebelovi, který vzal život do vlastních rukou“. Do galerií zavítalo zdarma celkem 748 návštěvníků.

Na vyhlídkovou věž Staré radnice vystoupalo v sobotu v noci 485 návštěvníků. Zdolali 173 schodů, nenechali si ujít pohled na noční Brno z výšky. 

Turistické informační centrum otevřelo v sobotu s dvacetiprocentní slevou také Labyrint pod Zelným trhem, Kostnici u sv. Jakuba a Mincmistrovský sklep. V labyrintu trvala každá prohlídka podzemních chodeb a expozic s průvodcem celkem 45 minut. Do labyrintu se podívalo 295 návštěvníků, do Kostnice, kde prohlídky začínaly po půl hodině, přesně 300 návštěvníků. Ve třetí části brněnského podzemí - v Mincmistrovském sklepě - si historii ražby mincí v Brně a na Moravě prohlédlo 178 zájemců. „Rád bych velmi pochválil Mincmistra Bruna, který nás provázel na muzejní noci Mincmistrovským sklepem. Jeho znalosti jsou naprosto neuvěřitelné,“ napsal centru po akci pochvalu Pavel Matoušek.

V Kině Art si 380 návštěvníků prohlédlo výstavu kinematografických přístrojů a interaktivní prezentaci promítací techniky. Prošli se také světem optických klamů a kouzel kinematografie a seznámili se se zanikajícím světem šestnáctek a osmiček, neboli úzkých filmů šířky 8 a 16 mm.

 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí