Nové suvenýry: Pro turisty a cykloturisty máme mapu na šátku

Vydáno: 
28. 8. 2015 10:45

Turistické informační centrum města Brna pravidelně obměňuje a rozšiřuje nabídku suvenýrů a upomínkových předmětů. V současné době je novinkou v sortimentu suvenýrů hedvábný šátek s přetištěnou turistickou a cykloturistickou mapou Brna a a jeho okolí a Moravského krasu. Šátek stojí 218 korun a určitě potěší turisty a cykloturisty, může být vítaným pomocníkem na jejich cestách.

V prodejně suvenýrů Turistického informačního centra v Radnické ulici mají turisté největší zájem o magnety, v nabídce má prodejna 25 typů. Nejprodávanější jsou ty s motivem katedrály sv. Petra a Pavla v ceně 25 až 55 korun. Lidé také kupují keramické výrobky, oblíbený je hrnek s trojmotivem vila Tugendhat, Stará radnice a orloj nebo s trojmotivem Kostnice, Mincmistrovský sklep, Labyrint pod Zelným trhem. Dále to jsou lžičky – vytvořené na způsob stříbrné lžičky - v dárkové krabičce s motivem Brna, radničního kola na rukojeti lžičky. Na čtvrtém místě zájmu o suvenýry jsou dřevěné turistické známky a štítky na hole.

A právě štítky (plíšky) na dřevěné turistické hole jsou mezi suvenýry "skokanem roku", turisté je začali víc nakupovat. V zapomnění naopak upadly knižní publikace a průvodci po městě. Důvodem je vyšší cena a také fakt, že lidé si informace o místě, které chtějí navštívit, pohodlně najdou na internetu.

Sortiment nabízených suvenýrů se ale neustále mění, stejně tak jako zájem turistů. Například mezi rusky mluvícími turisty je zájem o ručně malované obrázky Brna, operativně proto jejich nabídku rozšiřujeme. Mezi v současné době hodně prodávané a velice oblíbené - hlavně mezi japonskými turisty - patří suvenýry z kolekce s motivy obrazů a kreseb A. Muchy. V této kolekci nabízíme velice vkusné a moderní dámské tašky a deštníky – ve stejném designu, dále pak talíře, popelníky, záložky, těžítka, hrnky, hrací skříňky, zrcátka, podtácky, magnety. Zajímavým suvenýrem z Brna je i lebka v životní velikosti zabalená v dárkové krabici – cena 750 korun – ta je v prodeji v Kostnici u sv. Jakuba. Nabízíme mužskou i ženskou variantu lebky, s čelistí i bez čelisti. Oblíbeným, ale dražším suvenýrem jsou krojované panenky s porcelánovou hlavou nebo edice vína Brněnského podzemí (6 lahví vína).

Turistické informační centrum města Brna má v Radnické ulici nejen prodejnu suvenýrů, ale i Informační centrum. Právě tam získají návštěvníci Brna všechny potřebné informace k návštěvě města, pracovnice centra nabídnou informace v 5 jazycích (angličtina, němčina, španělština, ruština, italština). Informační centrum ročně navštíví statisíce turistů. V roce 2014 to bylo 307 393 návštěvníků, z toho 124 257 cizinců.

 

 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí