Novinky sezóny 2015: Průvodcovské služby v čínštině, oslavy výročí osvobození Brna a zrození genetiky

Vydáno: 
13. 1. 2015 13:45

Na brněnském výstavišti chce - v rámci veletrhu cestovního ruchu Go a Regiontour - Turistické informační centrum města Brna upozornit na akce, které, jako příspěvková organizace města, pořádá. Zároveň připomene i akce, které rok 2015 nabídne Brňanům a dalším návštěvníkům města.

Novinkou je zcela určitě možnost objednání si v Turistickém informačním centru průvodcovské služby v čínštině.
Oblíbený turistický minibus vyjede i na nové trasy do okolí nově otevřených památek (vila Stiassni a Löw-Beerova vila).
Kromě stálých informačních center bude i v letošní sezóně otevřeno informační centrum u Brněnské přehrady.
Turisty chce město Brno v roce 2015 pozvat na několik zajímavých společenských, vzpomínkových a kulturních akcí.

TOP AKCE ROKU 2015:

 • Duben/květen – Výročí 70. let osvobození Brna – TICmB jedná o spolupráci s MČ Brno-střed – akce a výstavy fotografií k připomenutí 70. let od ukončení 2. světové války.
 • Červenec/srpen – Letní Shakespearovské slavnosti – divadelní festival her Williama Shakespeara na nádvoří hradu Špilberk pořádá TICmB ve spolupráci s Muzeem města Brna. V loňském roce tento tradiční letní festival navštívilo přes 15 000 lidí, herci odehráli čtyři hry v šestnácti představeních.
 • 20. 7. – 150. výročí od „Zrození genetiky“ – oslavy výročí narození J. G. Mendela – pořádá Mendlovo muzeum.
 • 14. – 16. 8. - Den Brna - 370. výročí, připomínka úspěšné obrany města Brna proti Švédům v průběhu třicetileté války – pořádá město Brno a TICmB. TICmB připravuje procházky s průvodci pro celou rodinu – součástí budou pověsti a historie, specializované prohlídky v češtině, ale i angličtině a francouzštině, pobytové balíčky na den oslav.
 • 3. – 16. 10. - Moravský podzim - Moravský podzim v roce 2015 naváže na předchozí ročník ve snaze o rovnováhu v poměrech „světových umělců / brněnské scény“ a „klasiky / novější hudby“. Festival zahájí Česká filharmonie pod vedením Jiřího Bělohlávka a ukončí Filharmonie Brno pod taktovkou vycházející dirigentské hvězdy Olari Eltse. Očekává se příjezd jednoho z nejlepších světových těles, jehož jméno budiž zatím tajemstvím, a spousty dalších skvělých světových a českých umělců – pořádá Filharmonie Brno.
 • 27. 11. – 28. 12. Brněnské Vánoce 2015 – Tradiční vánoční trhy na náměstí Svobody a v Radnické ulici doplněné o kulturní program na pódiu náměstí Svobody a akce v Brněnském podzemí a na Staré radnici – pořádá TICmB.

TURISTIKA

 • Turistický minibus - úspěšný projekt TICmB, vyjede i v letošním roce. Loni, v termínu od 26. 6. do 27. 9. 2014 ho využilo 1400 návštěvníků Brna a vydělal 158 330 korun. Jízdné zahrnovalo i vstupné do zahrady vily Tugendhat, téměř všichni cestující v turistickém minibusu této nabídky prohlídky zahrady využili (1350). Stanoviště na náměstí Svobody turisté velmi přivítali. TICmB před turistickou sezónou představí nové trasy a zastávky u nově zpřístupněných objektů – vila Stiassni (v rámci dne průvodců 21. a 22. 2. bude TICmB provádět v této bývalé vládní vile zdarma), Löw-Beerova vila.
 • Průvodcovské služby TICmB – 93 průvodců nabízí návštěvníkům Brna prohlídky města ve 13 jazycích. Kromě těch hlavních světových je to například i arabština nebo chorvatština, novinkou letošního roku je možnost objednat si průvodcovské služby v čínštině. TICmB bude pokračovat u specifických prohlídkových okruhů ve spojení služeb průvodců s odborníky např. NPÚ, FF MU, nebo historického ústavu.
 • Brněnské podzemí – Kostnice, Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep. Jen několik měst v České republice se může pochlubit tak výjimečným fenoménem, jako je rozsáhlý labyrint podzemních chodeb, tunelů, štol, krypt a sklepů. Projekt zpřístupnění brněnského podzemí veřejnosti byl rozdělen na několik etap. V první etapě byl v roce 2010 otevřen Mincmistrovský sklep na Dominikánském náměstí. V druhé etapě byly zpřístupněny prostory rozsáhlého Labyrintu pod Zelným trhem. Třetí etapa byla událostí středoevropského rozměru, veřejnosti byl v červnu roku 2012 představen jeden z nejzajímavějších objevů z poslední doby - padesát tisíc lidských ostatků v kostnici pod kostelem sv. Jakuba.

INFOCENTRA

 • TICmB má otevřeno hlavní IC v Radnické ulici, kde se o turisty postarají pracovnice centra a nabídnou informace v 5 jazycích (angličtina, němčina, španělština, ruština, italština) a trvale také na hradě Špilberk. Stejně tak jako v loňském roce otevře TICmB sezónní infocentrum na Brněnské přehradě a pokračovat by ze strany TICmB a města Brna mělo i jednání o IC u Hlavního nádraží ČD.
 • Důležitým informačním kanálem pro turisty, kteří se chystají navštívit Brno, ale i samotné Brňany, je turisticko-informační portál www.gotobrno.cz. Přehledně podává informace o dění v Brně nejen v češtině a angličtině, ale do konce roku 2014 byl spuštěn i v německém a ruském jazyce. Německá a ruská jazyková mutace je hybridní – stránky s informacemi, které nejsou přeloženy do NJ nebo RJ se po rozkliknutí zobrazí v AJ.
Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí