Noc literatury na začátku programu Léta na Staré radnici

Vydáno: 
26. 6. 2015 10:00

Po celé prázdniny bude živo pod věží Staré radnice. Turistické informační centrum města Brna totiž připravilo Léto na Staré radnici - pestrou směsici koncertů všech žánrů i letní kino. Na nádvoří Staré radnice se představí folkové, rockové i jazzové legendy, naladí vás koncerty soudobé nebo staré hudby. V atmosféře historického nádvoří si také skvěle vychutnáte to nejlepší z českého filmu od třicátých do sedmdesátých let.

Začali jsme ve středu 24. 6. 2015, kdy na pódiu na nádvoří vystoupil herec a písničkář Jiří Schmitzer.
O víkendu 27. – 28. 6. se na Staré radnici, v Labyrintu pod Zelným trhem a v Mincmistrovském sklepě uskuteční Noc literatury 2015. Je to netradiční čtení na neobvyklých místech.  Ideou projektu je představit během jednoho večera současnou evropskou literaturu v překladu do místního jazyka, v podání známých osobností či herců. Projektu se aktuálně účastní 75 měst 13 zemí.

Výběr z programu:
Underground by Krchovský 1 - poprvé v 18.30–19.00 / autorské čtení, Labyrint pod Zelným trhem, Zelný trh 21
Underground by Krchovský 2 - 19.30–20.00 / autorské čtení, Labyrint pod Zelným trhem, Zelný trh 21
Evropa jedna báseň - 20.15–21.30 / autorské čtení, filmové projekce, Mincmistrovský sklep, vchod na konci Dominikánského nám.
Slam poetry show - 21.00–22.00 / exhibice, nádvoří Staré radnice, Radnická
Don't worry, be Scottish - 22.00–24.00 / letní literární kino, nádvoří Staré radnice, Radnická

Letní koncerty na nádvoří Staré radnice červenec-srpen 2015

V průběhu července a srpna se pak divákům představí například folková legenda Karel Plíhal, alternativně rocková kapela Už jsme doma, netradiční spojení hry na cimbál a kytaru v podání Vladislava Bláhy a Zuzany Lapčíkové, nebo ti nejlepší bubeníci z celé republiky na Sletu bubeníků.

Program:
1.7. Už jsme doma
8.7. KonSira
15.7. Animé
20.7. Vladislav Bláha a Zuzana Lapčíková
23.7. Svítání
6.8. Karel Plíhal
26.8. Slet bubeníků
27.8. Večer jazzových legend
28.8. GaRe

Koncerty začínají vždy v 19.30 hodin a konají se za každého počasí, pokud pořadatel neurčí jinak.

Koncerty staré hudby na nádvoří Staré radnice červenec-srpen 2015

Ke klasickému cyklu koncertů pod širým nebem na nádvoří Staré radnice se v letošním roce připojily i večery z oblíbeného cyklu Hudební lahůdky. Posluchači se tak mohou v průběhu prázdnin těšit na několik večerů naplněných nejen krásnými tóny barokní hudby, ale i doplněnými ochutnávkami vybraných pochutin.

Program:
6.7. Španělské hudební lahůdky
31.7. Francouzské hudební lahůdky
23.8. Mexické hudební lahůdky
31.8. Italské hudební lahůdky

Koncerty soudobé hudby na nádvoří Staré radnice červenec-srpen 2015

Další hudební řada koncertů na Staré radnici je věnována hudbě současné a především brněnským skladatelům. Návštěvníci uslyší Brno Contemporary Orchestra založený dirigentem Pavlem Šnajdrem, komorní sdružení Parnas Quintet, které již není třeba hudbymilovným brněnským posluchačům představovat. Na koncertě violoncellisty a skladatele Štěpána Filípka zazní v premiéře jeho díla Jarní procitnutí pro sólový hoboj a Tři písně pro mezzosoprán, hoboj a cimbál.

Program:
4.7. Brno Contemporary Orchestra
29.8. Parnas Quintet
30.8. Štěpán Filípek

Koncerty začínají vždy v 19 hodin a konají se za každého počasí, pokud pořadatel neurčí jinak.
Informace o cenách vstupného naleznete na webových stránkách www.gotobrno.cz/leto

Letní kino na nádvoří Staré radnice

V rámci letního kina představíme především to nejlepší z českého filmu od třicátých do sedmdesátých let.  Nabídneme filmy, které jsou s láskou vybrané a které budou skvěle působit v atmosféře nádvoří Staré radnice, ale které byste si stejně dobře vychutnali i na seně. Deset projekcí českých filmů si budou moci zahraniční diváci šanci užít s anglickými titulky. Například průřez tvorbou Věry Chytilové, jejíž čtyři nejoceňovanější filmy promítneme.

Zvláště bychom chtěli upozornit na čtyři projekce z formátu 16 mm, který je v prostředí letních (ale i běžných kin) již unikátem. Diváci se tak budou moci přímo seznámit i s mizející formou kinařského řemesla. Přitom je čeká skutečně zajímavý výběr titulů, ať už Fričův Jánošík z roku 1936, pásmo filmů z doby Protektorátu či raritní německé propagandistické snímky z období druhé světové války.

Diváky budou čekat také divácky vděčná pásma krátkých filmů vybraných z mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16.

Začátky filmů: v červenci v 21.30 hodin a v srpnu v 21 hodin. Vstupné 70 Kč/ snížené 50 Kč.
Program kina naleznete na www. www.gotobrno.cz/leto

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí