Nový obchůdek se suvenýry a občerstvením na Radnické 6

Vydáno: 
14. 7. 2014 18:00

Turistické informační centrum města Brna otevřelo začátkem července v nově zrekonstruovaných prostorách na Radnické 6 svůj nový provoz. Jedná se o prodejnu suvenýrů a občerstvení, kde turisté naleznou širokou paletu upomínkových předmětů a navíc se mohou občerstvit a posedět v příjemném prostředí atriového dvorečku přímo pod věží Staré radnice.

Prodejna suvenýrů

S počátkem července otevřelo Turistické informační centrum města Brna novou prodejnu suvenýrů na Radnické 6, čímž dále rozšířilo portfolio svých služeb nejen pro návštěvníky Brna, ale také pro rezidenty, kteří zatouží po nějakém upomínkovém předmětu s motivy Brna např. jako dárek pro své přátele, obchodní partnery apod. Prodejna suvenýrů se přesunula z Kapucínského náměstí na Radnickou ulici, přímo vedle hlavního informačního centra pod krokodýlem, což turistům skýtá větší komfort. „Prodejna suvenýrů je svým rozsahem jediná v Brně, a to jak nabídkou zboží, tak provozní dobou, která přímo reflektuje provozní dobu informačního centra pod krokodýlem, tedy sedm dní v týdnu. Pro návštěvníky se tak nabízí možnost skutečně na jednom místě - napravo a nalevo od legendárního brněnského krokodýla - najít jak informace, tak zboží, které si v běžné distribuční síti nekoupíte,“ přibližuje PhDr. Petra Kačírková, ředitelka Turistického informačního centra města Brna. Nabídka suvenýrů je velmi pestrá. Zájemci si mohou vybírat z řady turisticky klasických předmětů, jako jsou magnetky, turistické známky a vizitky, pohlednice, propisky, bločky, klíčenky, přes širokou škálu předmětů s motivy Brna až po luxusnější dárkové předměty jako jsou umělecky ztvárněné vázy, poháry, vitráže nebo sada vín „Vína brněnského podzemí“. V nabídce jsou také ustálené kolekce suvenýrů Brno ♥ of Europe, předměty s motivy z děl Alfonse Muchy a sportovní fandové se tu mohou vybavit předměty z fan shopu HC Kometa Brno a Automotodrom Brno. Pro děti nechybí nejrůznější omalovánky, puzzle, pastelky, bonbony atd. V nabídce nového obchůdku nechybí ani nejrůznější trička s motivy Brna. Každý návštěvník si jistě vybere podle svého vkusu.

Otevírací doba prodejny suvenýrů: celoročně, pondělí – neděle od 9.00 do 18.00

 

S otevřením tohoto nového provozu se rovněž vyřešila otázka delších čekacích časů návštěvníků informačního centra pod krokodýlem. Informační centrum nyní poskytuje výhradně informace o dění ve městě Brně, včetně potřebných map a průvodců či turistických známek s razítkem, ale suvenýry si mohou turisté lépe prohlédnout a nakoupit ve vedlejší samostatné prodejně.

Provozovna občerstvení

Turistické informační centrum města Brna stále hledá možnosti, jak zvýšit komfort návštěvníkům historického centra města, proto byla začátkem července v prostorách na Radnické 6 společně s prodejnou suvenýrů otevřena také provozovna občerstvení, tzv. sandwich bar, který nabízí turistům příležitost k odpočinutí a povzbuzení pro další objevování krás Brna. Za přijatelné ceny tu dostanete vegetariánské i klasické bagety a chlebíčky, osvěžující saláty, chlazené i nechlazené nealkoholické nápoje, kávu a také bohatý výběr cukrovinek a nanuků. Provozovna občerstvení nabízí příjemné posezení v klidném prostředí atriového dvorečku přímo pod věží Staré radnice, včetně možnosti připojení na Wi-Fi či návštěvy toalet.

Otevírací doba občerstvení: otevřeno pouze v letní turistické sezóně, úterý – neděle od 9.30 do 18.00

 

Kontakty pro média:

Ing. Alexandra Voňková, tel.: +420 542 427 112, mobil: +420 725 518 130, e-mail: vonkova@ticbrno.cz

Webové stránky: www.ticbrno.cz | www.gotobrno.cz

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí