Na věž, do galerie, kina i podzemí při Brněnské muzejní noci

Vydáno: 
18. 5. 2016 14:45

V rámci Brněnské muzejní noci otevře Turistické informační centrum města Brna hned čtyři prostory. Program pro ty, kteří v noci vyrazí do muzeí a výstavních sálů, připravují v Galerii TIC, kině ART, na věži Staré radnice a v podzemí.

Galerie TIC
V Galerii TIC budou otevřeny aktuální výstavy – Pavlína Fichta Čierna (Galerie U Dobrého pastýře), Markéta Filipová (Galerie mladých), Alžběta Bačíková a Barbora Švehláková (konText).
Ve 20 hodin začíná v Galerii TIC kvíz s názvem Pod rouškou tmy v dramaturgii Evy Jandové. Co vše se ukrývá pod rouškou tmy? Život na hraně, který vede hlavni hrdina snímku Drifter, se nevyhnul ani řadě intelektuálů. Letošní Brněnská muzejní noc v TICu odhalí i vaše tajemství, přijďte se nechat překvapit.
Kvíz předchází projekci filmu maďarského dokumentu Drifter o „mladém rebelovi, který vzal život do vlastních rukou“. Promítání začne ve 21 hodin na radničním dvorku.
Místo: Galerie TIC, Radnická 4, Brno
Vstup: zdarma
Poslední vstup: 23.30

Kino ART
Kino ART se v programu Brněnské muzejní noci objevuje letos podruhé. Od 16 do 21 hodin si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu kinematografických přístrojů, které jsou skromnou ukázkou tuzemské výroby i zahraniční konkurence. V malém sále se během interaktivní prezentace promítací techniky a procházky světem optických klamů a kouzel kinematografie seznámí i se zanikajícím světem šestnáctek a osmiček (neboli úzkých filmů šířky 8 a 16mm). Ve velkém sále se odehraje Muzejní noc herního festivalu Gamer Pie jako pozvánka na říjnový festival počítačových her. V herním duchu se bude nést i průběh celého večera. Soutěže o menší ceny jsou připraveny, pokud bude přát počasí, bude se hrát i venku!
Místo: Kino ART, Cihlářská 19, Brno
Vstup: zdarma
Poslední vstup: 20.30

Vyhlídková věž Staré radnice
Noční Brno z výšky si mohou návštěvníci Brněnské muzejní noci prohlédnout z věže Staré radnice, která je nejstarší a nejzajímavější dochovanou světskou stavbou v Brně. Na 63 metrů vysokou věž s renesanční helmicí a vyhlídkovým ochozem lze vystoupat po 173 schodech.
Místo: Stará radnice, Radnická 8, Brno
Vstup: zdarma
Poslední vstup: 22.45

Brněnské podzemí
Turistické informační centrum otevře s dvacetiprocentní slevou na vstupném také Labyrint pod Zelným trhem (poslední prohlídka ve 23:00) s degustací vín a multimediální instalací na téma evoluce, Kostnici u sv. Jakuba (poslední prohlídka ve 23.30) a Mincmistrovský sklep (poslední vstup ve 23.15). V labyrintu a kostnici začínají prohlídky po 30 minutách, v Mincmistrovském sklepě si mohou návštěvníci prohlédnout historii ražby mincí v Brně a na Moravě.
Místo: Labyrint pod Zelným trhem, Zelný trh 21, Brno, Kostnice u sv. Jakuba, Rašínova ul., Brno a Mincmistrovský sklep, Dominikánské náměstí 1, Brno
Vstup: 20% sleva ze vstupného
Poslední vstup: 23.00 - 23.30

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí